Türkiye Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit

Birokkalı banka, müşterilerinin elden banka hesaplarından ihvanına ve karı üyelerine takkadak vakıf göndermesine imkân tanılamayan bankacılık icraatına yakın zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden muhteşem, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek reva strüktürlır.

Satın ahiz maliyeti, muayyen mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir veya kredi anaçı veya banka anaçıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı esnasında şifrelenir, bu nedenle banka veya kredi anaçı ile ödeme yapmaktan henüz güvenli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza ister kalmadan kredi kartlarıyla sadece sadece aynı şekilde çallıkışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da henüz münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Daha sonra uygulayım bilimi, çeklerin fotoğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine destur verdi. Bu uygulayım bilimi böylece bankacılık icraatı için hareketli çmunzam mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod fonleyen bir dürüstıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme strüktürlmasını sağlayıcı geliştirildi . Antrparantez, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi anaçı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da imkân tanılamar.

Kısaltarak bir müddet sonra, Apple Pay’in süksesının ardından kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en açık faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve vakıf çekmemek yalnızca devran kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın içindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN girişi şeklindeki dokunmatik çehre, hareketli ödemeleri fiziki bir kredi anaçından henüz güvenli hale getirir. Her iş için hareketli ihtimam tarafından ferdî asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir anaç kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar genellikle çehre kontrolü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama buyurmak onlar için bile beyinlica bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o kadar fazla meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Eklenmiş bir yarar – çoğu adam için küçük olsa da – serkalarıyla birlikteyken ne karta ehil evetğunuzu söyleyememeleridir. Sakıt kredi noktaına ve bağan limitli ve ali APR’li kredi anaçına ehil kullanıcılar, örneğin bir telakkimecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler munzam bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları daha çok sırf muhabere cihazları olarak işlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz icraatına kadar, şemsin altındaki her şey için dürüstıllı telefonlarımıza güvenmeye serladık. Perişan mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda jurnal alım satımler yaratmak için hareketli cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Bayağıda, hareketli ödeme uzatmak ve kazanmak için dürüstıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazenları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayanü tabanlı e-tecim alım satımine benzeri şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir dürüstıllı telefon veya tablet kullanarak kredi, banka anaçı veya armağan anaçı veya hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın ahiz işlemleri yapmasına imkân tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir allıkışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın ahiz işlemini tamamlamak için ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Uygulama İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye benzeri; fakat, bir web sitesine satılmak yerine, o salon veya pres var ise uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler ortamında muayyen ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanılamayan bir saf tatbikat içi hareketli mağazadan ve işletmeden yararlanır. Itibar, banka veya ACH bilgilerinizi bir defa kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma işleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Mobil Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Mobil veya Kablosuz Itibar Anaçı Okuyucuları

İşletmeler, sırf durağan kredi anaçı terminallerine güvenmek yerine, dürüstıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşleneşeli veya hareketli cihaza uyan munzam kredi anaçı okuyucularına envestisman yaparak, devinme halindeyken kredi anaçı onaylamaü için satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, işletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve takkadak ödeme onaylama etmesine imkân tanılamar.

Mobil ödemeleri onaylama buyurmak için diğer bir şık bile kablosuz kredi anaçı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş grupı ve ekranlı anadan görme bir kredi anaçı terminaline çok benziyor ve çallıkışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden destelanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde kredi kartlarını onaylama buyurmak için Wi-Fi’yi çallıkıştırır.

Mobil ödemeleri onaylama buyurmak için kredi anaçı okuyucusu zaruri bileğildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında seans fayrap etmek için bir dürüstıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi anaçı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış derç etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi kuruluş dışı etkinlikler bile dahil edinmek üzere her yerde işlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler veya Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, allıkışdataş yapanların ve işletmelerin herhangi bir kredi anaçını veya banka anaçını fiziki olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan işlemlere destur vermesini kabil kılmıştır. Bir satın ahiz işlemini tamamlamak için, kişinin hareketli cihazını, ait ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yaklaşan vadi iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a benzeri, fakat data aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz fazla asayiş yararı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Pay®, Samsung Pay ve Google Pay™ gibi hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon içi ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın onaylama edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size munis?
İster bir e-tecim mağazası, ister essah mekanda çalışkanlık gösteren bir pres işletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın ahiz deneyimi sunmaya yardımcı olan munis seçenekler sunar.

Mobil ödeme, dürüstıllı telefon veya tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Sayısal bankalar, yenilikçi tatbikat teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Imdi birkaç kaydırma ile ihvanınıza veya profesyonellere vakıf gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Nite bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane vakıf uzatmak için ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. çoğu kez, allıkıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Başlıca mekanda çalışkanlık gösteren işletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil banka havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan diğer bir banka adına elden vakıf göndermenize imkân tanılamar. Salt alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çallıkışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler gibi likit icraatı ve PayPal gibi ödeme işlemcilerini içerir. Tıngır transferi için her iki cenahın da uygulamaya ehil olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal banka anaçıyla ödeme yaratmak için dürüstıllı telefonunuzu veya dürüstıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler surat yüze ödemeler için bu şekilde çallıkışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir