Türk Telekom Mobil Ödeme Bozum 7/24 TL Bozum

Birfena banka, müşterilerinin elden banka hesaplarından ihvanına ve familya üyelerine takkadak nakit göndermesine imkân teşhisyan bankacılık uygulamalarına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden yetişkin, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek iyi binalır.

Satın alma maliyeti, muayyen mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut para anaçı yahut banka anaçıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı esnasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut para anaçı ile ödeme yapmaktan daha güvenli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan para kartlarıyla vakit kaybetmeden vakit kaybetmeden aynı şekilde çhileışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, ABD Bir Devletleri ve Kanada’da daha geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, mobil ödemeler güdük mesajla gönderiliyordu. Elan sonra teknoloji, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine müsaade verdi. Bu teknoloji nihayetinde bankacılık uygulamaları yürekin mobil çulama mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod görüntüleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme binalmasını sağlayan geliştirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir para anaçı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da imkân teşhisr.

Kısaltarak bir müddet sonra, Apple Pay’in başarısının peşi sıra kendi mobil ödeme uygulamalarını gösteren Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en sarih faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve nakit çekmemek yalnızca vakit kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve sima cüzdanınızın yahut çantanızın yürekindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN antrei şeklindeki dokunmatik kimlik belgesi, mobil ödemeleri fiziksel bir para anaçından daha güvenli hale getirir. Her muamele yürekin mobil özen tarafından bireysel güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir anaç kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar genellikle kimlik belgesi muayeneü yapmazlar, bu nedenle mobil ödemeleri ikrar geçirmek onlar yürekin de çokbilmişca bir harekettir, çünkü hilekârlık faaliyetleriyle o denli zait uğraşmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilişik bir yarar – çoğu insanoğlu yürekin bayağı olsa da – mebdekalarıyla birlikteyken hangi karta ehil başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt para puanına ve ceninisakıt limitli ve güçlü APR’li para anaçına ehil kullanıcılar, örneğin bir içtihatmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve mobil ödemeler ulama bir ferdî mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları bundan sonra tek bildirişim cihazları olarak mesleklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma uygulamalarına denli, günin şeşndaki her şey yürekin akıllı telefonlarımıza güvenmeye mebdeladık. Perişan mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günlük muameleler akdetmek yürekin mobil cihazlarımızı da kullanıyoruz .

Süflida, mobil ödeme irsal etmek ve dercetmek yürekin akıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden kimiları mevdutir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayanü tabanlı e-kâr muameleine nüsha şekilde, mobil tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon yahut tablet kullanarak para, banka anaçı yahut dürü anaçı yahut hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın alma mesleklemleri yapmasına imkân teşhisr. Müşteriler, mobil cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir hileışbilgiş sepetine ekleyebilir ve bir satın alma mesleklemini tamamlamak yürekin ödeme ayrıntılarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Uygulama İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, mobil tarayıcı tabanlı ödemeye nüsha; fakat, bir web sitesine değerlendirmek alegori, o salon yahut işletme var ise uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında muayyen ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân teşhisyan bir seri aplikasyon yüreki mobil mağazadan ve meslekletmeden yararlanır. Itibar, banka yahut ACH bilgilerinizi bir nöbet kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma meslekleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Taşınabilir Bozum ile para elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir yahut Kablosuz Itibar Kartpostalı Okuyucuları

İşletmeler, tek durağan para anaçı terminallerine güvenmek alegori, akıllı telefonları yahut tabletleri, mobil cihazla eşleneşeli yahut mobil cihaza uyan ulama para anaçı okuyucularına yatırım yaparak, faaliyet halindeyken para anaçı ikrarü yürekin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu mobil okuyucular, meslekletmelerin para kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve takkadak ödeme ikrar etmesine imkân teşhisr.

Taşınabilir ödemeleri ikrar geçirmek yürekin özge bir seçenek de kablosuz para anaçı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş ekipmanı ve ekranlı geleneksel bir para anaçı terminaline çok benziyor ve çhileışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden demetlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde para kartlarını ikrar geçirmek yürekin Wi-Fi’yi çhileıştırır.

Taşınabilir ödemeleri ikrar geçirmek yürekin para anaçı okuyucusu zaruri değildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında oturum fayrap etmek yürekin bir akıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde para anaçı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu mobil ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi kuruluş dışı etkinlikler de dahil edinmek üzere her yerde mesleklemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların mobil ödemelerin rahatlığını kullanmasını katkısızlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler yahut Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, hileışbilgiş yapanların ve meslekletmelerin rastgele bir para anaçını yahut banka anaçını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan mesleklemlere müsaade vermesini olabilir kılmıştır. Bir satın alma mesleklemini tamamlamak yürekin, kişinin mobil cihazını, ilgili ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yaklaşan meydan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a nüsha, fakat bilgi aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha zait güvenlik üstünlükı sunar. Bu teknoloji, Apple Pay®, Samsung Pay ve Google Pay™ gibi mobil cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon yüreki ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın ikrar edildiği her yerde bir mobil cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne mobil ödeme seçeneği size normal?
İster bir e-kâr mağazası, icap çın mekanda canlılık gösteren bir işletme meslekletiyor olun, mobil ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın alma deneyimi sunmaya yardımcı olan normal seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, akıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi aplikasyon teknolojisiyle mobil transferleri pop hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile ihvanınıza yahut profesyonellere nakit gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler da gönderebilirsiniz . Nite bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane nakit irsal etmek yürekin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriya, hileıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Hak mekanda canlılık gösteren meslekletmeler bu şekilde mobil cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir banka havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan özge bir banka adına elden nakit göndermenize imkân teşhisr. Yalnızca alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çhileışması yürekin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler gibi para uygulamaları ve PayPal gibi ödeme mesleklemcilerini yürekerir. Mangır transferi yürekin her dü yüzın da uygulamaya ehil olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka anaçıyla ödeme akdetmek yürekin akıllı telefonunuzu yahut akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler cebin yüze ödemeler yürekin bu şekilde çhileışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir