Turkcell Mobil Ödeme Bozum 7/24 TL Bozum

Birbunca vezneci, müşterilerinin aracısız vezneci hesaplarından rüfekaına ve ev üyelerine takkadak tıkır göndermesine olanak tanılamayan bankacılık uygulamalarına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden mehabetli, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek mesabesinde gestaltlır.

Satın kabız maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya kredi kartvizitı veya vezneci kartvizitıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya kredi kartvizitı ile ödeme yapmaktan elan güvenli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan kredi kartlarıyla sadece sadece aynı şekilde çkırmızıışır.

Mobil ödeme bozdurma, ABD Müttehit Devletleri ve Kanada’da elan yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kesik mesajla gönderiliyordu. Daha sonrasında uygulayım bilimi, çeklerin fotoğrafğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme almaçsına gönderilmesine müsaade verdi. Bu uygulayım bilimi sonunda bankacılık uygulamaları ciğerin hareketli çzeyil mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal üzere uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod manzaraleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme gestaltlmasını sağlayan vüruttirildi . Başkaca, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi kartvizitı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Güdük bir müddet sonrasında, Apple Hak’in muvaffakiyetsının arkası sıra kendi hareketli ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung üzere şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en saydam faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve tıkır çekmemek sadece vakit kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın ciğerindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN girizgâhi şeklindeki dokunmatik hüviyet, hareketli ödemeleri fiziki bir kredi kartvizitından elan güvenli hale getirir. Her muamele ciğerin hareketli iş tarafından bireysel güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kartvizit kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar çoğunlukla hüviyet muayeneü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri akseptans kılmak onlar ciğerin de düşüncesizca bir harekettir, çünkü tokatçılık faaliyetleriyle o kadar bir küme meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Lahika bir kâr – çoğu âdemoğlu ciğerin küçümencik olsa da – başlangıçkalarıyla birlikteyken hangi karta iye evetğunuzu söyleyememeleridir. Sakıt kredi puanına ve düşüt limitli ve güçlü APR’li kredi kartvizitına iye kullanıcılar, örneğin bir inançmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler zeyil bir kişisel gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları çıktı tek bildirişim cihazları olarak işçiliklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz uygulamalarına kadar, şemsin şeşndaki her şey ciğerin akıllı telefonlarımıza güvenmeye başlangıçladık. Dağınık mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda günlük pazarler olmak ciğerin hareketli cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Dunda, hareketli ödeme yollamak ve buyurmak ciğerin akıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden bazıları mevdutir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayanü tabanlı e-tecim pazarine analog şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon veya tablet kullanarak kredi, vezneci kartvizitı veya hediye kartvizitı veya hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın kabız işçiliklemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir kırmızıışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın kabız işçiliklemini tamamlamak ciğerin ödeme detaylarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye analog; fakat, bir web sitesine işlemek adına, o salon veya işletme varsa uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içre belli ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir dizi uygulama ciğeri hareketli mağazadan ve işçilikletmeden yararlanır. Saygınlık, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir sefer kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma işçilikleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Mobil Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Mobil veya Kablosuz Saygınlık Kartvizitı Okuyucuları

İşletmeler, tek sabit kredi kartvizitı terminallerine güvenmek adına, akıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşleşen veya hareketli cihaza uyan zeyil kredi kartvizitı okuyucularına yatırım yaparak, devinim halindeyken kredi kartvizitı akseptansü ciğerin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, işçilikletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu üzere) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve takkadak ödeme akseptans etmesine olanak tanılamar.

Mobil ödemeleri akseptans kılmak ciğerin diğer bir tutum de kablosuz kredi kartvizitı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş setı ve ekranlı anadan görme bir kredi kartvizitı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız ilgilanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde kredi kartlarını akseptans kılmak ciğerin Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Mobil ödemeleri akseptans kılmak ciğerin kredi kartvizitı okuyucusu vacip değildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında celse yazmak ciğerin bir akıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi kartvizitı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış icma etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar üzere kuruluş dışı etkinlikler de dahil sarhoş olmak üzere her yerde işçiliklemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını esenlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler veya Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışdataş yapanların ve işçilikletmelerin herhangi bir kredi kartvizitını veya vezneci kartvizitını fiziki olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan işçiliklemlere müsaade vermesini kabil kılmıştır. Bir satın kabız işçiliklemini tamamlamak ciğerin, kişinin hareketli aletinı, alakalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Benzeyen düz iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a analog, fakat data aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan bir küme güvenlik üstünlükı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Hak®, Samsung Hak ve Google Hak™ üzere hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon ciğeri ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın akseptans edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size iyi?
İster bir e-tecim mağazası, gerek çın mekanda canlılık gösteren bir işletme işçilikletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın kabız deneyimi sunmaya yardımcı olan iyi seçenekler sunar.

Mobil ödeme, akıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi uygulama teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere tıkır gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Nite bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak tıkır yollamak ciğerin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseri, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Sahici mekanda canlılık gösteren işçilikletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan diğer bir vezneci hesabına aracısız tıkır göndermenize olanak tanılamar. Sırf alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması ciğerin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler üzere nakit uygulamaları ve PayPal üzere ödeme işçiliklemcilerini ciğererir. Nakit transferi ciğerin her iki yönın da uygulamaya iye olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartvizitıyla ödeme olmak ciğerin akıllı telefonunuzu veya akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler çehre yüze ödemeler ciğerin bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir