Turkcell Mobil Ödeme Bozum 2022

Biriyi vezneci, müşterilerinin aracısız vezneci hesaplarından rüfekaına ve sülale üyelerine takkadak tıngır göndermesine imkân teşhisyan bankacılık icraatına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden koca, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek reva konstrüksiyonlır.

Satın alma maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut güven kartı yahut vezneci kartıyla ödenebilir . Ödeme detayları ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut güven kartı ile ödeme yapmaktan daha emin bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan güven kartlarıyla takkadak takkadak aynı şekilde çkırmızıışır.

Hareketli ödeme bozdurma, Amerika Mürekkep Devletleri ve Kanada’da daha yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler güdük mesajla gönderiliyordu. Henüz sonra teknoloji, çeklerin fotoğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme azrailsına gönderilmesine destur verdi. Bu teknoloji böylece bankacılık icraatı sinein hareketli çkatılmış mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod fonleyen bir akıllı telefon ekranından geçerek ödeme konstrüksiyonlmasını sağlayıcı geliştirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir güven kartı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da imkân teşhisr.

Kısaca bir müddet sonra, Apple üleş’in muvaffakiyetsının arkası sıra kendi hareketli ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en besbelli faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve tıngır çekmemek sadece vakit kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve sima cüzdanınızın yahut çantanızın sineindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN methali şeklindeki dokunmatik kimlik belgesi, hareketli ödemeleri fiziki bir güven kartından daha emin hale getirir. Her iş sinein hareketli iş tarafından ferdî emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kart kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar ekseriya kimlik belgesi kontrolü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri kabul eylemek onlar sinein de beyinlica bir harekettir, çünkü dolandırıcılık faaliyetleriyle o kadar okkalı meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Devam bir yarar – çoğu âdem sinein bayağı olsa da – temelkalarıyla birlikteyken ne karta malik evetğunuzu söyleyememeleridir. Az güven noktaına ve düşük limitli ve faik APR’li güven kartına malik kullanıcılar, örneğin bir gözmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler katılmış bir şahsi mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları çıktı sadece komünikasyon cihazları olarak maslahatlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz icraatına kadar, şemsin şeşndaki her şey sinein akıllı telefonlarımıza güvenmeye temelladık. Dağınık mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda yevmi ilişkiler davranmak sinein hareketli cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Zirda, hareketli ödeme havale etmek ve buyurmak sinein akıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden bazenları mevdutir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaüstü tabanlı e-kâr ilişkiine benzeşim şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon yahut tablet kullanarak güven, vezneci kartı yahut dürü kartı yahut ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın alma maslahatlemleri yapmasına imkân teşhisr. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir kırmızıışdoneş sepetine ekleyebilir ve bir satın alma maslahatlemini tamamlamak sinein ödeme ilimlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Aplikasyon İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye benzeşim; ancak, bir web sitesine gitmek namına, o salon yahut işletme varsa uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde belli ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân teşhisyan bir seri tatbik sinei hareketli mağazadan ve maslahatletmeden yararlanır. Güven, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir kez kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma maslahatleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Hareketli Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Güven Kartpostalı Okuyucuları

İşletmeler, sadece sabit güven kartı terminallerine güvenmek namına, akıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleeğlenceli yahut hareketli cihaza uyan katılmış güven kartı okuyucularına yatırım yaparak, aksiyon halindeyken güven kartı kabulü sinein satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, maslahatletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve takkadak ödeme kabul etmesine imkân teşhisr.

Hareketli ödemeleri kabul eylemek sinein özge bir tutum de kablosuz güven kartı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş trupı ve ekranlı geleneksel bir güven kartı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız rabıtalanmayı gerektirmez, bunun namına çeşitli yerlerde güven kartlarını kabul eylemek sinein Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Hareketli ödemeleri kabul eylemek sinein güven kartı okuyucusu muktezi değildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında oturum yazmak sinein bir akıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde güven kartı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar kuruluş dışı etkinlikler de dahil sarhoş olmak üzere her yerde maslahatlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını katkısızlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışdoneş yapanların ve maslahatletmelerin rastgele bir güven kartını yahut vezneci kartını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan maslahatlemlere destur vermesini olası kılmıştır. Bir satın alma maslahatlemini tamamlamak sinein, kişinin hareketli aletinı, alakadar ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Benzeyen saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a benzeşim, ancak done aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha okkalı emniyet üstünlükı sunar. Bu teknoloji, Apple üleş®, Samsung üleş ve Google üleş™ kadar hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, salon sinei ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın kabul edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size şayeste?
İster bir e-kâr mağazası, ister doğruluk mekanda faaliyet gösteren bir işletme maslahatletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın alma deneyimi sunmaya yardımcı olan şayeste seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, akıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, bekâretçi tatbik teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile rüfekaınıza yahut profesyonellere tıngır gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak tıngır havale etmek sinein ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseri, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Essah mekanda faaliyet gösteren maslahatletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan özge bir vezneci adına aracısız tıngır göndermenize imkân teşhisr. Tek alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması sinein ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler kadar akçe icraatı ve PayPal kadar ödeme maslahatlemcilerini sineerir. Tıkır transferi sinein her iki canipın da uygulamaya malik olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci kartıyla ödeme davranmak sinein akıllı telefonunuzu yahut akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler utanma yüze ödemeler sinein bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir