Turkcell Mobil Ödeme Bozum Nasıl Yapılır Nedir

Biriyi vezneci, müşterilerinin vasıtasız vezneci hesaplarından rüfekaına ve sülale üyelerine simultane tıkır göndermesine olanak tanılamayan bankacılık uygulamalarına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden yetişkin, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek haklı konstrüksiyonlır.

Satın alma maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut itibar kartpostalı yahut vezneci kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim esnasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut itibar kartpostalı ile ödeme yapmaktan henüz emin bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan itibar kartlarıyla elden elden aynı şekilde çallıkışır.

Hareketli ödeme bozdurma, Amerika Müttehit Devletleri ve Kanada’da henüz geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler güdük mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında teknoloji, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine destur verdi. Bu teknoloji nihayetinde bankacılık uygulamaları karınin hareketli çlahika mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod görüntüleyen bir dürüstıllı telefon ekranından geçerek ödeme konstrüksiyonlmasını sağlayıcı vüruttirildi . Antrparantez, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar kartpostalı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Endamsız bir süre sonrasında, Apple Hisse’in süksesının peşi sıra kendi hareketli ödeme uygulamalarını gösteren Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en belirgin faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve tıkır çekmemek sadece çağ kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın karınindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik çehre, hareketli ödemeleri fiziki bir itibar kartpostalından henüz emin hale getirir. Her muamele karınin hareketli bakım aracılığıyla ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kartpostal kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar ekseri çehre denetlemeü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama geçirmek onlar karınin de fikirlica bir harekettir, çünkü dolandırıcılık faaliyetleriyle o derece okkalı meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilave bir kâr – çoğu ölümlü karınin bayağı olsa da – serkalarıyla birlikteyken ne karta iye evetğunuzu söyleyememeleridir. Ceninisakıt itibar noktaına ve bağan limitli ve güçlü APR’li itibar kartpostalına iye kullanıcılar, örneğin bir görüşmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler lahika bir ferdî mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları imdi ancak muhabere cihazları olarak nöbetlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz uygulamalarına derece, günin şeşndaki her şey karınin dürüstıllı telefonlarımıza güvenmeye serladık. Dağınık mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günlük ahzüitaler düzenlemek karınin hareketli cihazlarımızı bile kullanıyoruz .

Zirda, hareketli ödeme uzatmak ve almak karınin dürüstıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden kimiları mevdutir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaüstü tabanlı e-kâr ahzüitaine nüsha şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir dürüstıllı telefon yahut tablet kullanarak itibar, vezneci kartpostalı yahut armağan kartpostalı yahut ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın alma nöbetlemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir allıkışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın alma nöbetlemini tamamlamak karınin ödeme ayrıntılarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye nüsha; ancak, bir web sitesine yaraşmak adına, o salon yahut pres var ise uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında belli ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir dizi tatbikat karıni hareketli mağazadan ve nöbetletmeden yararlanır. Saygınlık, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir su kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma nöbetleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Hareketli Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Saygınlık Kartpostalı Okuyucuları

İşletmeler, ancak çakılı itibar kartpostalı terminallerine güvenmek adına, dürüstıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleneşelendiren yahut hareketli cihaza uyan lahika itibar kartpostalı okuyucularına plasman yaparak, devinim halindeyken itibar kartpostalı onaylamaü karınin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, nöbetletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve simultane ödeme onaylama etmesine olanak tanılamar.

Hareketli ödemeleri onaylama geçirmek karınin özge bir alternatif de kablosuz itibar kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş postaı ve ekranlı tradisyonel bir itibar kartpostalı terminaline çok benziyor ve çallıkışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız bağlanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde itibar kartlarını onaylama geçirmek karınin Wi-Fi’yi çallıkıştırır.

Hareketli ödemeleri onaylama geçirmek karınin itibar kartpostalı okuyucusu lüzumlu değildir. İşletmeler, farazi bir terminal uygulamasında seksiyon fayrap etmek karınin bir dürüstıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar kartpostalı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış icma etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi tesis dışı etkinlikler de dahil olgunlaşmak üzere her yerde nöbetlemleri gerçekleştirmesini sağlamlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlamlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, allıkışmutaş yapanların ve nöbetletmelerin rastgele bir itibar kartpostalını yahut vezneci kartpostalını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan nöbetlemlere destur vermesini olanaklı kılmıştır. Bir satın alma nöbetlemini tamamlamak karınin, kişinin hareketli cihazını, ilgili ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru yer iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a nüsha, ancak muta aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz okkalı güvenlik avantajı sunar. Bu teknoloji, Apple Hisse®, Samsung Hisse ve Google Hisse™ gibi hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, salon karıni ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın onaylama edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size münasip?
İster bir e-kâr mağazası, lüzum ciddi mekanda hareket gösteren bir pres nöbetletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın alma deneyimi sunmaya yardımcı olan münasip seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, dürüstıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, bekâretçi tatbikat teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile rüfekaınıza yahut profesyonellere tıkır gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler bile gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane tıkır uzatmak karınin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseri, allıkıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Tam mekanda hareket gösteren nöbetletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan özge bir vezneci hesabına vasıtasız tıkır göndermenize olanak tanılamar. Ancak alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çallıkışması karınin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler gibi akçe uygulamaları ve PayPal gibi ödeme nöbetlemcilerini karınerir. Tıkır transferi karınin her dü yerın da uygulamaya iye olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci kartpostalıyla ödeme düzenlemek karınin dürüstıllı telefonunuzu yahut dürüstıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler faça yüze ödemeler karınin bu şekilde çallıkışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir