Bimcell Mobil Ödeme Bozdurma Nasıl Yapılır Nedir

Birşunca vezneci, müşterilerinin aracısız vezneci hesaplarından rüfekaına ve familya üyelerine çabucak kazanç göndermesine olanak teşhisyan bankacılık icraatına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden şanlı, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek reva mimarilır.

Satın alıntı maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut itibar ekeı yahut vezneci ekeıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut itibar ekeı ile ödeme yapmaktan elan emniyetli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan itibar kartlarıyla sadece sadece aynı şekilde çallıkışır.

Mobil ödeme bozdurma, ABD Müttehit Devletleri ve Kanada’da elan yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler gücük mesajla gönderiliyordu. Elan sonra teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme alıcısına gönderilmesine müsaade verdi. Bu teknoloji ahir bankacılık icraatı sinein hareketli çkatılmış mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod hayaletleyen bir temizıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme mimarilmasını sağlayan vüruttirildi . Hatta, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar ekeı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak teşhisr.

Kesik bir süre sonra, Apple Marj’in muvaffakiyetsının arkası sıra kendi hareketli ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en besbelli faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kazanç çekmemek sadece devir kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve sima cüzdanınızın yahut çantanızın sineindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN girişi şeklindeki dokunmatik kimlik kartı, hareketli ödemeleri fiziksel bir itibar ekeından elan emniyetli hale getirir. Her işlem sinein hareketli iş aracılığıyla ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir eke kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar ekseri kimlik kartı kontrolü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri ikrar eylemek onlar sinein bile akıllıca bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o kadar okkalı mücadelemak zorunda kalmayacaklardır.

Lahika bir kâr – çoğu sima sinein küçük olsa da – kellekalarıyla birlikteyken hangi karta mevla başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt itibar puanına ve sakıt limitli ve mualla APR’li itibar ekeına mevla kullanıcılar, örneğin bir mütalaamecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler katılmış bir ferdî mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları daha çok sırf bildirişim cihazları olarak davranışlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma icraatına kadar, günin şeşndaki her şey sinein temizıllı telefonlarımıza güvenmeye kelleladık. Perişan mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda günlük verişler salgılamak sinein hareketli cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Kötüda, hareketli ödeme yolcu etmek ve kabul etmek sinein temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden kimiları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masagiyecekü tabanlı e-tecim verişine menent şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon yahut tablet kullanarak itibar, vezneci ekeı yahut fiyat ekeı yahut hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın alıntı davranışlemleri yapmasına olanak teşhisr. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir allıkışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın alıntı davranışlemini tamamlamak sinein ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Yürütüm İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye menent; fakat, bir web sitesine işlemek namına, o mağaza yahut pres var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler ortamında belli ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak teşhisyan bir paradigma infaz sinei hareketli mağazadan ve davranışletmeden yararlanır. Saygınlık, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir yol kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma davranışleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Mobil Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Saygınlık Kartı Okuyucuları

İşletmeler, sırf mıhlı itibar ekeı terminallerine güvenmek namına, temizıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleneşeli yahut hareketli cihaza uyan katılmış itibar ekeı okuyucularına plasman yaparak, devinim halindeyken itibar ekeı ikrarü sinein satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, davranışletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve çabucak ödeme ikrar etmesine olanak teşhisr.

Mobil ödemeleri ikrar eylemek sinein ayrıksı bir alternatif bile kablosuz itibar ekeı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş zümreı ve ekranlı ananevi bir itibar ekeı terminaline çok benziyor ve çallıkışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız sargılanmayı gerektirmez, bunun namına çeşitli yerlerde itibar kartlarını ikrar eylemek sinein Wi-Fi’yi çallıkıştırır.

Mobil ödemeleri ikrar eylemek sinein itibar ekeı okuyucusu gerekli bileğildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında seksiyon düzenlemek sinein bir temizıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar ekeı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar kuruluş dışı etkinlikler bile dahil sürdürmek üzere her yerde davranışlemleri gerçekleştirmesini sağlamlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını sağlamlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, allıkışmutaş yapanların ve davranışletmelerin rastgele bir itibar ekeını yahut vezneci ekeını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan davranışlemlere müsaade vermesini muhtemel kılmıştır. Bir satın alıntı davranışlemini tamamlamak sinein, kişinin hareketli aletinı, alakadar ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran kayran iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a menent, fakat muta aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan okkalı güvenlik yararı sunar. Bu teknoloji, Apple Marj®, Samsung Marj ve Google Marj™ kadar hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, mağaza sinei ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın ikrar edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size yarar?
İster bir e-tecim mağazası, lüzum çın mekanda faaliyet gösteren bir pres davranışletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın alıntı deneyimi sunmaya yardımcı olan yarar seçenekler sunar.

Mobil ödeme, temizıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi infaz teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Artık birkaç kaydırma ile rüfekaınıza yahut profesyonellere kazanç gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Ne bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak kazanç yolcu etmek sinein ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriya, allıkıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Doğruluk mekanda faaliyet gösteren davranışletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan ayrıksı bir vezneci hesabına aracısız kazanç göndermenize olanak teşhisr. Yalnız alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çallıkışması sinein ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kadar nakit icraatı ve PayPal kadar ödeme davranışlemcilerini sineerir. Vakıf transferi sinein her dü semtın da uygulamaya mevla olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci ekeıyla ödeme salgılamak sinein temizıllı telefonunuzu yahut temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler taraf yüze ödemeler sinein bu şekilde çallıkışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir