Turkcell Mobil Ödeme Bozdurma 2022

Biröte banka, müşterilerinin elden banka hesaplarından arkadaşlarına ve ocak üyelerine anında vakıf göndermesine olanak teşhisyan bankacılık uygulamalarına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden koca, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek münasip örgülır.

Satın kabız maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut para kartpostalı yahut banka kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut para kartpostalı ile ödeme yapmaktan daha emniyetli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan para kartlarıyla elden elden aynı şekilde çkızılışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Müttehit Devletleri ve Kanada’da daha münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler endamsız mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında uygulayım bilimi, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine izin verdi. Bu uygulayım bilimi sonunda bankacılık uygulamaları için hareketli çeklenmiş mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod fonleyen bir rahatıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme örgülmasını sağlayıcı vüruttirildi . Başkaca, kullanıcının telefonunu temassız bir para kartpostalı terminaline dokundurarak anında ödeme yapmasına da olanak teşhisr.

Kısa bir süre sonrasında, Apple Hak’in muvaffakiyetsının peşi sıra kendi hareketli ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en açık faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve vakıf çekmemek sadece zaman kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimse cüzdanınızın yahut çantanızın içindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN girizgâhi şeklindeki dokunmatik çehre, hareketli ödemeleri fiziki bir para kartpostalından daha emniyetli hale getirir. Her prosedür için hareketli iş tarafından ferdî asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kartpostal kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar ekseriya çehre denetçiü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri kabul eylemek onlar için de usluca bir harekettir, çünkü hilekârlık faaliyetleriyle o kadar zait meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilişik bir yarar – çoğu beşer için ufak tefek olsa da – sarrafiyekalarıyla birlikteyken hangi karta malik başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Az para noktaına ve az limitli ve faziletli APR’li para kartpostalına malik kullanıcılar, örneğin bir gözmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler eklenmiş bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları imdi ancak iletişim cihazları olarak çalışmalev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz uygulamalarına kadar, günin şeşndaki her şey için rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye sarrafiyeladık. Perakende mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda muhtıra alım satımler olmak için hareketli cihazlarımızı bile kullanıyoruz .

Aşağıda, hareketli ödeme yollamak ve almak için rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden birtakımları mevdutir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayüzeyü tabanlı e-ticaret alım satımine nüsha şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanarak para, banka kartpostalı yahut fiyat kartpostalı yahut ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın kabız çalışmalemleri yapmasına olanak teşhisr. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir kızılışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın kabız çalışmalemini tamamlamak için ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Infaz İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye nüsha; fakat, bir web sitesine yakışmak adına, o salon yahut pres varsa uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler ortamında belli ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak teşhisyan bir dizi infaz içi hareketli mağazadan ve çalışmaletmeden yararlanır. Saygınlık, banka yahut ACH bilgilerinizi bir su kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma çalışmaleminizi gerçekleştirebilir ve anında Mobil Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Saygınlık Sütsüzı Okuyucuları

İşletmeler, ancak mıhlı para kartpostalı terminallerine güvenmek adına, rahatıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşlesevinçli yahut hareketli cihaza uyan eklenmiş para kartpostalı okuyucularına envestisman yaparak, devinim halindeyken para kartpostalı kabulü için satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, çalışmaletmelerin para kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve anında ödeme kabul etmesine olanak teşhisr.

Mobil ödemeleri kabul eylemek için özge bir şık de kablosuz para kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş trupı ve ekranlı kökleşik bir para kartpostalı terminaline çok benziyor ve çkızılışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden ilişkilanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde para kartlarını kabul eylemek için Wi-Fi’yi çkızılıştırır.

Mobil ödemeleri kabul eylemek için para kartpostalı okuyucusu vacip değildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında seksiyon fora etmek için bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde para kartpostalı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış derç etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi kuruluş dışı etkinlikler de dahil olgunlaşmak üzere her yerde çalışmalemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kızılışdataş yapanların ve çalışmaletmelerin rastgele bir para kartpostalını yahut banka kartpostalını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan çalışmalemlere izin vermesini olabilir kılmıştır. Bir satın kabız çalışmalemini tamamlamak için, kişinin hareketli cihazını, müteallik ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın düzlük iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a nüsha, fakat data aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha zait asayiş üstünlükı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Hak®, Samsung Hak ve Google Hak™ gibi hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon içi ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın kabul edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size mütenasip?
İster bir e-ticaret mağazası, ister ciddi mekanda çalışkanlık gösteren bir pres çalışmaletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın kabız deneyimi sunmaya yardımcı olan mütenasip seçenekler sunar.

Mobil ödeme, rahatıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, yenilikçi infaz teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza yahut profesyonellere vakıf gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler bile gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Anında vakıf yollamak için ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriyetle, kızılıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Başlıca mekanda çalışkanlık gösteren çalışmaletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil banka havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan özge bir banka adına elden vakıf göndermenize olanak teşhisr. Sadece alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çkızılışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler gibi akçe uygulamaları ve PayPal gibi ödeme çalışmalemcilerini içerir. Mangır transferi için her dü yüzın da uygulamaya malik olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka kartpostalıyla ödeme olmak için rahatıllı telefonunuzu yahut rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler sebebiyle yüze ödemeler için bu şekilde çkızılışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir