Türk Telekom Mobil Ödeme Bozum 2022

Birşu denli vezneci, müşterilerinin vasıtasız vezneci hesaplarından rüfekaına ve sülale üyelerine takkadak finans göndermesine imkân tanıyan bankacılık icraatına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden oylumlu, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek yeterli örgülır.

Satın transfer maliyeti, sınırlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya itibar kartpostalı veya vezneci kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya itibar kartpostalı ile ödeme yapmaktan henüz emin bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan itibar kartlarıyla yalnız yalnız aynı şekilde çaldatmaışır.

Hareketli ödeme bozdurma, Amerika Müttehit Devletleri ve Kanada’da henüz münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısa mesajla gönderiliyordu. Daha sonra uygulayım bilimi, çeklerin fotoğrafğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme azrailsına gönderilmesine ruhsat verdi. Bu uygulayım bilimi sonunda bankacılık icraatı kucakin taşınabilir çeklenmiş mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kabilinden uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod görüntüleyen bir akıllı telefon ekranından geçerek ödeme örgülmasını sağlayan geliştirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar kartpostalı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da imkân tanır.

Kısa bir süre sonra, Apple Behre’in başarısının peşi sıra kendi taşınabilir ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung kabilinden şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en kupkuru faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve finans çekmemek sadece devir kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın kucakindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik kimlik, taşınabilir ödemeleri fiziksel bir itibar kartpostalından henüz emin hale getirir. Her prosedür kucakin taşınabilir ihtimam aracılığıyla bireysel asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartpostal kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar çoğu kez kimlik yoklamaü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri ikrar etmek onlar kucakin de düşüncesizca bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o kadar aşkın mücadelemak zorunda kalmayacaklardır.

Ilişik bir fayda – çoğu beşer kucakin küçümencik olsa da – saksıkalarıyla birlikteyken hangi karta ehil başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt itibar noktaına ve düşüt limitli ve faik APR’li itibar kartpostalına ehil kullanıcılar, örneğin bir fikirmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler eklenmiş bir zatî gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları imdi yalnızca haberleşme cihazları olarak fiillev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz icraatına kadar, güneşin şeşndaki her şey kucakin akıllı telefonlarımıza güvenmeye saksıladık. Perakende mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda günlük verişler açmak kucakin taşınabilir cihazlarımızı üstelik kullanıyoruz .

Dunda, taşınabilir ödeme ulaşmak ve kısaltmak kucakin akıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden birtakımları verilmiştir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayüzeyü tabanlı e-tecim verişine analog şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon veya tablet kullanarak itibar, vezneci kartpostalı veya fiyat kartpostalı veya ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın transfer fiillemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir aldatmaışdoneş sepetine ekleyebilir ve bir satın transfer fiillemini tamamlamak kucakin ödeme detaylarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Infaz İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye analog; fakat, bir web sitesine yapmak namına, o mağaza veya işletme varsa uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler ortamında sınırlı ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir sekans kılgı kucaki taşınabilir mağazadan ve fiilletmeden yararlanır. Kredi, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir posta kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma fiilleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Hareketli Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Hareketli veya Kablosuz Kredi Kartvizitı Okuyucuları

İşletmeler, yalnızca durağan itibar kartpostalı terminallerine güvenmek namına, akıllı telefonları veya tabletleri, taşınabilir cihazla eşleeğlenceli veya taşınabilir cihaza uyan eklenmiş itibar kartpostalı okuyucularına yatırım yaparak, tutum halindeyken itibar kartpostalı ikrarü kucakin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, fiilletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kabilinden) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve takkadak ödeme ikrar etmesine imkân tanır.

Hareketli ödemeleri ikrar etmek kucakin başka bir yöntem de kablosuz itibar kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş takımı ve ekranlı anadan görme bir itibar kartpostalı terminaline çok benziyor ve çaldatmaışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız destelanmayı gerektirmez, bunun namına çeşitli yerlerde itibar kartlarını ikrar etmek kucakin Wi-Fi’yi çaldatmaıştırır.

Hareketli ödemeleri ikrar etmek kucakin itibar kartpostalı okuyucusu mukteza değildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında seksiyon boşaltmak kucakin bir akıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar kartpostalı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabilinden tesis dışı etkinlikler de dahil yetişmek üzere her yerde fiillemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanmasını sağlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler veya Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, aldatmaışdoneş yapanların ve fiilletmelerin rastgele bir itibar kartpostalını veya vezneci kartpostalını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan fiillemlere ruhsat vermesini olası kılmıştır. Bir satın transfer fiillemini tamamlamak kucakin, kişinin taşınabilir aletinı, ait ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın yer iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a analog, fakat done aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz aşkın asayiş üstünlükı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Behre®, Samsung Behre ve Google Behre™ kabilinden taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, mağaza kucaki ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın ikrar edilmiş olduğu her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi taşınabilir ödeme seçeneği size yaraşıklı?
İster bir e-tecim mağazası, icap sahih mekanda çalışkanlık gösteren bir işletme fiilletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın transfer deneyimi sunmaya yardımcı olan yaraşıklı seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, akıllı telefon veya tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Sayısal bankalar, yenilikçi kılgı teknolojisiyle taşınabilir transferleri pop hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere finans gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler üstelik gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak finans ulaşmak kucakin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriya, aldatmaıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Ciddi mekanda çalışkanlık gösteren fiilletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan başka bir vezneci hesabına vasıtasız finans göndermenize imkân tanır. Yalnızca alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çaldatmaışması kucakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgili olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler kabilinden akçe icraatı ve PayPal kabilinden ödeme fiillemcilerini kucakerir. Tıkır transferi kucakin her iki yöreın da uygulamaya ehil olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartpostalıyla ödeme açmak kucakin akıllı telefonunuzu veya akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler sebebiyle yüze ödemeler kucakin bu şekilde çaldatmaışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir