Türkiye Mobil Ödeme Bozum 2022

Birokkalı banka, müşterilerinin aracısız banka hesaplarından arkadaşlarına ve eş üyelerine simultane varlık göndermesine olanak tanılamayan bankacılık uygulamalarına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden yüce, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek şık kuruluşlır.

Satın kabız maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya kredi kartpostalı veya banka kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle banka veya kredi kartpostalı ile ödeme yapmaktan henüz emin bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lüzumlu kalmadan kredi kartlarıyla hemen hemen aynı şekilde çdüzenışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, ABD Birleşik Devletleri ve Kanada’da henüz yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler gücük mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme azrailsına gönderilmesine destur verdi. Bu teknoloji böylece bankacılık uygulamaları bağırsakin taşınabilir çilave mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod sahneleyen bir dürüstıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme kuruluşlmasını sağlayan geliştirildi . Antrparantez, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi kartpostalı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Kesik bir müddet sonrasında, Apple Kayar’in başarısının peşi sıra kendi taşınabilir ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en kabartılı faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve varlık çekmemek yalnızca mevsim kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın veya çantanızın bağırsakindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN methali şeklindeki dokunmatik hüviyet, taşınabilir ödemeleri fiziki bir kredi kartpostalından henüz emin hale getirir. Her muamele bağırsakin taşınabilir bakım aracılığıyla ferdî asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kartpostal kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar ekseri hüviyet aramaü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri akseptans eylemek onlar bağırsakin de aptalca bir harekettir, çünkü hilekârlık faaliyetleriyle o derece okkalı cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Devam bir fayda – çoğu sima bağırsakin önemsiz olsa da – sarrafiyekalarıyla birlikteyken ne karta malik olduğunuzu söyleyememeleridir. Bağan kredi benekına ve sakıt limitli ve mualla APR’li kredi kartpostalına malik kullanıcılar, örneğin bir gözmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler ilave bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları bundan sonra ancak bildirişim cihazları olarak konulev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma uygulamalarına derece, günin altındaki her şey bağırsakin dürüstıllı telefonlarımıza güvenmeye sarrafiyeladık. Dağınık mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günce alım satımler bina etmek bağırsakin taşınabilir cihazlarımızı bile kullanıyoruz .

Aşağıda, taşınabilir ödeme ulaşmak ve almak bağırsakin dürüstıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden kimiları mevdutir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayanü tabanlı e-kâr alım satımine benzer şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir dürüstıllı telefon veya tablet kullanarak kredi, banka kartpostalı veya fiyat kartpostalı veya ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın kabız konulemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir düzenışdoneş sepetine ekleyebilir ve bir satın kabız konulemini tamamlamak bağırsakin ödeme ilimlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye benzer; ancak, bir web sitesine varmak namına, o mağaza veya pres varsa uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında makul ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir dizi pratik bağırsaki taşınabilir mağazadan ve konuletmeden yararlanır. Saygınlık, banka veya ACH bilgilerinizi bir kat kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma konuleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Taşınabilir Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Saygınlık Kartvizitı Okuyucuları

İşletmeler, ancak durağan kredi kartpostalı terminallerine güvenmek namına, dürüstıllı telefonları veya tabletleri, taşınabilir cihazla eşleneşelendiren veya taşınabilir cihaza uyan ilave kredi kartpostalı okuyucularına mevduat yaparak, faaliyet halindeyken kredi kartpostalı akseptansü bağırsakin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, konuletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve simultane ödeme akseptans etmesine olanak tanılamar.

Taşınabilir ödemeleri akseptans eylemek bağırsakin gayrı bir seçenek de kablosuz kredi kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş ekipmanı ve ekranlı anadan görme bir kredi kartpostalı terminaline çok benziyor ve çdüzenışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız ilgilanmayı gerektirmez, bunun namına çeşitli yerlerde kredi kartlarını akseptans eylemek bağırsakin Wi-Fi’yi çdüzenıştırır.

Taşınabilir ödemeleri akseptans eylemek bağırsakin kredi kartpostalı okuyucusu muktezi değildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında celse beğenmek bağırsakin bir dürüstıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi kartpostalı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar kuruluş dışı etkinlikler de dahil edinmek üzere her yerde konulemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanmasını sağlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, düzenışdoneş yapanların ve konuletmelerin rastgele bir kredi kartpostalını veya banka kartpostalını fiziki olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan konulemlere destur vermesini muhtemel kılmıştır. Bir satın kabız konulemini tamamlamak bağırsakin, kişinin taşınabilir cihazını, müteallik ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru alan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a benzer, ancak done aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz okkalı asayiş avantajı sunar. Bu teknoloji, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ kadar taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, mağaza bağırsaki ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın akseptans edildiği her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne taşınabilir ödeme seçeneği size amelî?
İster bir e-kâr mağazası, gerek sahih mekanda çalışkanlık gösteren bir pres konuletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere problemsiz bir satın kabız deneyimi sunmaya yardımcı olan amelî seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, dürüstıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi pratik teknolojisiyle taşınabilir transferleri pop hale getirdi.

Artık birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere varlık gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler bile gönderebilirsiniz . Elbette bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Anında varlık ulaşmak bağırsakin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseri, düzenıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Hakiki mekanda çalışkanlık gösteren konuletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir banka havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan gayrı bir banka hesabına aracısız varlık göndermenize olanak tanılamar. Ancak alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çdüzenışması bağırsakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kadar nakit uygulamaları ve PayPal kadar ödeme konulemcilerini bağırsakerir. Kazanç transferi bağırsakin her dü cihetın da uygulamaya malik olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal banka kartpostalıyla ödeme bina etmek bağırsakin dürüstıllı telefonunuzu veya dürüstıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler çehre yüze ödemeler bağırsakin bu şekilde çdüzenışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir