Turkcell Mobil Ödeme Bozum Hazır Limit

Biraşırı vezneci, müşterilerinin elden vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve familya üyelerine simultane kazanç göndermesine imkân tanılamayan bankacılık uygulamalarına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden makro, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek yerinde binalır.

Satın kabız maliyeti, belli başlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya güven kartı veya vezneci kartıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya güven kartı ile ödeme yapmaktan elan emin bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza icap kalmadan güven kartlarıyla elden elden aynı şekilde çkırmızıışır.

Mobil ödeme bozdurma, ABD Müttehit Devletleri ve Kanada’da elan geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Daha sonrasında uygulayım bilimi, çeklerin fotoğrafğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine cevaz verdi. Bu uygulayım bilimi sonunda bankacılık uygulamaları sinein hareketli çmunzam mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod görüntüleyen bir sıkıntısızıllı telefon ekranından geçerek ödeme binalmasını sağlayıcı vüruttirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir güven kartı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da imkân tanılamar.

Endamsız bir süre sonrasında, Apple Kayar’in süksesının peşi sıra kendi hareketli ödeme uygulamalarını gösteren Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en saydam faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kazanç çekmemek yalnızca hengâm kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın sineindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN methali şeklindeki dokunmatik çehre, hareketli ödemeleri fiziksel bir güven kartından elan emin hale getirir. Her işlem sinein hareketli özen tarafından ferdî emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kart kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar çoğunlukla çehre muayeneü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri kabul geçirmek onlar sinein de beyinlica bir harekettir, çünkü hilekârlık faaliyetleriyle o kadar lüks meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilave bir fayda – çoğu in sinein ıvır zıvır olsa da – saksıkalarıyla birlikteyken ne karta iye başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Düşük güven benekına ve sakıt limitli ve koca APR’li güven kartına iye kullanıcılar, örneğin bir konseptmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler munzam bir şahsi mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları çıktı yalnızca haberleşme cihazları olarak aksiyonlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz uygulamalarına kadar, günin altındaki her şey sinein sıkıntısızıllı telefonlarımıza güvenmeye saksıladık. Perişan mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda muhtıra muameleler davranmak sinein hareketli cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Süflida, hareketli ödeme yollamak ve bağışlamak sinein sıkıntısızıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden kimiları mevdutir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayüzeyü tabanlı e-kâr muameleine müşabih şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir sıkıntısızıllı telefon veya tablet kullanarak güven, vezneci kartı veya armağan kartı veya hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın kabız aksiyonlemleri yapmasına imkân tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir kırmızıışveriş sepetine ekleyebilir ve bir satın kabız aksiyonlemini tamamlamak sinein ödeme tafsilatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Infaz İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye müşabih; ancak, bir web sitesine yaraşmak adına, o salon veya işletme varsa uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler ortamında belli başlı ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanılamayan bir sekans yürütüm sinei hareketli mağazadan ve aksiyonletmeden yararlanır. Saygınlık, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir kere kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma aksiyonleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Mobil Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Mobil veya Kablosuz Saygınlık Kartvizitı Okuyucuları

İşletmeler, yalnızca mıhlı güven kartı terminallerine güvenmek adına, sıkıntısızıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşleneşelendiren veya hareketli cihaza uyan munzam güven kartı okuyucularına envestisman yaparak, tutum halindeyken güven kartı kabulü sinein satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, aksiyonletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve simultane ödeme kabul etmesine imkân tanılamar.

Mobil ödemeleri kabul geçirmek sinein özge bir opsiyon de kablosuz güven kartı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş trupı ve ekranlı ananevi bir güven kartı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden demetlanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde güven kartlarını kabul geçirmek sinein Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Mobil ödemeleri kabul geçirmek sinein güven kartı okuyucusu muktezi değildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında seksiyon düzenlemek sinein bir sıkıntısızıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde güven kartı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi tesis dışı etkinlikler de dahil olmak üzere her yerde aksiyonlemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler veya Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışveriş yapanların ve aksiyonletmelerin herhangi bir güven kartını veya vezneci kartını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan aksiyonlemlere cevaz vermesini kabil kılmıştır. Bir satın kabız aksiyonlemini tamamlamak sinein, kişinin hareketli cihazını, ilişkin ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yaklaşan meydan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a müşabih, ancak veri aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan lüks emniyet yararı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ gibi hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon sinei ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın kabul edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size mutabık?
İster bir e-kâr mağazası, lüzum çın mekanda etkinlik gösteren bir işletme aksiyonletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın kabız deneyimi sunmaya yardımcı olan mutabık seçenekler sunar.

Mobil ödeme, sıkıntısızıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, bekâretçi yürütüm teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Artık birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere kazanç gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Kesinlikle bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak kazanç yollamak sinein ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. çoğu kez, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Hak mekanda etkinlik gösteren aksiyonletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan özge bir vezneci hesabına elden kazanç göndermenize imkân tanılamar. Sırf alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması sinein ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler gibi likit uygulamaları ve PayPal gibi ödeme aksiyonlemcilerini sineerir. Varlık transferi sinein her dü cenahın da uygulamaya iye olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci kartıyla ödeme davranmak sinein sıkıntısızıllı telefonunuzu veya sıkıntısızıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler çehre yüze ödemeler sinein bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.