Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit Bozdurma

Biröte banka, müşterilerinin aracısız banka hesaplarından arkadaşlarına ve ev üyelerine çabucak kazanç göndermesine olanak teşhisyan bankacılık icraatına yakın zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden koskocaman, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek haklı gestaltlır.

Satın alma maliyeti, belli başlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya saygınlık anaçı veya banka anaçıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle banka veya saygınlık anaçı ile ödeme yapmaktan elan emin bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza gerek kalmadan saygınlık kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çhileışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Mürekkep Devletleri ve Kanada’da elan yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Daha sonra teknoloji, çeklerin fotoğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme azrailsına gönderilmesine destur verdi. Bu teknoloji ahir bankacılık icraatı için taşınabilir çdevam mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod manzaraleyen bir rahatıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme gestaltlmasını sağlayan vüruttirildi . Antrparantez, kullanıcının telefonunu temassız bir saygınlık anaçı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak teşhisr.

Kısaca bir müddet sonra, Apple Kayar’in muvaffakiyetsının peşi sıra kendi taşınabilir ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en bariz faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kazanç çekmemek sadece saat kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın içindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN girizgâhi şeklindeki dokunmatik tanıtma kartı, taşınabilir ödemeleri fiziki bir saygınlık anaçından elan emin hale getirir. Her prosedür için taşınabilir hizmet aracılığıyla ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir anaç kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar ekseriya tanıtma kartı denetçiü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri kabul geçirmek onlar için de çokbilmişca bir harekettir, çünkü tokatçılık faaliyetleriyle o denli bir tomar mücadelemak zorunda kalmayacaklardır.

Munzam bir yarar – çoğu ölümlü için küçük olsa da – sarrafiyekalarıyla birlikteyken ne karta malik başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Bağan saygınlık noktaına ve az limitli ve etkili APR’li saygınlık anaçına malik kullanıcılar, örneğin bir konseptmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler devam bir şahsi gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları imdi ancak iletişim cihazları olarak aksiyonlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz icraatına denli, şemsin altındaki her şey için rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye sarrafiyeladık. Perakende mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda günlük muameleler yetiştirmek için taşınabilir cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Zirda, taşınabilir ödeme göndermek ve kullanmak için rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden bazıları mevdutir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaüstü tabanlı e-tecim muameleine bir şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon veya tablet kullanarak saygınlık, banka anaçı veya dürü anaçı veya hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın alma aksiyonlemleri yapmasına olanak teşhisr. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir hileışveriş sepetine ekleyebilir ve bir satın alma aksiyonlemini tamamlamak için ödeme detaylarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Infaz İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye bir; ancak, bir web sitesine yetmek namına, o salon veya pres var ise uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içre belli başlı ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak teşhisyan bir sıra pratik içi taşınabilir mağazadan ve aksiyonletmeden yararlanır. Saygınlık, banka veya ACH bilgilerinizi bir posta kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma aksiyonleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Taşınabilir Bozum ile para elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Saygınlık Anaçı Okuyucuları

İşletmeler, ancak çakılı saygınlık anaçı terminallerine güvenmek namına, rahatıllı telefonları veya tabletleri, taşınabilir cihazla eşleabat veya taşınabilir cihaza uyan devam saygınlık anaçı okuyucularına envestisman yaparak, eylem halindeyken saygınlık anaçı kabulü için satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, aksiyonletmelerin saygınlık kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve çabucak ödeme kabul etmesine olanak teşhisr.

Taşınabilir ödemeleri kabul geçirmek için sair bir alternatif de kablosuz saygınlık anaçı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş bandoı ve ekranlı tradisyonel bir saygınlık anaçı terminaline çok benziyor ve çhileışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız bandajlanmayı gerektirmez, bunun namına çeşitli yerlerde saygınlık kartlarını kabul geçirmek için Wi-Fi’yi çhileıştırır.

Taşınabilir ödemeleri kabul geçirmek için saygınlık anaçı okuyucusu lazım değildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında seans fora etmek için bir rahatıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde saygınlık anaçı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar kuruluş dışı etkinlikler de dahil edinmek üzere her yerde aksiyonlemleri gerçekleştirmesini sağlamlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanmasını sağlamlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, hileışveriş yapanların ve aksiyonletmelerin herhangi bir saygınlık anaçını veya banka anaçını fiziki olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan aksiyonlemlere destur vermesini mümkün kılmıştır. Bir satın alma aksiyonlemini tamamlamak için, kişinin taşınabilir aletinı, müntesip ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın kayran iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a bir, ancak veri aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan bir tomar güvenlik üstünlükı sunar. Bu teknoloji, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ kadar taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon içi ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın kabul edilmiş olduğu her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi taşınabilir ödeme seçeneği size yakışır?
İster bir e-tecim mağazası, icap essah mekanda hareket gösteren bir pres aksiyonletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere problemsiz bir satın alma deneyimi sunmaya yardımcı olan yakışır seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, rahatıllı telefon veya tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi pratik teknolojisiyle taşınabilir transferleri popüler hale getirdi.

Artık birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere kazanç gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Nite bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak kazanç göndermek için ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriyetle, hileıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Gerçeklik mekanda hareket gösteren aksiyonletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir banka havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan sair bir banka üstüne aracısız kazanç göndermenize olanak teşhisr. Tek alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çhileışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kadar para icraatı ve PayPal kadar ödeme aksiyonlemcilerini içerir. Finans transferi için her dü doğrultuın da uygulamaya malik olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal banka anaçıyla ödeme yetiştirmek için rahatıllı telefonunuzu veya rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler faça yüze ödemeler için bu şekilde çhileışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir