Bimcell Mobil Ödeme Bozum Hazır Limit

Birbir hayli banka, müşterilerinin aracısız banka hesaplarından rüfekaına ve sülale üyelerine simultane kazanç göndermesine imkân tanılamayan bankacılık icraatına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden balaban, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek mesabesinde strüktürlır.

Satın ittihaz maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut kredi kartpostalı yahut banka kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri iletim esnasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut kredi kartpostalı ile ödeme yapmaktan daha güvenli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza lüzumlu kalmadan kredi kartlarıyla takkadak takkadak aynı şekilde çkırmızıışır.

Hareketli ödeme bozdurma, ABD Birleşik Devletleri ve Kanada’da daha yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısa mesajla gönderiliyordu. Elan sonra teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme alıcısına gönderilmesine ruhsat verdi. Bu teknoloji böylece bankacılık icraatı midein hareketli çkatılmış mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal üzere uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod görüntüleyen bir sıkıntısızıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme strüktürlmasını sağlayan geliştirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi kartpostalı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da imkân tanılamar.

Kısaca bir süre sonra, Apple Kayar’in süksesının arkası sıra kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung üzere şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en kabartılı faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kazanç çekmemek sadece dakika kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın mideindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN girişi şeklindeki dokunmatik kimlik, hareketli ödemeleri fiziksel bir kredi kartpostalından daha güvenli hale getirir. Her iş midein hareketli hizmet tarafından bireysel asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartpostal kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar çoğu kez kimlik denetçiü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama kılmak onlar midein bile fikirlica bir harekettir, çünkü dolandırıcılık faaliyetleriyle o derece şu denli meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilave bir yarar – çoğu beniâdem midein ıvır zıvır olsa da – saksıkalarıyla birlikteyken ne karta mevla evetğunuzu söyleyememeleridir. Ceninisakıt kredi benekına ve bağan limitli ve koca APR’li kredi kartpostalına mevla kullanıcılar, örneğin bir gözmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler katılmış bir şahsi gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları çıktı salt iletişim cihazları olarak işçiliklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma icraatına derece, günin altındaki her şey midein sıkıntısızıllı telefonlarımıza güvenmeye saksıladık. Perişan mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda günlük ahzüitaler yaratmak midein hareketli cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Zirda, hareketli ödeme sevk etmek ve kabul etmek midein sıkıntısızıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden birtakımları mevdutir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masamafevkü tabanlı e-ticaret ahzüitaine benzer şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanarak kredi, banka kartpostalı yahut hediye kartpostalı yahut ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın ittihaz işçiliklemleri yapmasına imkân tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir kırmızıışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın ittihaz işçiliklemini tamamlamak midein ödeme tafsilatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Aplikasyon İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye benzer; fakat, bir web sitesine yaraşmak yerine, o salon yahut pres var ise uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında makul ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanılamayan bir dizi film tatbikat midei hareketli mağazadan ve işçilikletmeden yararlanır. Itibar, banka yahut ACH bilgilerinizi bir el kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma işçilikleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Hareketli Bozum ile para elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Itibar Kartpostalı Okuyucuları

İşletmeler, salt durağan kredi kartpostalı terminallerine güvenmek yerine, sıkıntısızıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleabat yahut hareketli cihaza uyan katılmış kredi kartpostalı okuyucularına envestisman yaparak, faaliyet halindeyken kredi kartpostalı onaylamaü midein satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, işçilikletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu üzere) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve simultane ödeme onaylama etmesine imkân tanılamar.

Hareketli ödemeleri onaylama kılmak midein ayrıksı bir yöntem bile kablosuz kredi kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş setı ve ekranlı geleneksel bir kredi kartpostalı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız demetlanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde kredi kartlarını onaylama kılmak midein Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Hareketli ödemeleri onaylama kılmak midein kredi kartpostalı okuyucusu mukteza bileğildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında celse yazmak midein bir sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi kartpostalı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış derç etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar üzere tesis dışı etkinlikler bile dahil cereyan etmek üzere her yerde işçiliklemleri gerçekleştirmesini sağlamlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlamlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışmutaş yapanların ve işçilikletmelerin herhangi bir kredi kartpostalını yahut banka kartpostalını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan işçiliklemlere ruhsat vermesini olanaklı kılmıştır. Bir satın ittihaz işçiliklemini tamamlamak midein, kişinin hareketli aletinı, ilişkin ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran vadi iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a benzer, fakat muta aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha şu denli asayiş kazanımı sunar. Bu teknoloji, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ üzere hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, salon midei ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın onaylama edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size şayan?
İster bir e-ticaret mağazası, gerek gerçek mekanda faaliyet gösteren bir pres işçilikletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın ittihaz deneyimi sunmaya yardımcı olan şayan seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi tatbikat teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Imdi birkaç kaydırma ile rüfekaınıza yahut profesyonellere kazanç gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Elbette bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane kazanç sevk etmek midein ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Genellikle, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Ciddi mekanda faaliyet gösteren işçilikletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli banka havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan ayrıksı bir banka hesabına aracısız kazanç göndermenize imkân tanılamar. Sırf alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması midein ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgilendiren olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler üzere para icraatı ve PayPal üzere ödeme işçiliklemcilerini mideerir. Vakıf transferi midein her iki cihetın da uygulamaya mevla olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka kartpostalıyla ödeme yaratmak midein sıkıntısızıllı telefonunuzu yahut sıkıntısızıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler vecih yüze ödemeler midein bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.