Turkcell Mobil Ödeme Bozdurma Nasıl Yapılır Nedir

Birsonsuz vezneci, müşterilerinin doğrudan vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve karı üyelerine takkadak varlık göndermesine imkân tanılamayan bankacılık uygulamalarına yakın zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden makro, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek mesabesinde yapılır.

Satın iktibas maliyeti, muayyen mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut itibar kartpostalı yahut vezneci kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut itibar kartpostalı ile ödeme yapmaktan daha emin bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza gerek kalmadan itibar kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çkızılışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da daha münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, mobil ödemeler endamsız mesajla gönderiliyordu. Daha sonra teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine ruhsat verdi. Bu teknoloji ahir bankacılık uygulamaları dâhilin mobil çek mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod sahneleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme yapılmasını sağlayıcı vüruttirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar kartpostalı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da imkân tanılamar.

Güdük bir süre sonra, Apple Pay’in muvaffakiyetsının peşi sıra kendi mobil ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en sarih faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve varlık çekmemek sadece dönem kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın dâhilindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN girişi şeklindeki dokunmatik hüviyet, mobil ödemeleri fiziksel bir itibar kartpostalından daha emin hale getirir. Her prosedür dâhilin mobil görev tarafından ferdî asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartpostal kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar çoğunlukla hüviyet denetlemeü yapmazlar, bu nedenle mobil ödemeleri ikrar eylemek onlar dâhilin de beyinlica bir harekettir, çünkü ayyarlık faaliyetleriyle o derece bir tomar meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Ek bir fayda – çoğu in dâhilin ıvır zıvır olsa da – çıbankalarıyla birlikteyken hangi karta ehil evetğunuzu söyleyememeleridir. Az itibar puanına ve bağan limitli ve şiddetli APR’li itibar kartpostalına ehil kullanıcılar, örneğin bir reymecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve mobil ödemeler ek bir zatî mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları çıktı salt iletişim cihazları olarak medarımaişetlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma uygulamalarına derece, günin altındaki her şey dâhilin akıllı telefonlarımıza güvenmeye çıbanladık. Perakende mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günlük pazarler sahip olmak dâhilin mobil cihazlarımızı üstelik kullanıyoruz .

Bayağıda, mobil ödeme sevk etmek ve dercetmek dâhilin akıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden birtakımları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaarkaü tabanlı e-kâr pazarine emsal şekilde, mobil tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon yahut tablet kullanarak itibar, vezneci kartpostalı yahut fiyat kartpostalı yahut hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın iktibas medarımaişetlemleri yapmasına imkân tanılamar. Müşteriler, mobil cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir kızılışveriş sepetine ekleyebilir ve bir satın iktibas medarımaişetlemini tamamlamak dâhilin ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbikat İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, mobil tarayıcı tabanlı ödemeye emsal; fakat, bir web sitesine ulaşmak yerine, o salon yahut işletme var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler süresince muayyen ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanılamayan bir sıra uygulama dâhili mobil mağazadan ve medarımaişetletmeden yararlanır. Itibar, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir kere kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, yapıt yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma medarımaişetleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Mobil Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Itibar Kartı Okuyucuları

İşletmeler, salt durağan itibar kartpostalı terminallerine güvenmek yerine, akıllı telefonları yahut tabletleri, mobil cihazla eşleneşelendiren yahut mobil cihaza uyan ek itibar kartpostalı okuyucularına plasman yaparak, akım halindeyken itibar kartpostalı ikrarü dâhilin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu mobil okuyucular, medarımaişetletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve takkadak ödeme ikrar etmesine imkân tanılamar.

Mobil ödemeleri ikrar eylemek dâhilin sair bir alternatif de kablosuz itibar kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş kümeı ve ekranlı ananevi bir itibar kartpostalı terminaline çok benziyor ve çkızılışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına doğrudan rabıtalanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde itibar kartlarını ikrar eylemek dâhilin Wi-Fi’yi çkızılıştırır.

Mobil ödemeleri ikrar eylemek dâhilin itibar kartpostalı okuyucusu mukteza değildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında celse boşaltmak dâhilin bir akıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar kartpostalı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu mobil ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi tesis dışı etkinlikler de dahil başlamak üzere her yerde medarımaişetlemleri gerçekleştirmesini sağlamlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların mobil ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlamlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kızılışveriş yapanların ve medarımaişetletmelerin rastgele bir itibar kartpostalını yahut vezneci kartpostalını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan medarımaişetlemlere ruhsat vermesini mümkün kılmıştır. Bir satın iktibas medarımaişetlemini tamamlamak dâhilin, kişinin mobil cihazını, müntesip ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yaklaşan düzlük iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a emsal, fakat veri aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha bir tomar asayiş üstünlükı sunar. Bu teknoloji, Apple Pay®, Samsung Pay ve Google Pay™ gibi mobil cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon dâhili ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın ikrar edilmiş olduğu her yerde bir mobil cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne mobil ödeme seçeneği size onat?
İster bir e-kâr mağazası, icap hakiki mekanda hareket gösteren bir işletme medarımaişetletiyor olun, mobil ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın iktibas deneyimi sunmaya yardımcı olan onat seçenekler sunar.

Mobil ödeme, akıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi uygulama teknolojisiyle mobil transferleri popüler hale getirdi.

Artık birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza yahut profesyonellere varlık gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler üstelik gönderebilirsiniz . Kesinlikle bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak varlık sevk etmek dâhilin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseri, kızılıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Doğru mekanda hareket gösteren medarımaişetletmeler bu şekilde mobil cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan sair bir vezneci üstüne doğrudan varlık göndermenize imkân tanılamar. Salt alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkızılışması dâhilin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler gibi nakit uygulamaları ve PayPal gibi ödeme medarımaişetlemcilerini dâhilerir. Tıkır transferi dâhilin her dü yerın da uygulamaya ehil olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci kartpostalıyla ödeme sahip olmak dâhilin akıllı telefonunuzu yahut akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler beniz yüze ödemeler dâhilin bu şekilde çkızılışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir