Türk Telekom Mobil Ödeme Bozum Hazır Limit Bozdurma

Birgeniş vezneci, müşterilerinin aracısız vezneci hesaplarından rüfekaına ve familya üyelerine simultane kredi göndermesine imkân tanıyan bankacılık uygulamalarına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden kebir, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek mesabesinde bünyelır.

Satın kabız maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut itibar kartı yahut vezneci kartıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim esnasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut itibar kartı ile ödeme yapmaktan henüz emin bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan itibar kartlarıyla hemen hemen aynı şekilde çdüzenışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, ABD Bir Devletleri ve Kanada’da henüz münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kesik mesajla gönderiliyordu. Elan sonra uygulayım bilimi, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine cevaz verdi. Bu uygulayım bilimi nihayetinde bankacılık uygulamaları bağırsakin taşınabilir çulama mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kabilinden uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod görüntüleyen bir temizıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme bünyelmasını sağlayan geliştirildi . Başkaca, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar kartı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da imkân tanır.

Kısa bir süre sonra, Apple Hisse’in başarısının peşi sıra kendi taşınabilir ödeme uygulamalarını gösteren Google ve Samsung kabilinden şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en bariz faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kredi çekmemek yalnızca dönem kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın bağırsakindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik kimlik belgesi, taşınabilir ödemeleri fiziksel bir itibar kartından henüz emin hale getirir. Her muamele bağırsakin taşınabilir hizmet aracılığıyla bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kart kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar umumiyetle kimlik belgesi denetçiü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri akseptans kılmak onlar bağırsakin bile usluca bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o denli aşkın cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Ulama bir kâr – çoğu âdem bağırsakin bayağı olsa da – çıbankalarıyla birlikteyken hangi karta sahip başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Az itibar puanına ve düşük limitli ve yüce APR’li itibar kartına sahip kullanıcılar, örneğin bir telakkimecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler ulama bir şahsi mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları daha çok tek muhabere cihazları olarak mesleklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz uygulamalarına denli, güneşin şeşndaki her şey bağırsakin temizıllı telefonlarımıza güvenmeye çıbanladık. Perakende mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda yevmi muameleler eylemek bağırsakin taşınabilir cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Dunda, taşınabilir ödeme yollamak ve kabul etmek bağırsakin temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazıları mevdutir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaarkaü tabanlı e-ticaret muameleine menent şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon yahut tablet kullanarak itibar, vezneci kartı yahut hediye kartı yahut hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın kabız mesleklemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir düzenışbilgiş sepetine ekleyebilir ve bir satın kabız mesleklemini tamamlamak bağırsakin ödeme tafsilatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Pratik İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye menent; fakat, bir web sitesine yakışmak yerine, o mağaza yahut pres var ise uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında belli ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir kol uygulama bağırsaki taşınabilir mağazadan ve meslekletmeden yararlanır. Para, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir kez kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, betik yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma meslekleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Taşınabilir Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir yahut Kablosuz Para Anaçı Okuyucuları

İşletmeler, tek çakılı itibar kartı terminallerine güvenmek yerine, temizıllı telefonları yahut tabletleri, taşınabilir cihazla eşleşen yahut taşınabilir cihaza uyan ulama itibar kartı okuyucularına yatırım yaparak, faaliyet halindeyken itibar kartı akseptansü bağırsakin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, meslekletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kabilinden) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve simultane ödeme akseptans etmesine imkân tanır.

Taşınabilir ödemeleri akseptans kılmak bağırsakin sair bir seçenek bile kablosuz itibar kartı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş zümreı ve ekranlı ananevi bir itibar kartı terminaline çok benziyor ve çdüzenışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız ilişkilanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde itibar kartlarını akseptans kılmak bağırsakin Wi-Fi’yi çdüzenıştırır.

Taşınabilir ödemeleri akseptans kılmak bağırsakin itibar kartı okuyucusu mukteza bileğildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında seksiyon yarmak bağırsakin bir temizıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar kartı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabilinden tesis dışı etkinlikler bile dahil yetişmek üzere her yerde mesleklemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler yahut Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, düzenışbilgiş yapanların ve meslekletmelerin herhangi bir itibar kartını yahut vezneci kartını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan mesleklemlere cevaz vermesini olası kılmıştır. Bir satın kabız mesleklemini tamamlamak bağırsakin, kişinin taşınabilir cihazını, dayalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın yer iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a menent, fakat bilgi aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz aşkın emniyet yararı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Hisse®, Samsung Hisse ve Google Hisse™ kabilinden taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, mağaza bağırsaki ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın akseptans edildiği her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne taşınabilir ödeme seçeneği size elverişli?
İster bir e-ticaret mağazası, ister gerçeklik mekanda çalışkanlık gösteren bir pres meslekletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın kabız deneyimi sunmaya yardımcı olan elverişli seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, temizıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, yenilikçi uygulama teknolojisiyle taşınabilir transferleri pop hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile rüfekaınıza yahut profesyonellere kredi gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Nite bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak kredi yollamak bağırsakin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Umumiyetle, düzenıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Tam mekanda çalışkanlık gösteren meslekletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan sair bir vezneci üstüne aracısız kredi göndermenize imkân tanır. Yalnızca alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çdüzenışması bağırsakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kabilinden akçe uygulamaları ve PayPal kabilinden ödeme mesleklemcilerini bağırsakerir. Tıngır transferi bağırsakin her dü doğrultuın da uygulamaya sahip olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartıyla ödeme eylemek bağırsakin temizıllı telefonunuzu yahut temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler çehre yüze ödemeler bağırsakin bu şekilde çdüzenışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir