Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma 2022

Birbunca vezneci, müşterilerinin aracısız vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve familya üyelerine takkadak varlık göndermesine olanak teşhisyan bankacılık icraatına yakın zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden mefret, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek yeterli dokumalır.

Satın transfer maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut kredi anaçı yahut vezneci anaçıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut kredi anaçı ile ödeme yapmaktan daha emniyetli bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza lüzumlu kalmadan kredi kartlarıyla hemen hemen aynı şekilde çaldatmaışır.

Hareketli ödeme bozdurma, ABD Bir Devletleri ve Kanada’da daha münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısaca mesajla gönderiliyordu. Henüz sonrasında teknoloji, çeklerin fotoğrafğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine destur verdi. Bu teknoloji sonunda bankacılık icraatı kucakin hareketli çlahika mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kabilinden uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod görüntüleyen bir rahatıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme dokumalmasını sağlayan vüruttirildi . Başkaca, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi anaçı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da olanak teşhisr.

Endamsız bir müddet sonrasında, Apple Behre’in süksesının arkası sıra kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung kabilinden şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en sarih faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve varlık çekmemek sadece zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve sima cüzdanınızın yahut çantanızın kucakindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN girizgâhi şeklindeki dokunmatik tanıtma kartı, hareketli ödemeleri fiziki bir kredi anaçından daha emniyetli hale getirir. Her muamelat kucakin hareketli görev aracılığıyla bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir anaç kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar genellikle tanıtma kartı aramaü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama etmek onlar kucakin bile akilca bir harekettir, çünkü tokatçılık faaliyetleriyle o kadar okkalı meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Katılmış bir yarar – çoğu âdem evladı kucakin küçük olsa da – mebdekalarıyla birlikteyken hangi karta malik olduğunuzu söyleyememeleridir. Düşük kredi benekına ve az limitli ve faik APR’li kredi anaçına malik kullanıcılar, örneğin bir görüşmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler lahika bir kişisel gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları bundan sonra sadece komünikasyon cihazları olarak nöbetlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz icraatına kadar, günin şeşndaki her şey kucakin rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye mebdeladık. Perakende mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda muhtıra pazarler evlendirmek kucakin hareketli cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Süflida, hareketli ödeme irsal etmek ve yutmak kucakin rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazıları mevdutir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayanü tabanlı e-kâr pazarine model şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanarak kredi, vezneci anaçı yahut hediye anaçı yahut hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın transfer nöbetlemleri yapmasına olanak teşhisr. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir aldatmaışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın transfer nöbetlemini tamamlamak kucakin ödeme ilimlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Infaz İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye model; fakat, bir web sitesine ulaşmak adına, o mağaza yahut pres var ise uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında makul ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak teşhisyan bir sıra infaz kucaki hareketli mağazadan ve nöbetletmeden yararlanır. Saygınlık, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir yol kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma nöbetleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Hareketli Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Saygınlık Ekeı Okuyucuları

İşletmeler, sadece çakılı kredi anaçı terminallerine güvenmek adına, rahatıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleeğlenceli yahut hareketli cihaza uyan lahika kredi anaçı okuyucularına yatırım yaparak, devinme halindeyken kredi anaçı onaylamaü kucakin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, nöbetletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu kabilinden) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve takkadak ödeme onaylama etmesine olanak teşhisr.

Hareketli ödemeleri onaylama etmek kucakin diğer bir tutum bile kablosuz kredi anaçı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş zümreı ve ekranlı ananevi bir kredi anaçı terminaline çok benziyor ve çaldatmaışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız destelanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde kredi kartlarını onaylama etmek kucakin Wi-Fi’yi çaldatmaıştırır.

Hareketli ödemeleri onaylama etmek kucakin kredi anaçı okuyucusu muktezi bileğildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında oturum yazmak kucakin bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi anaçı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış icma etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabilinden kuruluş dışı etkinlikler bile dahil tutulmak üzere her yerde nöbetlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, aldatmaışdataş yapanların ve nöbetletmelerin rastgele bir kredi anaçını yahut vezneci anaçını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan nöbetlemlere destur vermesini olası kılmıştır. Bir satın transfer nöbetlemini tamamlamak kucakin, kişinin hareketli cihazını, ilgili ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru düz iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a model, fakat data aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha okkalı emniyet kazanımı sunar. Bu teknoloji, Apple Behre®, Samsung Behre ve Google Behre™ kabilinden hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, mağaza kucaki ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın onaylama edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size yakışır?
İster bir e-kâr mağazası, ister sağlıklı mekanda çalışkanlık gösteren bir pres nöbetletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın transfer deneyimi sunmaya yardımcı olan yakışır seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, rahatıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi infaz teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Daha çok birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza yahut profesyonellere varlık gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Elbette bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak varlık irsal etmek kucakin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriyetle, aldatmaıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Temel mekanda çalışkanlık gösteren nöbetletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan diğer bir vezneci adına aracısız varlık göndermenize olanak teşhisr. Salt alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çaldatmaışması kucakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler kabilinden likit icraatı ve PayPal kabilinden ödeme nöbetlemcilerini kucakerir. Tıkır transferi kucakin her iki semtın da uygulamaya malik olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci anaçıyla ödeme evlendirmek kucakin rahatıllı telefonunuzu yahut rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler yan yüze ödemeler kucakin bu şekilde çaldatmaışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.