Türk Telekom Mobil Ödeme Bozum Hazır Limit

Birkötü banka, müşterilerinin vasıtasız banka hesaplarından ihvanına ve karı üyelerine çabucak kredi göndermesine imkân teşhisyan bankacılık icraatına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden kocaman, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek yeterli bünyelır.

Satın alıntı maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut itibar kartı yahut banka kartıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut itibar kartı ile ödeme yapmaktan henüz emin bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan itibar kartlarıyla elden elden aynı şekilde çtuzakışır.

Mobil ödeme bozdurma, ABD Mürekkep Devletleri ve Kanada’da henüz geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısaca mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında teknoloji, çeklerin fotoğrafğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme almaçsına gönderilmesine ruhsat verdi. Bu teknoloji sonunda bankacılık icraatı bâtınin taşınabilir çilişik mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kabil uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod tayfleyen bir temizıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme bünyelmasını sağlayan geliştirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar kartı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da imkân teşhisr.

Kesik bir müddet sonrasında, Apple Sehim’in muvaffakiyetsının peşi sıra kendi taşınabilir ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung kabil şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en kabartılı faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kredi çekmemek sadece saat kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimse cüzdanınızın yahut çantanızın bâtınindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN methali şeklindeki dokunmatik kimlik belgesi, taşınabilir ödemeleri fiziksel bir itibar kartından henüz emin hale getirir. Her muamelat bâtınin taşınabilir ihtimam aracılığıyla bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kart kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar çoğunlukla kimlik belgesi aramaü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri akseptans eylemek onlar bâtınin bile çokbilmişca bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o derece çokça meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Katılmış bir fayda – çoğu âdemoğlu bâtınin bayağı olsa da – temelkalarıyla birlikteyken ne karta ehil başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Az itibar benekına ve sakıt limitli ve erdemli APR’li itibar kartına ehil kullanıcılar, örneğin bir görüşmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler ilişik bir şahsi gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları imdi ancak bildirişim cihazları olarak mesleklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma icraatına derece, şemsin şeşndaki her şey bâtınin temizıllı telefonlarımıza güvenmeye temelladık. Perişan mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günlük aksataler yapmak bâtınin taşınabilir cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Aşağıda, taşınabilir ödeme uzatmak ve dercetmek bâtınin temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden kimiları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaarkaü tabanlı e-kâr aksataine misil şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon yahut tablet kullanarak itibar, banka kartı yahut fiyat kartı yahut hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın alıntı mesleklemleri yapmasına imkân teşhisr. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir tuzakışveriş sepetine ekleyebilir ve bir satın alıntı mesleklemini tamamlamak bâtınin ödeme teferruatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Pratik İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye misil; fakat, bir web sitesine yetişmek adına, o salon yahut pres varsa uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler süresince belli ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân teşhisyan bir sıra aplikasyon bâtıni taşınabilir mağazadan ve meslekletmeden yararlanır. Para, banka yahut ACH bilgilerinizi bir posta kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, betik yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma meslekleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Mobil Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Para Anaçı Okuyucuları

İşletmeler, ancak çakılı itibar kartı terminallerine güvenmek adına, temizıllı telefonları yahut tabletleri, taşınabilir cihazla eşleneşelendiren yahut taşınabilir cihaza uyan ilişik itibar kartı okuyucularına envestisman yaparak, akım halindeyken itibar kartı akseptansü bâtınin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, meslekletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kabil) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve çabucak ödeme akseptans etmesine imkân teşhisr.

Mobil ödemeleri akseptans eylemek bâtınin değişik bir şık bile kablosuz itibar kartı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş ekipı ve ekranlı kökleşik bir itibar kartı terminaline çok benziyor ve çtuzakışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız rabıtlanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde itibar kartlarını akseptans eylemek bâtınin Wi-Fi’yi çtuzakıştırır.

Mobil ödemeleri akseptans eylemek bâtınin itibar kartı okuyucusu zaruri bileğildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında seksiyon yarmak bâtınin bir temizıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar kartı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabil kuruluş dışı etkinlikler bile dahil edinmek üzere her yerde mesleklemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanmasını esenlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, tuzakışveriş yapanların ve meslekletmelerin herhangi bir itibar kartını yahut banka kartını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan mesleklemlere ruhsat vermesini mümkün kılmıştır. Bir satın alıntı mesleklemini tamamlamak bâtınin, kişinin taşınabilir cihazını, müntesip ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru düzlük iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a misil, fakat veri aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz çokça emniyet yararı sunar. Bu teknoloji, Apple Sehim®, Samsung Sehim ve Google Sehim™ kabil taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon bâtıni ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın akseptans edildiği her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne taşınabilir ödeme seçeneği size yarar?
İster bir e-kâr mağazası, ister temel mekanda hareket gösteren bir pres meslekletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın alıntı deneyimi sunmaya yardımcı olan yarar seçenekler sunar.

Mobil ödeme, temizıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi aplikasyon teknolojisiyle taşınabilir transferleri pop hale getirdi.

Imdi birkaç kaydırma ile ihvanınıza yahut profesyonellere kredi gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak kredi uzatmak bâtınin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. çoklukla, tuzakıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Sahih mekanda hareket gösteren meslekletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil banka havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan değişik bir banka adına vasıtasız kredi göndermenize imkân teşhisr. Sırf alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çtuzakışması bâtınin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgili olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kabil akçe icraatı ve PayPal kabil ödeme mesleklemcilerini bâtınerir. Dünyalık transferi bâtınin her iki canipın da uygulamaya ehil olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka kartıyla ödeme yapmak bâtınin temizıllı telefonunuzu yahut temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler yüz yüze ödemeler bâtınin bu şekilde çtuzakışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir