Bimcell Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit

Birşunca vezneci, müşterilerinin elden vezneci hesaplarından rüfekaına ve ev üyelerine takkadak nakit göndermesine olanak tanıyan bankacılık icraatına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden kebir, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek durumunda dokumalır.

Satın kabız maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir veya itibar sütsüzı veya vezneci sütsüzıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya itibar sütsüzı ile ödeme yapmaktan daha güvenli bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan itibar kartlarıyla vakit kaybetmeden vakit kaybetmeden aynı şekilde çaldatmaışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, ABD Birleşik Devletleri ve Kanada’da daha münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Elan sonra uygulayım bilimi, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme alıcısına gönderilmesine destur verdi. Bu uygulayım bilimi sonunda bankacılık icraatı midein hareketli çilişik mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal üzere uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod hayaletleyen bir sıkıntısızıllı telefon ekranından geçerek ödeme dokumalmasını sağlayan vüruttirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar sütsüzı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da olanak tanır.

Güdük bir süre sonra, Apple üleş’in başarısının peşi sıra kendi hareketli ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung üzere şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en açık faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve nakit çekmemek yalnızca ahit kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın mideindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN girişi şeklindeki dokunmatik kimlik kartı, hareketli ödemeleri fiziki bir itibar sütsüzından daha güvenli hale getirir. Her iş midein hareketli ihtimam aracılığıyla ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir sütsüz kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar çoğu kez kimlik kartı muayeneü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri akseptans eylemek onlar midein bile çokbilmişca bir harekettir, çünkü hilekârlık faaliyetleriyle o denli bir tomar uğraşmak zorunda kalmayacaklardır.

Eklenmiş bir fayda – çoğu anatomi midein önemsiz olsa da – başkalarıyla birlikteyken ne karta iye olduğunuzu söyleyememeleridir. Az itibar puanına ve ceninisakıt limitli ve mualla APR’li itibar sütsüzına iye kullanıcılar, örneğin bir görüşmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler ilişik bir ferdî mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları imdi tek haberleşme cihazları olarak ustalıklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma icraatına denli, güneşin şeşndaki her şey midein sıkıntısızıllı telefonlarımıza güvenmeye başladık. Perişan mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda muhtıra alışverişler geçirmek midein hareketli cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Zirda, hareketli ödeme çıkarmak ve dercetmek midein sıkıntısızıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazıları verilmiştir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaöteü tabanlı e-kâr alışverişine analog şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir sıkıntısızıllı telefon veya tablet kullanarak itibar, vezneci sütsüzı veya armağan sütsüzı veya hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın kabız ustalıklemleri yapmasına olanak tanır. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir aldatmaışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın kabız ustalıklemini tamamlamak midein ödeme ilimlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Infaz İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye analog; fakat, bir web sitesine yetişmek namına, o salon veya işletme varsa uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde makul ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanıyan bir saf tatbikat midei hareketli mağazadan ve ustalıkletmeden yararlanır. Saygınlık, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir yol kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma ustalıkleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Taşınabilir Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Saygınlık Kartı Okuyucuları

İşletmeler, tek mıhlı itibar sütsüzı terminallerine güvenmek namına, sıkıntısızıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşlesevinçli veya hareketli cihaza uyan ilişik itibar sütsüzı okuyucularına mevduat yaparak, tutum halindeyken itibar sütsüzı akseptansü midein satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, ustalıkletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu üzere) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve takkadak ödeme akseptans etmesine olanak tanır.

Taşınabilir ödemeleri akseptans eylemek midein özge bir opsiyon bile kablosuz itibar sütsüzı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş kümeı ve ekranlı kökleşik bir itibar sütsüzı terminaline çok benziyor ve çaldatmaışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden ilgilanmayı gerektirmez, bunun namına çeşitli yerlerde itibar kartlarını akseptans eylemek midein Wi-Fi’yi çaldatmaıştırır.

Taşınabilir ödemeleri akseptans eylemek midein itibar sütsüzı okuyucusu muktezi bileğildir. İşletmeler, tahminî bir terminal uygulamasında celse açmak midein bir sıkıntısızıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar sütsüzı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış derç etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar üzere tesis dışı etkinlikler bile dahil olmak üzere her yerde ustalıklemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını sağlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, aldatmaışmutaş yapanların ve ustalıkletmelerin herhangi bir itibar sütsüzını veya vezneci sütsüzını fiziki olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan ustalıklemlere destur vermesini mümkün kılmıştır. Bir satın kabız ustalıklemini tamamlamak midein, kişinin hareketli cihazını, dayalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Benzeyen yer iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a analog, fakat muta aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha bir tomar güvenlik üstünlükı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple üleş®, Samsung üleş ve Google üleş™ üzere hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon midei ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın akseptans edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size birebir?
İster bir e-kâr mağazası, gerek hakiki mekanda canlılık gösteren bir işletme ustalıkletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın kabız deneyimi sunmaya yardımcı olan birebir seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, sıkıntısızıllı telefon veya tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, bekâretçi tatbikat teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere nakit gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Anında nakit çıkarmak midein ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Umumiyetle, aldatmaıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Gerçeklik mekanda canlılık gösteren ustalıkletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan özge bir vezneci üstüne elden nakit göndermenize olanak tanır. Yalnızca alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çaldatmaışması midein ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgilendiren olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler üzere likit icraatı ve PayPal üzere ödeme ustalıklemcilerini mideerir. Vakıf transferi midein her iki semtın da uygulamaya iye olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci sütsüzıyla ödeme geçirmek midein sıkıntısızıllı telefonunuzu veya sıkıntısızıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler beniz yüze ödemeler midein bu şekilde çaldatmaışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.