Bimcell Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit Bozdurma

Biraşırı banka, müşterilerinin elden banka hesaplarından arkadaşlarına ve eş üyelerine çabucak mangiz göndermesine olanak tanılamayan bankacılık uygulamalarına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden mefret, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek yerinde yapılır.

Satın kabız maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut kredi sütsüzı yahut banka sütsüzıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut kredi sütsüzı ile ödeme yapmaktan daha emin bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza icap kalmadan kredi kartlarıyla takkadak takkadak aynı şekilde çallıkışır.

Hareketli ödeme bozdurma, ABD Birleşik Devletleri ve Kanada’da daha geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kesik mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında teknoloji, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine icazet verdi. Bu teknoloji nihayetinde bankacılık uygulamaları kucakin hareketli çilişik mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod görüntüleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme yapılmasını sağlayıcı vüruttirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi sütsüzı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Kısa bir süre sonrasında, Apple Hisse’in başarısının peşi sıra kendi hareketli ödeme uygulamalarını gösteren Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en sarih faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve mangiz çekmemek yalnızca zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve sima cüzdanınızın yahut çantanızın kucakindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN methali şeklindeki dokunmatik hüviyet, hareketli ödemeleri fiziki bir kredi sütsüzından daha emin hale getirir. Her işlem kucakin hareketli hizmet aracılığıyla bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir sütsüz kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar çoklukla hüviyet denetçiü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri ikrar geçirmek onlar kucakin bile çokbilmişca bir harekettir, çünkü ayyarlık faaliyetleriyle o denli aşkın meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Munzam bir yarar – çoğu beşer kucakin küçümencik olsa da – çıbankalarıyla birlikteyken hangi karta malik başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt kredi puanına ve ceninisakıt limitli ve yüce APR’li kredi sütsüzına malik kullanıcılar, örneğin bir konseptmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler ilişik bir şahsi gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları artık sadece haberleşme cihazları olarak sorunlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma uygulamalarına denli, şemsin şeşndaki her şey kucakin akıllı telefonlarımıza güvenmeye çıbanladık. Dağınık mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda yevmi alım satımler yapıp etmek kucakin hareketli cihazlarımızı da kullanıyoruz .

Adida, hareketli ödeme çıkarmak ve kaldırmak kucakin akıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden kimiları verilmiştir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaarkaü tabanlı e-kâr alım satımine nüsha şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon yahut tablet kullanarak kredi, banka sütsüzı yahut hediye sütsüzı yahut ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın kabız sorunlemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir allıkışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın kabız sorunlemini tamamlamak kucakin ödeme tafsilatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Kılgı İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye nüsha; fakat, bir web sitesine sürmek alegori, o mağaza yahut pres var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde makul ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir seri aplikasyon kucaki hareketli mağazadan ve sorunletmeden yararlanır. Güven, banka yahut ACH bilgilerinizi bir öğün kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma sorunleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Hareketli Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Güven Anaçı Okuyucuları

İşletmeler, sadece çakılı kredi sütsüzı terminallerine güvenmek alegori, akıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşlesevinçli yahut hareketli cihaza uyan ilişik kredi sütsüzı okuyucularına yatırım yaparak, faaliyet halindeyken kredi sütsüzı ikrarü kucakin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, sorunletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve çabucak ödeme ikrar etmesine olanak tanılamar.

Hareketli ödemeleri ikrar geçirmek kucakin gayrı bir alternatif bile kablosuz kredi sütsüzı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş trupı ve ekranlı ananevi bir kredi sütsüzı terminaline çok benziyor ve çallıkışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden demetlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde kredi kartlarını ikrar geçirmek kucakin Wi-Fi’yi çallıkıştırır.

Hareketli ödemeleri ikrar geçirmek kucakin kredi sütsüzı okuyucusu lazım bileğildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında oturum boşaltmak kucakin bir akıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi sütsüzı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi kuruluş dışı etkinlikler bile dahil bulunmak üzere her yerde sorunlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, allıkışmutaş yapanların ve sorunletmelerin herhangi bir kredi sütsüzını yahut banka sütsüzını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan sorunlemlere icazet vermesini olanaklı kılmıştır. Bir satın kabız sorunlemini tamamlamak kucakin, kişinin hareketli aletinı, müntesip ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru alan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a nüsha, fakat muta aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha aşkın emniyet yararı sunar. Bu teknoloji, Apple Hisse®, Samsung Hisse ve Google Hisse™ gibi hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, mağaza kucaki ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın ikrar edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size mütenasip?
İster bir e-kâr mağazası, icap temel mekanda faaliyet gösteren bir pres sorunletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın kabız deneyimi sunmaya yardımcı olan mütenasip seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, akıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, yenilikçi aplikasyon teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Daha çok birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza yahut profesyonellere mangiz gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler da gönderebilirsiniz . Kesinlikle bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane mangiz çıkarmak kucakin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. çoklukla, allıkıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Asıl mekanda faaliyet gösteren sorunletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli banka havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan gayrı bir banka üstüne elden mangiz göndermenize olanak tanılamar. Sırf alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çallıkışması kucakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler gibi likit uygulamaları ve PayPal gibi ödeme sorunlemcilerini kucakerir. Kredi transferi kucakin her dü yanın da uygulamaya malik olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka sütsüzıyla ödeme yapıp etmek kucakin akıllı telefonunuzu yahut akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler çehre yüze ödemeler kucakin bu şekilde çallıkışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir