Bimcell Mobil Ödeme Bozdurma 7/24 TL Bozum

Birbir hayli vezneci, müşterilerinin aracısız vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve karı üyelerine simultane vakıf göndermesine imkân tanıyan bankacılık uygulamalarına yaklaşan zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden yetişkin, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek yeterli binalır.

Satın kabız maliyeti, belirli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya güven ekeı veya vezneci ekeıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya güven ekeı ile ödeme yapmaktan daha güvenli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza ister kalmadan güven kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çalışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Bir Devletleri ve Kanada’da daha geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler endamsız mesajla gönderiliyordu. Elan sonra uygulayım bilimi, çeklerin fotoğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine ruhsat verdi. Bu uygulayım bilimi sonunda bankacılık uygulamaları bağırsakin hareketli çilişik mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod sahneleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme binalmasını sağlayan geliştirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir güven ekeı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da imkân tanır.

Kesik bir süre sonra, Apple üleş’in başarısının ardından kendi hareketli ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en belirgin faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve vakıf çekmemek yalnızca dönem kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın bağırsakindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik çehre, hareketli ödemeleri fiziksel bir güven ekeından daha güvenli hale getirir. Her muamelat bağırsakin hareketli görev aracılığıyla bireysel güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir eke kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar umumiyetle çehre denetçiü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama eylemek onlar bağırsakin de çokbilmişca bir harekettir, çünkü dolandırıcılık faaliyetleriyle o denli okkalı cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Devam bir yarar – çoğu insanoğlu bağırsakin bayağı olsa da – saksıkalarıyla birlikteyken ne karta malik başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Az güven puanına ve düşüt limitli ve mürtefi APR’li güven ekeına malik kullanıcılar, örneğin bir mezhepmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler ilişik bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları bundan sonra ancak muhabere cihazları olarak alışverişlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma uygulamalarına denli, şemsin altındaki her şey bağırsakin akıllı telefonlarımıza güvenmeye saksıladık. Perişan mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda jurnal muameleler kurmak bağırsakin hareketli cihazlarımızı bile kullanıyoruz .

Horda, hareketli ödeme çıkarmak ve yok etmek bağırsakin akıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden birtakımları mevdutir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaüstü tabanlı e-kâr muameleine benzeşim şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon veya tablet kullanarak güven, vezneci ekeı veya fiyat ekeı veya ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın kabız alışverişlemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir alışbilgiş sepetine ekleyebilir ve bir satın kabız alışverişlemini tamamlamak bağırsakin ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Pratik İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye benzeşim; ancak, bir web sitesine yeter olmak alegori, o mağaza veya pres varsa uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde belirli ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir sekans kılgı bağırsaki hareketli mağazadan ve alışverişletmeden yararlanır. Saygınlık, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir öğün kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma alışverişleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Taşınabilir Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Saygınlık Anaçı Okuyucuları

İşletmeler, ancak mıhlı güven ekeı terminallerine güvenmek alegori, akıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşleşatır veya hareketli cihaza uyan ilişik güven ekeı okuyucularına envestisman yaparak, tutum halindeyken güven ekeı onaylamaü bağırsakin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, alışverişletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve simultane ödeme onaylama etmesine imkân tanır.

Taşınabilir ödemeleri onaylama eylemek bağırsakin değişik bir seçenek de kablosuz güven ekeı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş bandoı ve ekranlı kökleşik bir güven ekeı terminaline çok benziyor ve çalışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız rabıtlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde güven kartlarını onaylama eylemek bağırsakin Wi-Fi’yi çalıştırır.

Taşınabilir ödemeleri onaylama eylemek bağırsakin güven ekeı okuyucusu lazım değildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında oturum fora etmek bağırsakin bir akıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde güven ekeı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar tesis dışı etkinlikler de dahil sarhoş olmak üzere her yerde alışverişlemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, alışbilgiş yapanların ve alışverişletmelerin rastgele bir güven ekeını veya vezneci ekeını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan alışverişlemlere ruhsat vermesini olası kılmıştır. Bir satın kabız alışverişlemini tamamlamak bağırsakin, kişinin hareketli cihazını, alakadar ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın alan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a benzeşim, ancak bilgi aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha okkalı güvenlik avantajı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple üleş®, Samsung üleş ve Google üleş™ kadar hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, mağaza bağırsaki ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın onaylama edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size yaraşıklı?
İster bir e-kâr mağazası, icap çın mekanda çalışkanlık gösteren bir pres alışverişletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın kabız deneyimi sunmaya yardımcı olan yaraşıklı seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, akıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, bekâretçi kılgı teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere vakıf gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler bile gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Anında vakıf çıkarmak bağırsakin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. çoklukla, alıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Sahici mekanda çalışkanlık gösteren alışverişletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan değişik bir vezneci üstüne aracısız vakıf göndermenize imkân tanır. Sadece alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çalışması bağırsakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kadar akçe uygulamaları ve PayPal kadar ödeme alışverişlemcilerini bağırsakerir. Vakıf transferi bağırsakin her dü semtın da uygulamaya malik olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci ekeıyla ödeme kurmak bağırsakin akıllı telefonunuzu veya akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler cebin yüze ödemeler bağırsakin bu şekilde çalışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir