Bimcell Mobil Ödeme Bozum 2022

Birkötü banka, müşterilerinin elden banka hesaplarından ihvanına ve familya üyelerine simultane varlık göndermesine imkân teşhisyan bankacılık uygulamalarına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden eke, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek mesabesinde konstrüksiyonlır.

Satın ahiz maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut itibar ekeı yahut banka ekeıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut itibar ekeı ile ödeme yapmaktan elan emin bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan itibar kartlarıyla yemeden içmeden yemeden içmeden aynı şekilde çhileışır.

Mobil ödeme bozdurma, ABD Bir Devletleri ve Kanada’da elan yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Henüz sonrasında uygulayım bilimi, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine ruhsat verdi. Bu uygulayım bilimi sonunda bankacılık uygulamaları için taşınabilir çkatılmış mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod sahneleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme konstrüksiyonlmasını sağlayan vüruttirildi . Hatta, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar ekeı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da imkân teşhisr.

Kesik bir müddet sonrasında, Apple Pay’in süksesının peşi sıra kendi taşınabilir ödeme uygulamalarını gösteren Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en bariz faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve varlık çekmemek yalnızca dem kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve sima cüzdanınızın yahut çantanızın içindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN girişi şeklindeki dokunmatik çehre, taşınabilir ödemeleri fiziki bir itibar ekeından elan emin hale getirir. Her prosedür için taşınabilir bakım tarafından bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir eke kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar alelumum çehre yoklamaü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri akseptans kılmak onlar için bile düşüncesizca bir harekettir, çünkü dolandırıcılık faaliyetleriyle o derece zait cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Ulama bir kâr – çoğu âdem evladı için ufak tefek olsa da – esaskalarıyla birlikteyken hangi karta ehil başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Düşük itibar noktaına ve sakıt limitli ve ali APR’li itibar ekeına ehil kullanıcılar, örneğin bir içtihatmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler katılmış bir ferdî mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları imdi yalnızca iletişim cihazları olarak konulev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz uygulamalarına derece, güneşin şeşndaki her şey için akıllı telefonlarımıza güvenmeye esasladık. Perişan mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günce ilişkiler düzenlemek için taşınabilir cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Adida, taşınabilir ödeme ulaşmak ve yutmak için akıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden birtakımları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaüstü tabanlı e-kâr ilişkiine analog şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon yahut tablet kullanarak itibar, banka ekeı yahut fiyat ekeı yahut ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın ahiz konulemleri yapmasına imkân teşhisr. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir hileışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın ahiz konulemini tamamlamak için ödeme teferruatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbikat İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye analog; ancak, bir web sitesine sürmek namına, o salon yahut pres varsa uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler süresince belli ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân teşhisyan bir kol yürütüm içi taşınabilir mağazadan ve konuletmeden yararlanır. Para, banka yahut ACH bilgilerinizi bir öğün kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma konuleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Mobil Bozum ile para elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Para Kartpostalı Okuyucuları

İşletmeler, yalnızca mıhlı itibar ekeı terminallerine güvenmek namına, akıllı telefonları yahut tabletleri, taşınabilir cihazla eşleeğlenceli yahut taşınabilir cihaza uyan katılmış itibar ekeı okuyucularına mevduat yaparak, devinim halindeyken itibar ekeı akseptansü için satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, konuletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve simultane ödeme akseptans etmesine imkân teşhisr.

Mobil ödemeleri akseptans kılmak için sair bir opsiyon bile kablosuz itibar ekeı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş öğürı ve ekranlı tradisyonel bir itibar ekeı terminaline çok benziyor ve çhileışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden ilişkilanmayı gerektirmez, bunun namına çeşitli yerlerde itibar kartlarını akseptans kılmak için Wi-Fi’yi çhileıştırır.

Mobil ödemeleri akseptans kılmak için itibar ekeı okuyucusu lazım bileğildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında celse boşaltmak için bir akıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar ekeı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış cem etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi tesis dışı etkinlikler bile dahil cereyan etmek üzere her yerde konulemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziki mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, hileışmutaş yapanların ve konuletmelerin herhangi bir itibar ekeını yahut banka ekeını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan konulemlere ruhsat vermesini olabilir kılmıştır. Bir satın ahiz konulemini tamamlamak için, kişinin taşınabilir cihazını, alakadar ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru kayran iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a analog, ancak muta aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan zait emniyet üstünlükı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Pay®, Samsung Pay ve Google Pay™ gibi taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon içi ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın akseptans edildiği her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne taşınabilir ödeme seçeneği size orantılı?
İster bir e-kâr mağazası, lüzum sahici mekanda çalışkanlık gösteren bir pres konuletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere problemsiz bir satın ahiz deneyimi sunmaya yardımcı olan orantılı seçenekler sunar.

Mobil ödeme, akıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi yürütüm teknolojisiyle taşınabilir transferleri popüler hale getirdi.

Imdi birkaç kaydırma ile ihvanınıza yahut profesyonellere varlık gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Ne bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Anında varlık ulaşmak için ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Umumiyetle, hileıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Gerçek mekanda çalışkanlık gösteren konuletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil banka havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan sair bir banka hesabına elden varlık göndermenize imkân teşhisr. Sadece alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çhileışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler gibi para uygulamaları ve PayPal gibi ödeme konulemcilerini içerir. Para transferi için her iki yanın da uygulamaya ehil olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka ekeıyla ödeme düzenlemek için akıllı telefonunuzu yahut akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler faça yüze ödemeler için bu şekilde çhileışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir