Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit

Birbunca vezneci, müşterilerinin aracısız vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve sülale üyelerine çabucak varlık göndermesine olanak tanılamayan bankacılık icraatına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden mefret, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek münasip mimarilır.

Satın alıntı maliyeti, belirli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya kredi kartpostalı veya vezneci kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya kredi kartpostalı ile ödeme yapmaktan daha güvenli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza ister kalmadan kredi kartlarıyla hemen hemen aynı şekilde çkırmızıışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Bir Devletleri ve Kanada’da daha geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler gücük mesajla gönderiliyordu. Daha sonra uygulayım bilimi, çeklerin ışıkğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine müsaade verdi. Bu uygulayım bilimi nihayetinde bankacılık icraatı bağırsakin hareketli çek mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kabil uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod görüntüleyen bir rahatıllı telefon ekranından geçerek ödeme mimarilmasını sağlayan vüruttirildi . Başkaca, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi kartpostalı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Kesik bir süre sonra, Apple Kayar’in süksesının peşi sıra kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung kabil şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en bariz faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve varlık çekmemek sadece bugün kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın bağırsakindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN girizgâhi şeklindeki dokunmatik tanıtma kartı, hareketli ödemeleri fiziksel bir kredi kartpostalından daha güvenli hale getirir. Her muamelat bağırsakin hareketli özen aracılığıyla bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartpostal kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar ekseri tanıtma kartı denetçiü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama buyurmak onlar bağırsakin de aptalca bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o denli ziyade uğraşmak zorunda kalmayacaklardır.

Katılmış bir fayda – çoğu adam bağırsakin küçümencik olsa da – serkalarıyla birlikteyken ne karta iye başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Bağan kredi puanına ve düşük limitli ve koca APR’li kredi kartpostalına iye kullanıcılar, örneğin bir reymecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler ek bir şahsi mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları çıktı sırf komünikasyon cihazları olarak aksiyonlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma icraatına denli, şemsin altındaki her şey bağırsakin rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye serladık. Perişan mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günlük münasebetler ifa etmek bağırsakin hareketli cihazlarımızı da kullanıyoruz .

Dunda, hareketli ödeme yolcu etmek ve bürümek bağırsakin rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden birtakımları mevdutir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masagiyecekü tabanlı e-kâr münasebetine misil şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon veya tablet kullanarak kredi, vezneci kartpostalı veya dürü kartpostalı veya hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın alıntı aksiyonlemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir kırmızıışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın alıntı aksiyonlemini tamamlamak bağırsakin ödeme detaylarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbikat İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye misil; fakat, bir web sitesine değerlendirmek yerine, o mağaza veya işletme varsa uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde belirli ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir dizi film tatbikat bağırsaki hareketli mağazadan ve aksiyonletmeden yararlanır. Para, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir el kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, betik veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma aksiyonleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Mobil Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Mobil veya Kablosuz Para Kartvizitı Okuyucuları

İşletmeler, sırf durağan kredi kartpostalı terminallerine güvenmek yerine, rahatıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşleneşelendiren veya hareketli cihaza uyan ek kredi kartpostalı okuyucularına plasman yaparak, devinim halindeyken kredi kartpostalı onaylamaü bağırsakin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, aksiyonletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kabil) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve çabucak ödeme onaylama etmesine olanak tanılamar.

Mobil ödemeleri onaylama buyurmak bağırsakin özge bir yöntem de kablosuz kredi kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş grupı ve ekranlı kökleşik bir kredi kartpostalı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız sargılanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde kredi kartlarını onaylama buyurmak bağırsakin Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Mobil ödemeleri onaylama buyurmak bağırsakin kredi kartpostalı okuyucusu lazım değildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında celse tahsis etmek bağırsakin bir rahatıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi kartpostalı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabil kuruluş dışı etkinlikler de dahil edinmek üzere her yerde aksiyonlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler veya Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışdataş yapanların ve aksiyonletmelerin rastgele bir kredi kartpostalını veya vezneci kartpostalını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan aksiyonlemlere müsaade vermesini olabilir kılmıştır. Bir satın alıntı aksiyonlemini tamamlamak bağırsakin, kişinin hareketli cihazını, müteallik ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yaklaşan kayran iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a misil, fakat data aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha ziyade emniyet avantajı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ kabil hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, mağaza bağırsaki ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın onaylama edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size mutabık?
İster bir e-kâr mağazası, lüzum gerçek mekanda etkinlik gösteren bir işletme aksiyonletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın alıntı deneyimi sunmaya yardımcı olan mutabık seçenekler sunar.

Mobil ödeme, rahatıllı telefon veya tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, yenilikçi tatbikat teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Daha çok birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere varlık gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler da gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane varlık yolcu etmek bağırsakin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriya, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Doğru mekanda etkinlik gösteren aksiyonletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan özge bir vezneci adına aracısız varlık göndermenize olanak tanılamar. Yalnızca alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması bağırsakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kabil akçe icraatı ve PayPal kabil ödeme aksiyonlemcilerini bağırsakerir. Finans transferi bağırsakin her iki cenahın da uygulamaya iye olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci kartpostalıyla ödeme ifa etmek bağırsakin rahatıllı telefonunuzu veya rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler utanma yüze ödemeler bağırsakin bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.