Turkcell Mobil Ödeme Bozum Hazır Limit Bozdurma

Birmebzul banka, müşterilerinin aracısız banka hesaplarından arkadaşlarına ve sülale üyelerine çabucak mangiz göndermesine olanak teşhisyan bankacılık icraatına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden balaban, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek şık dokumalır.

Satın kabız maliyeti, belli başlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut para kartvizitı yahut banka kartvizitıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı esnasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut para kartvizitı ile ödeme yapmaktan daha güvenli bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan para kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çallıkışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Mürekkep Devletleri ve Kanada’da daha geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, mobil ödemeler kısaca mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine mezuniyet verdi. Bu teknoloji sonunda bankacılık icraatı için mobil çilave mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod tayfleyen bir rahatıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme dokumalmasını sağlayan vüruttirildi . Antrparantez, kullanıcının telefonunu temassız bir para kartvizitı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak teşhisr.

Kısa bir müddet sonrasında, Apple Behre’in süksesının peşi sıra kendi mobil ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en kabartılı faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve mangiz çekmemek sadece saat kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimse cüzdanınızın yahut çantanızın içindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN duhuli şeklindeki dokunmatik üzeri, mobil ödemeleri fiziki bir para kartvizitından daha güvenli hale getirir. Her muamele için mobil bakım aracılığıyla ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kartvizit kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar çoklukla üzeri kontrolörü yapmazlar, bu nedenle mobil ödemeleri onaylama geçirmek onlar için de usluca bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o derece bir küme meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Katılmış bir fayda – çoğu isim için ıvır zıvır olsa da – kellekalarıyla birlikteyken ne karta malik olduğunuzu söyleyememeleridir. Düşük para benekına ve düşük limitli ve ali APR’li para kartvizitına malik kullanıcılar, örneğin bir fikirmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve mobil ödemeler ilave bir zatî gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları daha çok sadece bildirişim cihazları olarak işlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma icraatına derece, şemsin şeşndaki her şey için rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye kelleladık. Perakende mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda yevmi işler akdetmek için mobil cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Kötüda, mobil ödeme yolcu etmek ve iletilmek için rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden birtakımları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masamafevkü tabanlı e-tecim işine nazir şekilde, mobil tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanarak para, banka kartvizitı yahut armağan kartvizitı yahut ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın kabız işlemleri yapmasına olanak teşhisr. Müşteriler, mobil cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir allıkışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın kabız işlemini tamamlamak için ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, mobil tarayıcı tabanlı ödemeye nazir; fakat, bir web sitesine yetişmek adına, o salon yahut işletme var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında belli başlı ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak teşhisyan bir sıra infaz içi mobil mağazadan ve işletmeden yararlanır. Saygınlık, banka yahut ACH bilgilerinizi bir misil kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma işleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Mobil Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Saygınlık Sütsüzı Okuyucuları

İşletmeler, sadece mıhlı para kartvizitı terminallerine güvenmek adına, rahatıllı telefonları yahut tabletleri, mobil cihazla eşlehandan yahut mobil cihaza uyan ilave para kartvizitı okuyucularına yatırım yaparak, devinim halindeyken para kartvizitı onaylamaü için satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu mobil okuyucular, işletmelerin para kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve çabucak ödeme onaylama etmesine olanak teşhisr.

Mobil ödemeleri onaylama geçirmek için sair bir seçenek de kablosuz para kartvizitı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş öğürı ve ekranlı geleneksel bir para kartvizitı terminaline çok benziyor ve çallıkışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız bağlamlanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde para kartlarını onaylama geçirmek için Wi-Fi’yi çallıkıştırır.

Mobil ödemeleri onaylama geçirmek için para kartvizitı okuyucusu vacip değildir. İşletmeler, tahminî bir terminal uygulamasında seans fayrap etmek için bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde para kartvizitı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu mobil ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış icma etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi kuruluş dışı etkinlikler de dahil geçmek üzere her yerde işlemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların mobil ödemelerin rahatlığını kullanmasını esenlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, allıkışmutaş yapanların ve işletmelerin rastgele bir para kartvizitını yahut banka kartvizitını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan işlemlere mezuniyet vermesini muhtemel kılmıştır. Bir satın kabız işlemini tamamlamak için, kişinin mobil cihazını, dayalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yaklaşan kayran iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a nazir, fakat muta aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha bir küme güvenlik kazanımı sunar. Bu teknoloji, Apple Behre®, Samsung Behre ve Google Behre™ gibi mobil cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon içi ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın onaylama edildiği her yerde bir mobil cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi mobil ödeme seçeneği size yaraşır?
İster bir e-tecim mağazası, gerek gerçeklik mekanda canlılık gösteren bir işletme işletiyor olun, mobil ödemeler müşterilere problemsiz bir satın kabız deneyimi sunmaya yardımcı olan yaraşır seçenekler sunar.

Mobil ödeme, rahatıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, teceddütçi infaz teknolojisiyle mobil transferleri popüler hale getirdi.

Daha çok birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza yahut profesyonellere mangiz gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Ne bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak mangiz yolcu etmek için ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseri, allıkıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Gerçeklik mekanda canlılık gösteren işletmeler bu şekilde mobil cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil banka havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan sair bir banka adına aracısız mangiz göndermenize olanak teşhisr. Yalnızca alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çallıkışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler gibi nakit icraatı ve PayPal gibi ödeme işlemcilerini içerir. Kredi transferi için her dü yüzın da uygulamaya malik olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal banka kartvizitıyla ödeme akdetmek için rahatıllı telefonunuzu yahut rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler didar yüze ödemeler için bu şekilde çallıkışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir