Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma 7/24 TL Bozum

Birgani vezneci, müşterilerinin vasıtasız vezneci hesaplarından rüfekaına ve ocak üyelerine anında finans göndermesine imkân tanıyan bankacılık icraatına yakın zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden cesim, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek münasip strüktürlır.

Satın ittihaz maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut güven kartpostalı yahut vezneci kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut güven kartpostalı ile ödeme yapmaktan elan emin bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan güven kartlarıyla yalnız yalnız aynı şekilde çtuzakışır.

Mobil ödeme bozdurma, ABD Birleşik Devletleri ve Kanada’da elan münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısa mesajla gönderiliyordu. Daha sonrasında teknoloji, çeklerin fotoğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme alıcısına gönderilmesine cevaz verdi. Bu teknoloji böylece bankacılık icraatı bağırsakin taşınabilir çzeyil mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal üzere uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod tayfleyen bir temizıllı telefon ekranından geçerek ödeme strüktürlmasını sağlayıcı vüruttirildi . Antrparantez, kullanıcının telefonunu temassız bir güven kartpostalı terminaline dokundurarak anında ödeme yapmasına da imkân tanır.

Kesik bir süre sonrasında, Apple Marj’in başarısının ardından kendi taşınabilir ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung üzere şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en bariz faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve finans çekmemek yalnızca ahit kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın bağırsakindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN methali şeklindeki dokunmatik kimlik belgesi, taşınabilir ödemeleri fiziki bir güven kartpostalından elan emin hale getirir. Her muamelat bağırsakin taşınabilir bakım tarafından bireysel güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kartpostal kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar alelumum kimlik belgesi muayeneü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri kabul geçirmek onlar bağırsakin de akıllıca bir harekettir, çünkü ayyarlık faaliyetleriyle o derece şu denli cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Ulama bir kâr – çoğu isim bağırsakin küçük olsa da – başkalarıyla birlikteyken hangi karta mevla olduğunuzu söyleyememeleridir. Ceninisakıt güven puanına ve az limitli ve faik APR’li güven kartpostalına mevla kullanıcılar, örneğin bir temamecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler zeyil bir kişisel gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları artık salt iletişim cihazları olarak alışverişlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma icraatına derece, günin şeşndaki her şey bağırsakin temizıllı telefonlarımıza güvenmeye başladık. Perakende mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günlük aksataler eylemek bağırsakin taşınabilir cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Horda, taşınabilir ödeme sevk etmek ve kazanmak bağırsakin temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazıları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaöteü tabanlı e-kâr aksataine kabil şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon yahut tablet kullanarak güven, vezneci kartpostalı yahut fiyat kartpostalı yahut hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın ittihaz alışverişlemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir tuzakışbilgiş sepetine ekleyebilir ve bir satın ittihaz alışverişlemini tamamlamak bağırsakin ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbikat İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye kabil; ancak, bir web sitesine yapmak yerine, o salon yahut pres var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında belli ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir seri uygulama bağırsaki taşınabilir mağazadan ve alışverişletmeden yararlanır. Güven, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir defa kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma alışverişleminizi gerçekleştirebilir ve anında Mobil Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Güven Anaçı Okuyucuları

İşletmeler, salt mıhlı güven kartpostalı terminallerine güvenmek yerine, temizıllı telefonları yahut tabletleri, taşınabilir cihazla eşleneşelendiren yahut taşınabilir cihaza uyan zeyil güven kartpostalı okuyucularına mevduat yaparak, aksiyon halindeyken güven kartpostalı kabulü bağırsakin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, alışverişletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu üzere) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve anında ödeme kabul etmesine imkân tanır.

Mobil ödemeleri kabul geçirmek bağırsakin diğer bir seçenek de kablosuz güven kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş cihazı ve ekranlı ananevi bir güven kartpostalı terminaline çok benziyor ve çtuzakışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız bağlamlanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde güven kartlarını kabul geçirmek bağırsakin Wi-Fi’yi çtuzakıştırır.

Mobil ödemeleri kabul geçirmek bağırsakin güven kartpostalı okuyucusu lazım değildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında seans tahsis etmek bağırsakin bir temizıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde güven kartpostalı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar üzere tesis dışı etkinlikler de dahil yetişmek üzere her yerde alışverişlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, tuzakışbilgiş yapanların ve alışverişletmelerin herhangi bir güven kartpostalını yahut vezneci kartpostalını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan alışverişlemlere cevaz vermesini olası kılmıştır. Bir satın ittihaz alışverişlemini tamamlamak bağırsakin, kişinin taşınabilir cihazını, alakadar ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Benzeyen düz iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a kabil, ancak bilgi aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan şu denli güvenlik üstünlükı sunar. Bu teknoloji, Apple Marj®, Samsung Marj ve Google Marj™ üzere taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon bağırsaki ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın kabul edilmiş olduğu her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi taşınabilir ödeme seçeneği size muvafık?
İster bir e-kâr mağazası, lüzum çın mekanda çalışkanlık gösteren bir pres alışverişletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın ittihaz deneyimi sunmaya yardımcı olan muvafık seçenekler sunar.

Mobil ödeme, temizıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Sayısal bankalar, yenilikçi uygulama teknolojisiyle taşınabilir transferleri pop hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile rüfekaınıza yahut profesyonellere finans gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Nite bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Anında finans sevk etmek bağırsakin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Umumiyetle, tuzakıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Sadık mekanda çalışkanlık gösteren alışverişletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan diğer bir vezneci adına vasıtasız finans göndermenize imkân tanır. Ancak alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çtuzakışması bağırsakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler üzere nakit icraatı ve PayPal üzere ödeme alışverişlemcilerini bağırsakerir. Para transferi bağırsakin her iki cepheın da uygulamaya mevla olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartpostalıyla ödeme eylemek bağırsakin temizıllı telefonunuzu yahut temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler yan yüze ödemeler bağırsakin bu şekilde çtuzakışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir