Türkiye Mobil Ödeme Bozdurma 2022

Birçok vezneci, müşterilerinin vasıtasız vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve familya üyelerine çabucak para göndermesine olanak teşhisyan bankacılık uygulamalarına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden mehabetli, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek haklı dokumalır.

Satın ittihaz maliyeti, mukannen mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya itibar anaçı veya vezneci anaçıyla ödenebilir . Ödeme detayları ısı yayımı esnasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya itibar anaçı ile ödeme yapmaktan henüz emniyetli bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lüzumlu kalmadan itibar kartlarıyla yemeden içmeden yemeden içmeden aynı şekilde çkızılışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Müttehit Devletleri ve Kanada’da henüz münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısaca mesajla gönderiliyordu. Elan sonra uygulayım bilimi, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme azrailsına gönderilmesine izin verdi. Bu uygulayım bilimi nihayetinde bankacılık uygulamaları derunin taşınabilir çilişik mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kabilinden uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod fonleyen bir dürüstıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme dokumalmasını sağlayıcı vüruttirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar anaçı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak teşhisr.

Gücük bir süre sonra, Apple Kayar’in başarısının peşi sıra kendi taşınabilir ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung kabilinden şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en kabartılı faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve para çekmemek sadece devir kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın derunindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik çehre, taşınabilir ödemeleri fiziksel bir itibar anaçından henüz emniyetli hale getirir. Her işlem derunin taşınabilir özen tarafından bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir anaç kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar genellikle çehre denetlemeü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri kabul eylemek onlar derunin de aptalca bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o derece şu denli cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilave bir yarar – çoğu ölümlü derunin ufak tefek olsa da – çıbankalarıyla birlikteyken hangi karta sahip olduğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt itibar puanına ve sakıt limitli ve ali APR’li itibar anaçına sahip kullanıcılar, örneğin bir görüşmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler ilişik bir şahsi mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları artık ancak haberleşme cihazları olarak kârlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma uygulamalarına derece, şemsin altındaki her şey derunin dürüstıllı telefonlarımıza güvenmeye çıbanladık. Perakende mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda muhtıra ahzüitaler bina etmek derunin taşınabilir cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Adida, taşınabilir ödeme uzatmak ve kaldırmak derunin dürüstıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazenları verilmiştir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaarkaü tabanlı e-ticaret ahzüitaine müşabih şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir dürüstıllı telefon veya tablet kullanarak itibar, vezneci anaçı veya hediye anaçı veya ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın ittihaz kârlemleri yapmasına olanak teşhisr. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir kızılışbilgiş sepetine ekleyebilir ve bir satın ittihaz kârlemini tamamlamak derunin ödeme teferruatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Yürütüm İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye müşabih; fakat, bir web sitesine çalışmak yerine, o salon veya işletme var ise uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler süresince mukannen ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak teşhisyan bir saf pratik deruni taşınabilir mağazadan ve kârletmeden yararlanır. Para, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir su kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma kârleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Taşınabilir Bozum ile hazır para elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Para Kartvizitı Okuyucuları

İşletmeler, ancak sabit itibar anaçı terminallerine güvenmek yerine, dürüstıllı telefonları veya tabletleri, taşınabilir cihazla eşleeğlenceli veya taşınabilir cihaza uyan ilişik itibar anaçı okuyucularına envestisman yaparak, devinim halindeyken itibar anaçı kabulü derunin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, kârletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu kabilinden) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve çabucak ödeme kabul etmesine olanak teşhisr.

Taşınabilir ödemeleri kabul eylemek derunin değişik bir yöntem de kablosuz itibar anaçı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş öğürı ve ekranlı kökleşik bir itibar anaçı terminaline çok benziyor ve çkızılışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız rabıtlanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde itibar kartlarını kabul eylemek derunin Wi-Fi’yi çkızılıştırır.

Taşınabilir ödemeleri kabul eylemek derunin itibar anaçı okuyucusu muktezi değildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında oturum tahsis etmek derunin bir dürüstıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar anaçı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabilinden tesis dışı etkinlikler de dahil olmak üzere her yerde kârlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanmasını katkısızlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kızılışbilgiş yapanların ve kârletmelerin herhangi bir itibar anaçını veya vezneci anaçını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan kârlemlere izin vermesini olası kılmıştır. Bir satın ittihaz kârlemini tamamlamak derunin, kişinin taşınabilir cihazını, alakadar ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Benzeyen düzlük iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a müşabih, fakat bilgi aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz şu denli emniyet kazanımı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ kabilinden taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon deruni ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın kabul edildiği her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne taşınabilir ödeme seçeneği size orantılı?
İster bir e-ticaret mağazası, icap gerçeklik mekanda çalışkanlık gösteren bir işletme kârletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın ittihaz deneyimi sunmaya yardımcı olan orantılı seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, dürüstıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi pratik teknolojisiyle taşınabilir transferleri popüler hale getirdi.

Artık birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere para gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Ne bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak para uzatmak derunin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. çoklukla, kızılıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Doğru mekanda çalışkanlık gösteren kârletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan değişik bir vezneci üstüne vasıtasız para göndermenize olanak teşhisr. Yalnızca alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkızılışması derunin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgilendiren olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kabilinden hazır para uygulamaları ve PayPal kabilinden ödeme kârlemcilerini derunerir. Kredi transferi derunin her dü semtın da uygulamaya sahip olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci anaçıyla ödeme bina etmek derunin dürüstıllı telefonunuzu veya dürüstıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler çehre yüze ödemeler derunin bu şekilde çkızılışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir