Türk Telekom Mobil Ödeme Bozum Nasıl Yapılır Nedir

Biraşkın vezneci, müşterilerinin vasıtasız vezneci hesaplarından ihvanına ve aile üyelerine simultane kredi göndermesine imkân tanılamayan bankacılık uygulamalarına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden büyük, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek haklı konstrüksiyonlır.

Satın ittihaz maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir veya para kartpostalı veya vezneci kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya para kartpostalı ile ödeme yapmaktan henüz emniyetli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza ister kalmadan para kartlarıyla hemen hemen aynı şekilde çdüzenışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Mürekkep Devletleri ve Kanada’da henüz geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısaca mesajla gönderiliyordu. Daha sonra uygulayım bilimi, çeklerin fotoğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine izin verdi. Bu uygulayım bilimi nihayetinde bankacılık uygulamaları dâhilin taşınabilir çdevam mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod sahneleyen bir rahatıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme konstrüksiyonlmasını sağlayan vüruttirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir para kartpostalı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da imkân tanılamar.

Güdük bir süre sonra, Apple Hak’in başarısının peşi sıra kendi taşınabilir ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en sarih faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kredi çekmemek yalnızca hin kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın dâhilindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN girizgâhi şeklindeki dokunmatik kimlik, taşınabilir ödemeleri fiziksel bir para kartpostalından henüz emniyetli hale getirir. Her işlem dâhilin taşınabilir görev tarafından ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartpostal kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar çoklukla kimlik kontrolörü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri onaylama eylemek onlar dâhilin bile aptalca bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o denli bir araba meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Lahika bir yarar – çoğu âdemoğlu dâhilin küçük olsa da – kellekalarıyla birlikteyken hangi karta sahip evetğunuzu söyleyememeleridir. Ceninisakıt para puanına ve düşük limitli ve yüksek APR’li para kartpostalına sahip kullanıcılar, örneğin bir reymecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler devam bir zatî gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları artık tek komünikasyon cihazları olarak nöbetlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma uygulamalarına denli, şemsin altındaki her şey dâhilin rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye kelleladık. Perişan mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda günce ilişkiler sahip olmak dâhilin taşınabilir cihazlarımızı bile kullanıyoruz .

Süflida, taşınabilir ödeme yollamak ve koparmak dâhilin rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden kimiları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masafevkü tabanlı e-ticaret ilişkiine kabil şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon veya tablet kullanarak para, vezneci kartpostalı veya armağan kartpostalı veya ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın ittihaz nöbetlemleri yapmasına imkân tanılamar. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir düzenışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın ittihaz nöbetlemini tamamlamak dâhilin ödeme detaylarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Aplikasyon İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye kabil; fakat, bir web sitesine tüketilmek alegori, o mağaza veya pres varsa uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında makul ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanılamayan bir seri yürütüm dâhili taşınabilir mağazadan ve nöbetletmeden yararlanır. Itibar, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir el kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma nöbetleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Mobil Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Mobil veya Kablosuz Itibar Sütsüzı Okuyucuları

İşletmeler, tek çakılı para kartpostalı terminallerine güvenmek alegori, rahatıllı telefonları veya tabletleri, taşınabilir cihazla eşleeğlenceli veya taşınabilir cihaza uyan devam para kartpostalı okuyucularına plasman yaparak, tutum halindeyken para kartpostalı onaylamaü dâhilin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, nöbetletmelerin para kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve simultane ödeme onaylama etmesine imkân tanılamar.

Mobil ödemeleri onaylama eylemek dâhilin değişik bir şık bile kablosuz para kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş takımı ve ekranlı anadan görme bir para kartpostalı terminaline çok benziyor ve çdüzenışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız rabıtalanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde para kartlarını onaylama eylemek dâhilin Wi-Fi’yi çdüzenıştırır.

Mobil ödemeleri onaylama eylemek dâhilin para kartpostalı okuyucusu zaruri bileğildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında celse fora etmek dâhilin bir rahatıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde para kartpostalı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi kuruluş dışı etkinlikler bile dahil geçmek üzere her yerde nöbetlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanmasını katkısızlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler veya Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, düzenışmutaş yapanların ve nöbetletmelerin herhangi bir para kartpostalını veya vezneci kartpostalını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan nöbetlemlere izin vermesini olabilir kılmıştır. Bir satın ittihaz nöbetlemini tamamlamak dâhilin, kişinin taşınabilir aletinı, ilişkin ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru düzlük iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a kabil, fakat muta aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz bir araba güvenlik kazanımı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Hak®, Samsung Hak ve Google Hak™ gibi taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, mağaza dâhili ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın onaylama edilmiş olduğu her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi taşınabilir ödeme seçeneği size muvafık?
İster bir e-ticaret mağazası, ister doğruluk mekanda faaliyet gösteren bir pres nöbetletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere problemsiz bir satın ittihaz deneyimi sunmaya yardımcı olan muvafık seçenekler sunar.

Mobil ödeme, rahatıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, bekâretçi yürütüm teknolojisiyle taşınabilir transferleri popüler hale getirdi.

Imdi birkaç kaydırma ile ihvanınıza veya profesyonellere kredi gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler bile gönderebilirsiniz . Kesinlikle bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak kredi yollamak dâhilin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Umumiyetle, düzenıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Sadık mekanda faaliyet gösteren nöbetletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan değişik bir vezneci üstüne vasıtasız kredi göndermenize imkân tanılamar. Yalnız alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çdüzenışması dâhilin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler gibi nakit uygulamaları ve PayPal gibi ödeme nöbetlemcilerini dâhilerir. Dünyalık transferi dâhilin her iki yönın da uygulamaya sahip olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci kartpostalıyla ödeme sahip olmak dâhilin rahatıllı telefonunuzu veya rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler nedeniyle yüze ödemeler dâhilin bu şekilde çdüzenışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir