Bimcell Mobil Ödeme Bozum Nasıl Yapılır Nedir

Birgani banka, müşterilerinin vasıtasız banka hesaplarından arkadaşlarına ve karı üyelerine anında kazanç göndermesine olanak tanılamayan bankacılık icraatına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden heybetli, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek mesabesinde yapılır.

Satın alıntı maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir veya itibar kartvizitı veya banka kartvizitıyla ödenebilir . Ödeme detayları ısı yayımı esnasında şifrelenir, bu nedenle banka veya itibar kartvizitı ile ödeme yapmaktan henüz emniyetli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza icap kalmadan itibar kartlarıyla yalnız yalnız aynı şekilde çkırmızıışır.

Mobil ödeme bozdurma, ABD Mürekkep Devletleri ve Kanada’da henüz münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, mobil ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Elan sonra teknoloji, çeklerin fotoğrafğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme almaçsına gönderilmesine onay verdi. Bu teknoloji ahir bankacılık icraatı bağırsakin mobil çilave mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod sahneleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme yapılmasını sağlayan geliştirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar kartvizitı terminaline dokundurarak anında ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Kısa bir müddet sonra, Apple Sehim’in başarısının arkası sıra kendi mobil ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en belirgin faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kazanç çekmemek yalnızca saat kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın bağırsakindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN duhuli şeklindeki dokunmatik tanıtma kartı, mobil ödemeleri fiziksel bir itibar kartvizitından henüz emniyetli hale getirir. Her iş bağırsakin mobil ihtimam tarafından bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartvizit kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar ekseriya tanıtma kartı denetlemeü yapmazlar, bu nedenle mobil ödemeleri akseptans buyurmak onlar bağırsakin bile akıllıca bir harekettir, çünkü hilekârlık faaliyetleriyle o denli bir araba meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilişik bir yarar – çoğu beniâdem bağırsakin değersiz olsa da – kellekalarıyla birlikteyken hangi karta iye evetğunuzu söyleyememeleridir. Düşük itibar noktaına ve sakıt limitli ve mürtefi APR’li itibar kartvizitına iye kullanıcılar, örneğin bir inançmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve mobil ödemeler ilave bir kişisel gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları daha çok tek komünikasyon cihazları olarak meselelev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz icraatına denli, şemsin altındaki her şey bağırsakin akıllı telefonlarımıza güvenmeye kelleladık. Perakende mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda muhtıra muameleler bina etmek bağırsakin mobil cihazlarımızı üstelik kullanıyoruz .

Süflida, mobil ödeme uzatmak ve eksiltmek bağırsakin akıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden kimiları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaarkaü tabanlı e-kâr muameleine benzer şekilde, mobil tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon veya tablet kullanarak itibar, banka kartvizitı veya armağan kartvizitı veya ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın alıntı meselelemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, mobil cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir kırmızıışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın alıntı meselelemini tamamlamak bağırsakin ödeme teferruatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, mobil tarayıcı tabanlı ödemeye benzer; fakat, bir web sitesine yaraşmak adına, o mağaza veya pres varsa uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde makul ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir dizi film tatbik bağırsaki mobil mağazadan ve meseleletmeden yararlanır. Kredi, banka veya ACH bilgilerinizi bir öğün kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma meseleleminizi gerçekleştirebilir ve anında Mobil Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Mobil veya Kablosuz Kredi Sütsüzı Okuyucuları

İşletmeler, tek sabit itibar kartvizitı terminallerine güvenmek adına, akıllı telefonları veya tabletleri, mobil cihazla eşlesevinçli veya mobil cihaza uyan ilave itibar kartvizitı okuyucularına plasman yaparak, davranış halindeyken itibar kartvizitı akseptansü bağırsakin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu mobil okuyucular, meseleletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve anında ödeme akseptans etmesine olanak tanılamar.

Mobil ödemeleri akseptans buyurmak bağırsakin sair bir alternatif bile kablosuz itibar kartvizitı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş takımı ve ekranlı geleneksel bir itibar kartvizitı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız ilgilanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde itibar kartlarını akseptans buyurmak bağırsakin Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Mobil ödemeleri akseptans buyurmak bağırsakin itibar kartvizitı okuyucusu lüzumlu bileğildir. İşletmeler, farazi bir terminal uygulamasında oturum yapmak bağırsakin bir akıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar kartvizitı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu mobil ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış cem etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar tesis dışı etkinlikler bile dahil bulunmak üzere her yerde meselelemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların mobil ödemelerin rahatlığını kullanmasını sağlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler veya Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışmutaş yapanların ve meseleletmelerin herhangi bir itibar kartvizitını veya banka kartvizitını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan meselelemlere onay vermesini olası kılmıştır. Bir satın alıntı meselelemini tamamlamak bağırsakin, kişinin mobil cihazını, ilgili ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a benzer, fakat muta aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz bir araba emniyet avantajı sunar. Bu teknoloji, Apple Sehim®, Samsung Sehim ve Google Sehim™ kadar mobil cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, mağaza bağırsaki ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın akseptans edildiği her yerde bir mobil cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi mobil ödeme seçeneği size birebir?
İster bir e-kâr mağazası, gerek sağlıklı mekanda çalışma gösteren bir pres meseleletiyor olun, mobil ödemeler müşterilere problemsiz bir satın alıntı deneyimi sunmaya yardımcı olan birebir seçenekler sunar.

Mobil ödeme, akıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, yenilikçi tatbik teknolojisiyle mobil transferleri popüler hale getirdi.

Daha çok birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere kazanç gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler üstelik gönderebilirsiniz . Ne bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak kazanç uzatmak bağırsakin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. çoğu kez, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Gerçeklik mekanda çalışma gösteren meseleletmeler bu şekilde mobil cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil banka havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan sair bir banka adına vasıtasız kazanç göndermenize olanak tanılamar. Yalnızca alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması bağırsakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kadar likit icraatı ve PayPal kadar ödeme meselelemcilerini bağırsakerir. Vakıf transferi bağırsakin her dü yüzın da uygulamaya iye olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal banka kartvizitıyla ödeme bina etmek bağırsakin akıllı telefonunuzu veya akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler utanma yüze ödemeler bağırsakin bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir