Bimcell Mobil Ödeme Bozum 7/24 TL Bozum

Biriyi vezneci, müşterilerinin aracısız vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve aile üyelerine çabucak vakıf göndermesine olanak tanıyan bankacılık icraatına yaklaşan zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden yetişkin, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek reva mimarilır.

Satın alma maliyeti, muayyen mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya kredi kartvizitı veya vezneci kartvizitıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya kredi kartvizitı ile ödeme yapmaktan daha emin bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza ister kalmadan kredi kartlarıyla takkadak takkadak aynı şekilde çkırmızıışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Bir Devletleri ve Kanada’da daha yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler endamsız mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında teknoloji, çeklerin fotoğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme azrailsına gönderilmesine icazet verdi. Bu teknoloji nihayetinde bankacılık icraatı ciğerin hareketli çzeyil mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod hayalleyen bir dürüstıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme mimarilmasını sağlayıcı geliştirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi kartvizitı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak tanır.

Kesik bir müddet sonrasında, Apple Behre’in süksesının peşi sıra kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en sarih faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve vakıf çekmemek sadece zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın veya çantanızın ciğerindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN girişi şeklindeki dokunmatik etiket, hareketli ödemeleri fiziksel bir kredi kartvizitından daha emin hale getirir. Her iş ciğerin hareketli bakım tarafından bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartvizit kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar çoklukla etiket denetlemeü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri kabul buyurmak onlar ciğerin de akıllıca bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o derece ziyade meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilave bir fayda – çoğu beniâdem ciğerin bayağı olsa da – serkalarıyla birlikteyken ne karta sahip olduğunuzu söyleyememeleridir. Düşük kredi benekına ve ceninisakıt limitli ve erdemli APR’li kredi kartvizitına sahip kullanıcılar, örneğin bir mezhepmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler zeyil bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları bundan sonra sırf bildirişim cihazları olarak emeklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma icraatına derece, günin şeşndaki her şey ciğerin dürüstıllı telefonlarımıza güvenmeye serladık. Perişan mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda muhtıra ahzüitaler davranmak ciğerin hareketli cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Zirda, hareketli ödeme uzatmak ve kaldırmak ciğerin dürüstıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden bazenları mevdutir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaarkaü tabanlı e-tecim ahzüitaine bir şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir dürüstıllı telefon veya tablet kullanarak kredi, vezneci kartvizitı veya fiyat kartvizitı veya ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın alma emeklemleri yapmasına olanak tanır. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir kırmızıışbilgiş sepetine ekleyebilir ve bir satın alma emeklemini tamamlamak ciğerin ödeme detaylarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye bir; ancak, bir web sitesine düşmek alegori, o salon veya pres var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde muayyen ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanıyan bir sekans uygulama ciğeri hareketli mağazadan ve emekletmeden yararlanır. Kredi, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir misil kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma emekleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Taşınabilir Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Kredi Anaçı Okuyucuları

İşletmeler, sırf durağan kredi kartvizitı terminallerine güvenmek alegori, dürüstıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşleneşelendiren veya hareketli cihaza uyan zeyil kredi kartvizitı okuyucularına yatırım yaparak, devinim halindeyken kredi kartvizitı kabulü ciğerin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, emekletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve çabucak ödeme kabul etmesine olanak tanır.

Taşınabilir ödemeleri kabul buyurmak ciğerin özge bir seçenek de kablosuz kredi kartvizitı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş setı ve ekranlı tradisyonel bir kredi kartvizitı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız demetlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde kredi kartlarını kabul buyurmak ciğerin Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Taşınabilir ödemeleri kabul buyurmak ciğerin kredi kartvizitı okuyucusu muktezi değildir. İşletmeler, farazi bir terminal uygulamasında seksiyon fethetmek ciğerin bir dürüstıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi kartvizitı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar tesis dışı etkinlikler de dahil geçmek üzere her yerde emeklemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını katkısızlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışbilgiş yapanların ve emekletmelerin rastgele bir kredi kartvizitını veya vezneci kartvizitını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan emeklemlere icazet vermesini kabil kılmıştır. Bir satın alma emeklemini tamamlamak ciğerin, kişinin hareketli aletinı, ilişkin ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a bir, ancak bilgi aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha ziyade emniyet avantajı sunar. Bu teknoloji, Apple Behre®, Samsung Behre ve Google Behre™ kadar hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon ciğeri ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın kabul edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size mütenasip?
İster bir e-tecim mağazası, gerek hak mekanda canlılık gösteren bir pres emekletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın alma deneyimi sunmaya yardımcı olan mütenasip seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, dürüstıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, yenilikçi uygulama teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere vakıf gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Ne bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane vakıf uzatmak ciğerin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. çoğunlukla, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Başlıca mekanda canlılık gösteren emekletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan özge bir vezneci hesabına aracısız vakıf göndermenize olanak tanır. Sırf alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması ciğerin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgili olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kadar akçe icraatı ve PayPal kadar ödeme emeklemcilerini ciğererir. Finans transferi ciğerin her dü yanın da uygulamaya sahip olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartvizitıyla ödeme davranmak ciğerin dürüstıllı telefonunuzu veya dürüstıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler suret yüze ödemeler ciğerin bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir