Turkcell Mobil Ödeme Bozdurma 7/24 TL Bozum

Birkötü vezneci, müşterilerinin elden vezneci hesaplarından ihvanına ve familya üyelerine simultane dünyalık göndermesine imkân tanılamayan bankacılık icraatına yaklaşan zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden oylumlu, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek yerinde gestaltlır.

Satın ahiz maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut itibar kartpostalı yahut vezneci kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut itibar kartpostalı ile ödeme yapmaktan daha emin bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza icap kalmadan itibar kartlarıyla yemeden içmeden yemeden içmeden aynı şekilde çkırmızıışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Müttehit Devletleri ve Kanada’da daha geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler güdük mesajla gönderiliyordu. Daha sonrasında teknoloji, çeklerin fotoğrafğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme almaçsına gönderilmesine icazet verdi. Bu teknoloji böylece bankacılık icraatı bâtınin hareketli çlahika mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod sahneleyen bir sıkıntısızıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme gestaltlmasını sağlayan geliştirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar kartpostalı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da imkân tanılamar.

Kısaca bir süre sonrasında, Apple Pay’in muvaffakiyetsının peşi sıra kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en saydam faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve dünyalık çekmemek yalnızca bugün kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimse cüzdanınızın yahut çantanızın bâtınindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN duhuli şeklindeki dokunmatik kimlik, hareketli ödemeleri fiziksel bir itibar kartpostalından daha emin hale getirir. Her muamelat bâtınin hareketli ihtimam tarafından ferdî asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartpostal kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar çoklukla kimlik muayeneü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri ikrar buyurmak onlar bâtınin bile düşüncesizca bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o kadar şu denli cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Ulama bir fayda – çoğu sima bâtınin önemsiz olsa da – mebdekalarıyla birlikteyken hangi karta iye evetğunuzu söyleyememeleridir. Ceninisakıt itibar noktaına ve bağan limitli ve etkili APR’li itibar kartpostalına iye kullanıcılar, örneğin bir mezhepmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler lahika bir zatî gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları artık tek haberleşme cihazları olarak meselelev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz icraatına kadar, günin altındaki her şey bâtınin sıkıntısızıllı telefonlarımıza güvenmeye mebdeladık. Dağınık mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda muhtıra ilişkiler icra etmek bâtınin hareketli cihazlarımızı bile kullanıyoruz .

Zirda, hareketli ödeme yolcu etmek ve iletilmek bâtınin sıkıntısızıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden kimiları mevdutir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masabedenü tabanlı e-kâr ilişkiine mümasil şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanarak itibar, vezneci kartpostalı yahut armağan kartpostalı yahut ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın ahiz meselelemleri yapmasına imkân tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir kırmızıışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın ahiz meselelemini tamamlamak bâtınin ödeme ilimlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Kılgı İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye mümasil; fakat, bir web sitesine değerlendirmek yerine, o salon yahut işletme varsa uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içre makul ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanılamayan bir kol yürütüm bâtıni hareketli mağazadan ve meseleletmeden yararlanır. Para, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir kat kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma meseleleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Mobil Bozum ile para elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Para Kartı Okuyucuları

İşletmeler, tek çakılı itibar kartpostalı terminallerine güvenmek yerine, sıkıntısızıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleeğlenceli yahut hareketli cihaza uyan lahika itibar kartpostalı okuyucularına envestisman yaparak, aksiyon halindeyken itibar kartpostalı ikrarü bâtınin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, meseleletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve simultane ödeme ikrar etmesine imkân tanılamar.

Mobil ödemeleri ikrar buyurmak bâtınin özge bir yöntem bile kablosuz itibar kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş makuleı ve ekranlı anadan görme bir itibar kartpostalı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden bandajlanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde itibar kartlarını ikrar buyurmak bâtınin Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Mobil ödemeleri ikrar buyurmak bâtınin itibar kartpostalı okuyucusu mukteza bileğildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında seksiyon beğenmek bâtınin bir sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar kartpostalı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış icma etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar kuruluş dışı etkinlikler bile dahil sürdürmek üzere her yerde meselelemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını sağlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışdataş yapanların ve meseleletmelerin herhangi bir itibar kartpostalını yahut vezneci kartpostalını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan meselelemlere icazet vermesini olanaklı kılmıştır. Bir satın ahiz meselelemini tamamlamak bâtınin, kişinin hareketli aletinı, dayalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın yer iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a mümasil, fakat data aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha şu denli asayiş kazanımı sunar. Bu teknoloji, Apple Pay®, Samsung Pay ve Google Pay™ kadar hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon bâtıni ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın ikrar edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size akla yatkın?
İster bir e-kâr mağazası, icap sahici mekanda hareket gösteren bir işletme meseleletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın ahiz deneyimi sunmaya yardımcı olan akla yatkın seçenekler sunar.

Mobil ödeme, sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, teceddütçi yürütüm teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile ihvanınıza yahut profesyonellere dünyalık gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler bile gönderebilirsiniz . Ne bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak dünyalık yolcu etmek bâtınin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Umumiyetle, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Reel mekanda hareket gösteren meseleletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan özge bir vezneci adına elden dünyalık göndermenize imkân tanılamar. Yalnız alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması bâtınin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kadar para icraatı ve PayPal kadar ödeme meselelemcilerini bâtınerir. Mangiz transferi bâtınin her iki yerın da uygulamaya iye olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartpostalıyla ödeme icra etmek bâtınin sıkıntısızıllı telefonunuzu yahut sıkıntısızıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler çehre yüze ödemeler bâtınin bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir