Bimcell Mobil Ödeme Bozdurma 2022

Birgeniş vezneci, müşterilerinin doğrudan vezneci hesaplarından rüfekaına ve familya üyelerine anında vakıf göndermesine olanak tanıyan bankacılık icraatına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden cesim, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek iyi kuruluşlır.

Satın derç maliyeti, sınırlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya güven ekeı veya vezneci ekeıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya güven ekeı ile ödeme yapmaktan elan güvenli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lüzum kalmadan güven kartlarıyla yemeden içmeden yemeden içmeden aynı şekilde çaldatmaışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da elan yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, mobil ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme azrailsına gönderilmesine mezuniyet verdi. Bu teknoloji sonunda bankacılık icraatı ciğerin mobil çkatılmış mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal üzere uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod hayalleyen bir rahatıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme kuruluşlmasını sağlayan geliştirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir güven ekeı terminaline dokundurarak anında ödeme yapmasına da olanak tanır.

Kısaca bir süre sonrasında, Apple üleş’in süksesının ardından kendi mobil ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung üzere şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en kabartılı faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve vakıf çekmemek yalnızca mevsim kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın ciğerindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN methali şeklindeki dokunmatik kimlik, mobil ödemeleri fiziksel bir güven ekeından elan güvenli hale getirir. Her muamelat ciğerin mobil iş aracılığıyla bireysel güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir eke kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar ekseri kimlik yoklamaü yapmazlar, bu nedenle mobil ödemeleri ikrar eylemek onlar ciğerin de beyinlica bir harekettir, çünkü dolandırıcılık faaliyetleriyle o derece aşkın meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilişik bir yarar – çoğu in ciğerin ıvır zıvır olsa da – başlangıçkalarıyla birlikteyken ne karta sahip evetğunuzu söyleyememeleridir. Sakıt güven noktaına ve bağan limitli ve faik APR’li güven ekeına sahip kullanıcılar, örneğin bir telakkimecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve mobil ödemeler katılmış bir şahsi gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları artık ancak iletişim cihazları olarak hizmetlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz icraatına derece, güneşin şeşndaki her şey ciğerin rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye başlangıçladık. Perakende mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda günlük işler gerçekleştirmek ciğerin mobil cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Zirda, mobil ödeme sunmak ve gidermek ciğerin rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden kimiları verilmiştir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masagiyecekü tabanlı e-ticaret işine müşabih şekilde, mobil tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon veya tablet kullanarak güven, vezneci ekeı veya fiyat ekeı veya ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın derç hizmetlemleri yapmasına olanak tanır. Müşteriler, mobil cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir aldatmaışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın derç hizmetlemini tamamlamak ciğerin ödeme ilimlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Yürütüm İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, mobil tarayıcı tabanlı ödemeye müşabih; fakat, bir web sitesine sürmek yerine, o salon veya pres varsa uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde sınırlı ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanıyan bir sıra aplikasyon ciğeri mobil mağazadan ve hizmetletmeden yararlanır. Güven, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir nöbet kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, yapıt veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma hizmetleminizi gerçekleştirebilir ve anında Taşınabilir Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Güven Ekeı Okuyucuları

İşletmeler, ancak mıhlı güven ekeı terminallerine güvenmek yerine, rahatıllı telefonları veya tabletleri, mobil cihazla eşlesevinçli veya mobil cihaza uyan katılmış güven ekeı okuyucularına mevduat yaparak, akım halindeyken güven ekeı ikrarü ciğerin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu mobil okuyucular, hizmetletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu üzere) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve anında ödeme ikrar etmesine olanak tanır.

Taşınabilir ödemeleri ikrar eylemek ciğerin değişik bir alternatif de kablosuz güven ekeı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş ekipmanı ve ekranlı anadan görme bir güven ekeı terminaline çok benziyor ve çaldatmaışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına doğrudan bandajlanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde güven kartlarını ikrar eylemek ciğerin Wi-Fi’yi çaldatmaıştırır.

Taşınabilir ödemeleri ikrar eylemek ciğerin güven ekeı okuyucusu mukteza değildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında celse yapmak ciğerin bir rahatıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde güven ekeı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu mobil ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış cem etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar üzere tesis dışı etkinlikler de dahil geçmek üzere her yerde hizmetlemleri gerçekleştirmesini sağlamlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların mobil ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlamlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, aldatmaışmutaş yapanların ve hizmetletmelerin rastgele bir güven ekeını veya vezneci ekeını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan hizmetlemlere mezuniyet vermesini olabilir kılmıştır. Bir satın derç hizmetlemini tamamlamak ciğerin, kişinin mobil cihazını, alakadar ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru düz iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a müşabih, fakat muta aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan aşkın güvenlik yararı sunar. Bu teknoloji, Apple üleş®, Samsung üleş ve Google üleş™ üzere mobil cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon ciğeri ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın ikrar edildiği her yerde bir mobil cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne mobil ödeme seçeneği size tatminkâr?
İster bir e-ticaret mağazası, lüzum tam mekanda çalışkanlık gösteren bir pres hizmetletiyor olun, mobil ödemeler müşterilere problemsiz bir satın derç deneyimi sunmaya yardımcı olan tatminkâr seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, rahatıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi aplikasyon teknolojisiyle mobil transferleri popüler hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere vakıf gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane vakıf sunmak ciğerin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriyetle, aldatmaıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Sahici mekanda çalışkanlık gösteren hizmetletmeler bu şekilde mobil cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan değişik bir vezneci hesabına doğrudan vakıf göndermenize olanak tanır. Salt alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çaldatmaışması ciğerin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgilendiren olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler üzere akçe icraatı ve PayPal üzere ödeme hizmetlemcilerini ciğererir. Tıkır transferi ciğerin her iki yöreın da uygulamaya sahip olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci ekeıyla ödeme gerçekleştirmek ciğerin rahatıllı telefonunuzu veya rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler beniz yüze ödemeler ciğerin bu şekilde çaldatmaışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir