Türkiye Mobil Ödeme Bozdurma Nasıl Yapılır Nedir

Birşunca vezneci, müşterilerinin elden vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve eş üyelerine takkadak varlık göndermesine olanak tanılamayan bankacılık uygulamalarına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden muhteşem, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek şık gestaltlır.

Satın iktibas maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut saygınlık kartı yahut vezneci kartıyla ödenebilir . Ödeme detayları ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut saygınlık kartı ile ödeme yapmaktan daha emniyetli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza lüzumlu kalmadan saygınlık kartlarıyla hemen hemen aynı şekilde çtuzakışır.

Hareketli ödeme bozdurma, ABD Birleşik Devletleri ve Kanada’da daha münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler gücük mesajla gönderiliyordu. Daha sonrasında uygulayım bilimi, çeklerin fotoğrafğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine müsaade verdi. Bu uygulayım bilimi sonunda bankacılık uygulamaları derunin hareketli çilave mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod manzaraleyen bir rahatıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme gestaltlmasını sağlayan vüruttirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir saygınlık kartı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Kısa bir süre sonrasında, Apple Hak’in başarısının ardından kendi hareketli ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en bariz faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve varlık çekmemek sadece bugün kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın derunindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN girişi şeklindeki dokunmatik etiket, hareketli ödemeleri fiziki bir saygınlık kartından daha emniyetli hale getirir. Her prosedür derunin hareketli ihtimam aracılığıyla bireysel emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kart kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar ekseri etiket kontrolü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama kılmak onlar derunin bile aptalca bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o denli fazla uğraşmak zorunda kalmayacaklardır.

Ek bir fayda – çoğu adam derunin ıvır zıvır olsa da – mebdekalarıyla birlikteyken ne karta iye evetğunuzu söyleyememeleridir. Ceninisakıt saygınlık benekına ve düşük limitli ve mürtefi APR’li saygınlık kartına iye kullanıcılar, örneğin bir temamecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler ilave bir zatî gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları imdi sadece iletişim cihazları olarak işlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma uygulamalarına denli, güneşin altındaki her şey derunin rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye mebdeladık. Perişan mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günce aksataler açmak derunin hareketli cihazlarımızı üstelik kullanıyoruz .

Dunda, hareketli ödeme çıkarmak ve kazanmak derunin rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazenları mevdutir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masabedenü tabanlı e-kâr aksataine mümasil şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanarak saygınlık, vezneci kartı yahut dürü kartı yahut ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın iktibas işlemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir tuzakışbilgiş sepetine ekleyebilir ve bir satın iktibas işlemini tamamlamak derunin ödeme teferruatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Kılgı İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye mümasil; ancak, bir web sitesine değerlendirmek adına, o mağaza yahut pres varsa uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler süresince belli ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir kol yürütüm deruni hareketli mağazadan ve işletmeden yararlanır. Güven, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir yol kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma işleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Hareketli Bozum ile para elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Güven Ekeı Okuyucuları

İşletmeler, sadece durağan saygınlık kartı terminallerine güvenmek adına, rahatıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleşatır yahut hareketli cihaza uyan ilave saygınlık kartı okuyucularına mevduat yaparak, hareket halindeyken saygınlık kartı onaylamaü derunin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, işletmelerin saygınlık kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve takkadak ödeme onaylama etmesine olanak tanılamar.

Hareketli ödemeleri onaylama kılmak derunin gayrı bir opsiyon bile kablosuz saygınlık kartı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş grupı ve ekranlı kökleşik bir saygınlık kartı terminaline çok benziyor ve çtuzakışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden rabıtalanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde saygınlık kartlarını onaylama kılmak derunin Wi-Fi’yi çtuzakıştırır.

Hareketli ödemeleri onaylama kılmak derunin saygınlık kartı okuyucusu lazım bileğildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında celse ayırmak derunin bir rahatıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde saygınlık kartı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış cem etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar kuruluş dışı etkinlikler bile dahil yetişmek üzere her yerde işlemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını esenlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, tuzakışbilgiş yapanların ve işletmelerin rastgele bir saygınlık kartını yahut vezneci kartını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan işlemlere müsaade vermesini muhtemel kılmıştır. Bir satın iktibas işlemini tamamlamak derunin, kişinin hareketli aletinı, ait ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Benzeyen düzlük iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a mümasil, ancak bilgi aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha fazla emniyet avantajı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Hak®, Samsung Hak ve Google Hak™ kadar hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, mağaza deruni ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın onaylama edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size reva?
İster bir e-kâr mağazası, icap ciddi mekanda faaliyet gösteren bir pres işletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın iktibas deneyimi sunmaya yardımcı olan reva seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, rahatıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, bekâretçi yürütüm teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza yahut profesyonellere varlık gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler üstelik gönderebilirsiniz . Kesinlikle bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak varlık çıkarmak derunin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriyetle, tuzakıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Essah mekanda faaliyet gösteren işletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan gayrı bir vezneci hesabına elden varlık göndermenize olanak tanılamar. Ancak alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çtuzakışması derunin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler kadar para uygulamaları ve PayPal kadar ödeme işlemcilerini derunerir. Mangiz transferi derunin her iki yakaın da uygulamaya iye olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci kartıyla ödeme açmak derunin rahatıllı telefonunuzu yahut rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler yan yüze ödemeler derunin bu şekilde çtuzakışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.