Turkcell Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit Bozdurma

Biryoğun vezneci, müşterilerinin elden vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve karı üyelerine takkadak tıkır göndermesine olanak tanılamayan bankacılık icraatına yaklaşan zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden kocaman, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek yeterli gestaltlır.

Satın alma maliyeti, sınırlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir veya saygınlık kartpostalı veya vezneci kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya saygınlık kartpostalı ile ödeme yapmaktan elan emniyetli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan saygınlık kartlarıyla yalnız yalnız aynı şekilde çkızılışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da elan yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, mobil ödemeler kısa mesajla gönderiliyordu. Henüz sonrasında uygulayım bilimi, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine müsaade verdi. Bu uygulayım bilimi nihayetinde bankacılık icraatı derunin mobil çlahika mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kabil uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod fonleyen bir rahatıllı telefon ekranından geçerek ödeme gestaltlmasını sağlayıcı vüruttirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir saygınlık kartpostalı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Kesik bir müddet sonrasında, Apple Hisse’in başarısının peşi sıra kendi mobil ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung kabil şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en besbelli faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve tıkır çekmemek yalnızca gün kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın derunindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN antrei şeklindeki dokunmatik çehre, mobil ödemeleri fiziksel bir saygınlık kartpostalından elan emniyetli hale getirir. Her iş derunin mobil görev aracılığıyla bireysel güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartpostal kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar çoğu kez çehre kontrolörü yapmazlar, bu nedenle mobil ödemeleri onaylama etmek onlar derunin bile çokbilmişca bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o denli aşkın meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilave bir kâr – çoğu sima derunin ufak tefek olsa da – mirkalarıyla birlikteyken hangi karta mevla evetğunuzu söyleyememeleridir. Düşük saygınlık benekına ve az limitli ve faik APR’li saygınlık kartpostalına mevla kullanıcılar, örneğin bir içtihatmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve mobil ödemeler lahika bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları çıktı sadece muhabere cihazları olarak hizmetlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma icraatına denli, günin şeşndaki her şey derunin rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye mirladık. Perakende mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda jurnal münasebetler gerçekleştirmek derunin mobil cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Dunda, mobil ödeme uzatmak ve örtmek derunin rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden bazenları verilmiştir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masavücutü tabanlı e-ticaret münasebetine benzer şekilde, mobil tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon veya tablet kullanarak saygınlık, vezneci kartpostalı veya hediye kartpostalı veya ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın alma hizmetlemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, mobil cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir kızılışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın alma hizmetlemini tamamlamak derunin ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, mobil tarayıcı tabanlı ödemeye benzer; fakat, bir web sitesine ölmek alegori, o salon veya işletme var ise uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında sınırlı ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir saf tatbik deruni mobil mağazadan ve hizmetletmeden yararlanır. Para, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir sefer kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma hizmetleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Taşınabilir Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Para Kartı Okuyucuları

İşletmeler, sadece mıhlı saygınlık kartpostalı terminallerine güvenmek alegori, rahatıllı telefonları veya tabletleri, mobil cihazla eşleşen veya mobil cihaza uyan lahika saygınlık kartpostalı okuyucularına yatırım yaparak, akım halindeyken saygınlık kartpostalı onaylamaü derunin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu mobil okuyucular, hizmetletmelerin saygınlık kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu kabil) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve takkadak ödeme onaylama etmesine olanak tanılamar.

Taşınabilir ödemeleri onaylama etmek derunin farklı bir tutum bile kablosuz saygınlık kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş takımı ve ekranlı tradisyonel bir saygınlık kartpostalı terminaline çok benziyor ve çkızılışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden ilişkilanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde saygınlık kartlarını onaylama etmek derunin Wi-Fi’yi çkızılıştırır.

Taşınabilir ödemeleri onaylama etmek derunin saygınlık kartpostalı okuyucusu lüzumlu bileğildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında seans yarmak derunin bir rahatıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde saygınlık kartpostalı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu mobil ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış cem etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabil kuruluş dışı etkinlikler bile dahil cereyan etmek üzere her yerde hizmetlemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların mobil ödemelerin rahatlığını kullanmasını esenlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kızılışdataş yapanların ve hizmetletmelerin rastgele bir saygınlık kartpostalını veya vezneci kartpostalını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan hizmetlemlere müsaade vermesini muhtemel kılmıştır. Bir satın alma hizmetlemini tamamlamak derunin, kişinin mobil aletinı, alakalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Benzeyen saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a benzer, fakat data aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan aşkın güvenlik üstünlükı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Hisse®, Samsung Hisse ve Google Hisse™ kabil mobil cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon deruni ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın onaylama edilmiş olduğu her yerde bir mobil cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne mobil ödeme seçeneği size munis?
İster bir e-ticaret mağazası, ister sahih mekanda çalışkanlık gösteren bir işletme hizmetletiyor olun, mobil ödemeler müşterilere problemsiz bir satın alma deneyimi sunmaya yardımcı olan munis seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, rahatıllı telefon veya tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Sayısal bankalar, yenilikçi tatbik teknolojisiyle mobil transferleri pop hale getirdi.

Imdi birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere tıkır gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Ne bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak tıkır uzatmak derunin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Genellikle, kızılıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Essah mekanda çalışkanlık gösteren hizmetletmeler bu şekilde mobil cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan farklı bir vezneci adına elden tıkır göndermenize olanak tanılamar. Sırf alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkızılışması derunin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgili olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kabil akçe icraatı ve PayPal kabil ödeme hizmetlemcilerini derunerir. Tıngır transferi derunin her iki yanın da uygulamaya mevla olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartpostalıyla ödeme gerçekleştirmek derunin rahatıllı telefonunuzu veya rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler yan yüze ödemeler derunin bu şekilde çkızılışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir