Turkcell Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit

Biröte vezneci, müşterilerinin doğrudan vezneci hesaplarından rüfekaına ve aile üyelerine takkadak vakıf göndermesine imkân tanıyan bankacılık uygulamalarına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden kocaman, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek münasip mimarilır.

Satın alıntı maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir veya para kartvizitı veya vezneci kartvizitıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya para kartvizitı ile ödeme yapmaktan daha emniyetli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza gerek kalmadan para kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çalışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Bir Devletleri ve Kanada’da daha münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Henüz sonra uygulayım bilimi, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine destur verdi. Bu uygulayım bilimi ahir bankacılık uygulamaları muhtevain taşınabilir çeklenmiş mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal üzere uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod hayalleyen bir rahatıllı telefon ekranından geçerek ödeme mimarilmasını sağlayıcı geliştirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir para kartvizitı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da imkân tanır.

Gücük bir müddet sonra, Apple üleş’in başarısının peşi sıra kendi taşınabilir ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung üzere şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en kupkuru faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve vakıf çekmemek sadece bugün kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın muhtevaindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik etiket, taşınabilir ödemeleri fiziksel bir para kartvizitından daha emniyetli hale getirir. Her muamelat muhtevain taşınabilir bakım aracılığıyla ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartvizit kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar çoğu kez etiket kontrolü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri akseptans geçirmek onlar muhtevain bile düşüncesizca bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o kadar aşkın mücadelemak zorunda kalmayacaklardır.

Eklenmiş bir yarar – çoğu benibeşer muhtevain bayağı olsa da – başkalarıyla birlikteyken hangi karta sahip başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Ceninisakıt para noktaına ve düşük limitli ve mualla APR’li para kartvizitına sahip kullanıcılar, örneğin bir gözmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler eklenmiş bir ferdî gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları imdi yalnızca bildirişim cihazları olarak işçiliklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma uygulamalarına kadar, şemsin altındaki her şey muhtevain rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye başladık. Perakende mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda günce pazarler hareket etmek muhtevain taşınabilir cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Bayağıda, taşınabilir ödeme sevk etmek ve çalmak muhtevain rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden birtakımları mevdutir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaüstü tabanlı e-ticaret pazarine benzeri şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon veya tablet kullanarak para, vezneci kartvizitı veya dürü kartvizitı veya ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın alıntı işçiliklemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir alışbilgiş sepetine ekleyebilir ve bir satın alıntı işçiliklemini tamamlamak muhtevain ödeme teferruatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Uygulama İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye benzeri; fakat, bir web sitesine dayanmak yerine, o mağaza veya pres varsa uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler ortamında belli ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir sekans tatbikat muhtevai taşınabilir mağazadan ve işçilikletmeden yararlanır. Güven, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir el kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma işçilikleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Taşınabilir Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Güven Ekeı Okuyucuları

İşletmeler, yalnızca çakılı para kartvizitı terminallerine güvenmek yerine, rahatıllı telefonları veya tabletleri, taşınabilir cihazla eşleşen veya taşınabilir cihaza uyan eklenmiş para kartvizitı okuyucularına envestisman yaparak, devinme halindeyken para kartvizitı akseptansü muhtevain satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, işçilikletmelerin para kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu üzere) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve takkadak ödeme akseptans etmesine imkân tanır.

Taşınabilir ödemeleri akseptans geçirmek muhtevain özge bir seçenek bile kablosuz para kartvizitı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş öğürı ve ekranlı tradisyonel bir para kartvizitı terminaline çok benziyor ve çalışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına doğrudan bandajlanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde para kartlarını akseptans geçirmek muhtevain Wi-Fi’yi çalıştırır.

Taşınabilir ödemeleri akseptans geçirmek muhtevain para kartvizitı okuyucusu zaruri bileğildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında seksiyon düzenlemek muhtevain bir rahatıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde para kartvizitı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar üzere tesis dışı etkinlikler bile dahil sarhoş olmak üzere her yerde işçiliklemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanmasını sağlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, alışbilgiş yapanların ve işçilikletmelerin herhangi bir para kartvizitını veya vezneci kartvizitını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan işçiliklemlere destur vermesini olası kılmıştır. Bir satın alıntı işçiliklemini tamamlamak muhtevain, kişinin taşınabilir cihazını, dayalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a benzeri, fakat bilgi aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha aşkın güvenlik yararı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple üleş®, Samsung üleş ve Google üleş™ üzere taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, mağaza muhtevai ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın akseptans edildiği her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi taşınabilir ödeme seçeneği size şayan?
İster bir e-ticaret mağazası, icap tam mekanda faaliyet gösteren bir pres işçilikletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere problemsiz bir satın alıntı deneyimi sunmaya yardımcı olan şayan seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, rahatıllı telefon veya tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Sayısal bankalar, teceddütçi tatbikat teknolojisiyle taşınabilir transferleri pop hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere vakıf gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Ne bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane vakıf sevk etmek muhtevain ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriya, alıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Reel mekanda faaliyet gösteren işçilikletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan özge bir vezneci üstüne doğrudan vakıf göndermenize imkân tanır. Yalnızca alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çalışması muhtevain ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgili olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler üzere akçe uygulamaları ve PayPal üzere ödeme işçiliklemcilerini muhtevaerir. Para transferi muhtevain her iki yönın da uygulamaya sahip olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartvizitıyla ödeme hareket etmek muhtevain rahatıllı telefonunuzu veya rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler suret yüze ödemeler muhtevain bu şekilde çalışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir