Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma Nasıl Yapılır Nedir

Birsonsuz banka, müşterilerinin vasıtasız banka hesaplarından ihvanına ve karı üyelerine çabucak nakit göndermesine imkân tanılamayan bankacılık uygulamalarına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden eke, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek yerinde gestaltlır.

Satın iktibas maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut güven kartı yahut banka kartıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut güven kartı ile ödeme yapmaktan henüz emin bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza lüzumlu kalmadan güven kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çtuzakışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Müttehit Devletleri ve Kanada’da henüz münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler endamsız mesajla gönderiliyordu. Henüz sonra teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine icazet verdi. Bu teknoloji ahir bankacılık uygulamaları karınin hareketli çdevam mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal üzere uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod hayaletleyen bir rahatıllı telefon ekranından geçerek ödeme gestaltlmasını sağlayıcı vüruttirildi . Başkaca, kullanıcının telefonunu temassız bir güven kartı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da imkân tanılamar.

Endamsız bir müddet sonra, Apple Kayar’in muvaffakiyetsının ardından kendi hareketli ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung üzere şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en kupkuru faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve nakit çekmemek sadece ahit kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın karınindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN antrei şeklindeki dokunmatik üzeri, hareketli ödemeleri fiziki bir güven kartından henüz emin hale getirir. Her işlem karınin hareketli ihtimam aracılığıyla ferdî asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kart kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar ekseriya üzeri kontrolörü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri akseptans kılmak onlar karınin bile düşüncesizca bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o derece çokça meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Ek bir kâr – çoğu âdem evladı karınin küçük olsa da – mirkalarıyla birlikteyken ne karta sahip olduğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt güven puanına ve düşüt limitli ve yüce APR’li güven kartına sahip kullanıcılar, örneğin bir konseptmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler devam bir zatî gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları artık tek komünikasyon cihazları olarak maslahatlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma uygulamalarına derece, güneşin altındaki her şey karınin rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye mirladık. Dağınık mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda jurnal ahzüitaler geçirmek karınin hareketli cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Süflida, hareketli ödeme sevk etmek ve ahzetmek karınin rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazenları verilmiştir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaarkaü tabanlı e-kâr ahzüitaine menent şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanarak güven, banka kartı yahut fiyat kartı yahut hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın iktibas maslahatlemleri yapmasına imkân tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir tuzakışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın iktibas maslahatlemini tamamlamak karınin ödeme tafsilatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Aplikasyon İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye menent; ancak, bir web sitesine dayanmak yerine, o salon yahut işletme var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında makul ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanılamayan bir sekans aplikasyon karıni hareketli mağazadan ve maslahatletmeden yararlanır. Itibar, banka yahut ACH bilgilerinizi bir kez kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, betik yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma maslahatleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Taşınabilir Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir yahut Kablosuz Itibar Kartı Okuyucuları

İşletmeler, tek durağan güven kartı terminallerine güvenmek yerine, rahatıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşlesevinçli yahut hareketli cihaza uyan devam güven kartı okuyucularına yatırım yaparak, tutum halindeyken güven kartı akseptansü karınin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, maslahatletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu üzere) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve çabucak ödeme akseptans etmesine imkân tanılamar.

Taşınabilir ödemeleri akseptans kılmak karınin farklı bir şık bile kablosuz güven kartı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş ekipı ve ekranlı kökleşik bir güven kartı terminaline çok benziyor ve çtuzakışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız ilgilanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde güven kartlarını akseptans kılmak karınin Wi-Fi’yi çtuzakıştırır.

Taşınabilir ödemeleri akseptans kılmak karınin güven kartı okuyucusu vacip bileğildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında seans beğenmek karınin bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde güven kartı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar üzere kuruluş dışı etkinlikler bile dahil çıkmak üzere her yerde maslahatlemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler yahut Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, tuzakışmutaş yapanların ve maslahatletmelerin rastgele bir güven kartını yahut banka kartını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan maslahatlemlere icazet vermesini mümkün kılmıştır. Bir satın iktibas maslahatlemini tamamlamak karınin, kişinin hareketli cihazını, ilgili ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın düz iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a menent, ancak muta aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz çokça asayiş yararı sunar. Bu teknoloji, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ üzere hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon karıni ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın akseptans edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size birebir?
İster bir e-kâr mağazası, icap temel mekanda hareket gösteren bir işletme maslahatletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın iktibas deneyimi sunmaya yardımcı olan birebir seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, rahatıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, teceddütçi aplikasyon teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Artık birkaç kaydırma ile ihvanınıza yahut profesyonellere nakit gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Kesinlikle bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak nakit sevk etmek karınin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseri, tuzakıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Doğruluk mekanda hareket gösteren maslahatletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir banka havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan farklı bir banka üstüne vasıtasız nakit göndermenize imkân tanılamar. Sadece alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çtuzakışması karınin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler üzere akçe uygulamaları ve PayPal üzere ödeme maslahatlemcilerini karınerir. Kazanç transferi karınin her dü yönın da uygulamaya sahip olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal banka kartıyla ödeme geçirmek karınin rahatıllı telefonunuzu yahut rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler yüzey yüze ödemeler karınin bu şekilde çtuzakışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir