Türkiye Mobil Ödeme Bozdurma 7/24 TL Bozum

Birşunca vezneci, müşterilerinin doğrudan vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve ocak üyelerine çabucak kazanç göndermesine olanak tanılamayan bankacılık uygulamalarına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden heybetli, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek isabetli gestaltlır.

Satın alıntı maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya kredi kartvizitı veya vezneci kartvizitıyla ödenebilir . Ödeme detayları ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya kredi kartvizitı ile ödeme yapmaktan elan emniyetli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza icap kalmadan kredi kartlarıyla yalnız yalnız aynı şekilde çaldatmaışır.

Hareketli ödeme bozdurma, Amerika Mürekkep Devletleri ve Kanada’da elan münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler güdük mesajla gönderiliyordu. Daha sonrasında teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine mezuniyet verdi. Bu teknoloji nihayetinde bankacılık uygulamaları derunin hareketli çilişik mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kabil uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod fonleyen bir rahatıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme gestaltlmasını sağlayan vüruttirildi . Hatta, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi kartvizitı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Güdük bir müddet sonrasında, Apple Pay’in muvaffakiyetsının arkası sıra kendi hareketli ödeme uygulamalarını gösteren Google ve Samsung kabil şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en kupkuru faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kazanç çekmemek yalnızca devir kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın derunindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik hüviyet, hareketli ödemeleri fiziksel bir kredi kartvizitından elan emniyetli hale getirir. Her iş derunin hareketli ihtimam aracılığıyla ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartvizit kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar ekseriyetle hüviyet denetçiü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama geçirmek onlar derunin de akıllıca bir harekettir, çünkü tokatçılık faaliyetleriyle o kadar zait mücadelemak zorunda kalmayacaklardır.

Munzam bir kâr – çoğu adam derunin ıvır zıvır olsa da – çıbankalarıyla birlikteyken ne karta malik başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Az kredi noktaına ve düşük limitli ve erdemli APR’li kredi kartvizitına malik kullanıcılar, örneğin bir görüşmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler ilişik bir zatî mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları bundan sonra yalnızca iletişim cihazları olarak işçiliklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma uygulamalarına kadar, günin şeşndaki her şey derunin rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye çıbanladık. Dağınık mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda yevmi muameleler sahip olmak derunin hareketli cihazlarımızı üstelik kullanıyoruz .

Kötüda, hareketli ödeme ulaşmak ve koparmak derunin rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden birtakımları verilmiştir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masamafevkü tabanlı e-tecim muameleine misil şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon veya tablet kullanarak kredi, vezneci kartvizitı veya dürü kartvizitı veya hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın alıntı işçiliklemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir aldatmaışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın alıntı işçiliklemini tamamlamak derunin ödeme tafsilatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Aplikasyon İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye misil; ancak, bir web sitesine dayanmak alegori, o salon veya pres varsa uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içre belli ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir dizi film uygulama deruni hareketli mağazadan ve işçilikletmeden yararlanır. Kredi, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir sefer kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma işçilikleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Hareketli Bozum ile para elde edebilirsiniz.

3. Hareketli veya Kablosuz Kredi Ekeı Okuyucuları

İşletmeler, yalnızca mıhlı kredi kartvizitı terminallerine güvenmek alegori, rahatıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşlehandan veya hareketli cihaza uyan ilişik kredi kartvizitı okuyucularına plasman yaparak, devinme halindeyken kredi kartvizitı onaylamaü derunin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, işçilikletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kabil) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve çabucak ödeme onaylama etmesine olanak tanılamar.

Hareketli ödemeleri onaylama geçirmek derunin ayrıksı bir seçenek de kablosuz kredi kartvizitı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş setı ve ekranlı ananevi bir kredi kartvizitı terminaline çok benziyor ve çaldatmaışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına doğrudan bentlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde kredi kartlarını onaylama geçirmek derunin Wi-Fi’yi çaldatmaıştırır.

Hareketli ödemeleri onaylama geçirmek derunin kredi kartvizitı okuyucusu zaruri değildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında celse boşaltmak derunin bir rahatıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi kartvizitı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabil tesis dışı etkinlikler de dahil olgunlaşmak üzere her yerde işçiliklemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler veya Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, aldatmaışmutaş yapanların ve işçilikletmelerin rastgele bir kredi kartvizitını veya vezneci kartvizitını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan işçiliklemlere mezuniyet vermesini olası kılmıştır. Bir satın alıntı işçiliklemini tamamlamak derunin, kişinin hareketli cihazını, müntesip ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın kayran iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a misil, ancak muta aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan zait güvenlik yararı sunar. Bu teknoloji, Apple Pay®, Samsung Pay ve Google Pay™ kabil hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, salon deruni ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın onaylama edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size yaraşıklı?
İster bir e-tecim mağazası, gerek gerçek mekanda hareket gösteren bir pres işçilikletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın alıntı deneyimi sunmaya yardımcı olan yaraşıklı seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, rahatıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi uygulama teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere kazanç gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler üstelik gönderebilirsiniz . Nite bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak kazanç ulaşmak derunin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Genellikle, aldatmaıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Başlıca mekanda hareket gösteren işçilikletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan ayrıksı bir vezneci hesabına doğrudan kazanç göndermenize olanak tanılamar. Yalnız alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çaldatmaışması derunin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler kabil para uygulamaları ve PayPal kabil ödeme işçiliklemcilerini derunerir. Tıkır transferi derunin her dü cenahın da uygulamaya malik olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartvizitıyla ödeme sahip olmak derunin rahatıllı telefonunuzu veya rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler cebin yüze ödemeler derunin bu şekilde çaldatmaışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir