Türkiye Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit Bozdurma

Birgani vezneci, müşterilerinin doğrudan vezneci hesaplarından rüfekaına ve eş üyelerine çabucak kazanç göndermesine imkân tanıyan bankacılık uygulamalarına yaklaşan zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden koskocaman, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek şık konstrüksiyonlır.

Satın iktibas maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut para kartı yahut vezneci kartıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut para kartı ile ödeme yapmaktan elan emniyetli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza icap kalmadan para kartlarıyla takkadak takkadak aynı şekilde çkırmızıışır.

Hareketli ödeme bozdurma, ABD Birleşik Devletleri ve Kanada’da elan yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, mobil ödemeler kısa mesajla gönderiliyordu. Daha sonrasında teknoloji, çeklerin fotoğrafğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme alıcısına gönderilmesine onay verdi. Bu teknoloji ahir bankacılık uygulamaları muhtevain mobil çkatılmış mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kabilinden uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod hayalleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme konstrüksiyonlmasını sağlayıcı vüruttirildi . Başkaca, kullanıcının telefonunu temassız bir para kartı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da imkân tanır.

Kısaltarak bir süre sonrasında, Apple Marj’in muvaffakiyetsının arkası sıra kendi mobil ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung kabilinden şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en bariz faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kazanç çekmemek yalnızca saat kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve kimse cüzdanınızın yahut çantanızın muhtevaindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN antrei şeklindeki dokunmatik kimlik belgesi, mobil ödemeleri fiziki bir para kartından elan emniyetli hale getirir. Her işlem muhtevain mobil hizmet tarafından bireysel asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kart kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar ekseriya kimlik belgesi muayeneü yapmazlar, bu nedenle mobil ödemeleri akseptans buyurmak onlar muhtevain de akilca bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o denli bir tomar cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Munzam bir kâr – çoğu isim muhtevain bayağı olsa da – sarrafiyekalarıyla birlikteyken hangi karta malik evetğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt para puanına ve düşük limitli ve etkili APR’li para kartına malik kullanıcılar, örneğin bir gözmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve mobil ödemeler katılmış bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları imdi ancak haberleşme cihazları olarak teamüllev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma uygulamalarına denli, günin altındaki her şey muhtevain akıllı telefonlarımıza güvenmeye sarrafiyeladık. Perakende mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda yevmi münasebetler yapmak muhtevain mobil cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Dunda, mobil ödeme yollamak ve kaldırmak muhtevain akıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden kimiları mevdutir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masagiyecekü tabanlı e-kâr münasebetine bir şekilde, mobil tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon yahut tablet kullanarak para, vezneci kartı yahut armağan kartı yahut ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın iktibas teamüllemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, mobil cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir kırmızıışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın iktibas teamüllemini tamamlamak muhtevain ödeme tafsilatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, mobil tarayıcı tabanlı ödemeye bir; ancak, bir web sitesine götürülmek yerine, o salon yahut işletme varsa uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içre belli ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir paradigma kılgı muhtevai mobil mağazadan ve teamülletmeden yararlanır. Güven, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir el kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma teamülleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Hareketli Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Güven Kartpostalı Okuyucuları

İşletmeler, ancak sabit para kartı terminallerine güvenmek yerine, akıllı telefonları yahut tabletleri, mobil cihazla eşlehandan yahut mobil cihaza uyan katılmış para kartı okuyucularına plasman yaparak, faaliyet halindeyken para kartı akseptansü muhtevain satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu mobil okuyucular, teamülletmelerin para kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu kabilinden) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve çabucak ödeme akseptans etmesine imkân tanır.

Hareketli ödemeleri akseptans buyurmak muhtevain ayrıksı bir yöntem de kablosuz para kartı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş ekipmanı ve ekranlı geleneksel bir para kartı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına doğrudan bağlamlanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde para kartlarını akseptans buyurmak muhtevain Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Hareketli ödemeleri akseptans buyurmak muhtevain para kartı okuyucusu muktezi değildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında oturum beğenmek muhtevain bir akıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde para kartı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu mobil ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış icma etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabilinden tesis dışı etkinlikler de dahil sarhoş olmak üzere her yerde teamüllemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların mobil ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışmutaş yapanların ve teamülletmelerin herhangi bir para kartını yahut vezneci kartını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan teamüllemlere onay vermesini muhtemel kılmıştır. Bir satın iktibas teamüllemini tamamlamak muhtevain, kişinin mobil cihazını, ilgili ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru düzlük iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a bir, ancak muta aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan bir tomar asayiş üstünlükı sunar. Bu teknoloji, Apple Marj®, Samsung Marj ve Google Marj™ kabilinden mobil cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, salon muhtevai ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın akseptans edildiği her yerde bir mobil cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne mobil ödeme seçeneği size yarar?
İster bir e-kâr mağazası, icap temel mekanda etkinlik gösteren bir işletme teamülletiyor olun, mobil ödemeler müşterilere problemsiz bir satın iktibas deneyimi sunmaya yardımcı olan yarar seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, akıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, yenilikçi kılgı teknolojisiyle mobil transferleri popüler hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile rüfekaınıza yahut profesyonellere kazanç gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Kesinlikle bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak kazanç yollamak muhtevain ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Genellikle, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Başlıca mekanda etkinlik gösteren teamülletmeler bu şekilde mobil cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan ayrıksı bir vezneci üstüne doğrudan kazanç göndermenize imkân tanır. Salt alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması muhtevain ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgilendiren olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler kabilinden nakit uygulamaları ve PayPal kabilinden ödeme teamüllemcilerini muhtevaerir. Vakıf transferi muhtevain her dü yakaın da uygulamaya malik olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci kartıyla ödeme yapmak muhtevain akıllı telefonunuzu yahut akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler sima yüze ödemeler muhtevain bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir