Türkiye Mobil Ödeme Bozum 7/24 TL Bozum

Birokkalı vezneci, müşterilerinin aracısız vezneci hesaplarından rüfekaına ve ev üyelerine çabucak kredi göndermesine olanak tanıyan bankacılık icraatına yaklaşan zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden cesim, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek yerinde strüktürlır.

Satın derç maliyeti, muayyen mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya güven ekeı veya vezneci ekeıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı esnasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya güven ekeı ile ödeme yapmaktan elan emniyetli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan güven kartlarıyla vakit kaybetmeden vakit kaybetmeden aynı şekilde çalışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Bir Devletleri ve Kanada’da elan geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Daha sonra teknoloji, çeklerin fotoğrafğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme alıcısına gönderilmesine cevaz verdi. Bu teknoloji nihayetinde bankacılık icraatı midein taşınabilir çlahika mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kabil uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod hayalleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme strüktürlmasını sağlayan vüruttirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir güven ekeı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak tanır.

Kesik bir müddet sonra, Apple Hisse’in başarısının arkası sıra kendi taşınabilir ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung kabil şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en bariz faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kredi çekmemek yalnızca ahit kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın veya çantanızın mideindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN girişi şeklindeki dokunmatik hüviyet, taşınabilir ödemeleri fiziki bir güven ekeından elan emniyetli hale getirir. Her muamele midein taşınabilir özen aracılığıyla ferdî emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir eke kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar umumiyetle hüviyet muayeneü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri ikrar etmek onlar midein de fikirlica bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o denli çokça meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Munzam bir kâr – çoğu sima midein küçümencik olsa da – kellekalarıyla birlikteyken ne karta sahip başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Bağan güven noktaına ve az limitli ve güçlü APR’li güven ekeına sahip kullanıcılar, örneğin bir görüşmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler lahika bir şahsi mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları daha çok tek muhabere cihazları olarak işçiliklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma icraatına denli, günin altındaki her şey midein akıllı telefonlarımıza güvenmeye kelleladık. Dağınık mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda yevmi alım satımler davranmak midein taşınabilir cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Horda, taşınabilir ödeme ulaşmak ve yok etmek midein akıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden birtakımları mevdutir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaüstü tabanlı e-tecim alım satımine bir şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon veya tablet kullanarak güven, vezneci ekeı veya dürü ekeı veya ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın derç işçiliklemleri yapmasına olanak tanır. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir alışveriş sepetine ekleyebilir ve bir satın derç işçiliklemini tamamlamak midein ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Uygulama İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye bir; fakat, bir web sitesine sürmek adına, o salon veya pres varsa uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında muayyen ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanıyan bir dizi kılgı midei taşınabilir mağazadan ve işçilikletmeden yararlanır. Güven, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir su kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, yapıt veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma işçilikleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Taşınabilir Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Güven Sütsüzı Okuyucuları

İşletmeler, tek durağan güven ekeı terminallerine güvenmek adına, akıllı telefonları veya tabletleri, taşınabilir cihazla eşleneşelendiren veya taşınabilir cihaza uyan lahika güven ekeı okuyucularına plasman yaparak, davranış halindeyken güven ekeı ikrarü midein satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, işçilikletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kabil) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve çabucak ödeme ikrar etmesine olanak tanır.

Taşınabilir ödemeleri ikrar etmek midein özge bir tutum de kablosuz güven ekeı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş bandoı ve ekranlı kökleşik bir güven ekeı terminaline çok benziyor ve çalışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız sargılanmayı gerektirmez, bunun adına çeşitli yerlerde güven kartlarını ikrar etmek midein Wi-Fi’yi çalıştırır.

Taşınabilir ödemeleri ikrar etmek midein güven ekeı okuyucusu vacip değildir. İşletmeler, tahminî bir terminal uygulamasında oturum yarmak midein bir akıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde güven ekeı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış cem etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabil tesis dışı etkinlikler de dahil yetişmek üzere her yerde işçiliklemleri gerçekleştirmesini sağlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, alışveriş yapanların ve işçilikletmelerin herhangi bir güven ekeını veya vezneci ekeını fiziki olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan işçiliklemlere cevaz vermesini muhtemel kılmıştır. Bir satın derç işçiliklemini tamamlamak midein, kişinin taşınabilir aletinı, alakalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a bir, fakat veri aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan çokça emniyet avantajı sunar. Bu teknoloji, Apple Hisse®, Samsung Hisse ve Google Hisse™ kabil taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon midei ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın ikrar edilmiş olduğu her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi taşınabilir ödeme seçeneği size yarar?
İster bir e-tecim mağazası, lüzum ciddi mekanda hareket gösteren bir pres işçilikletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın derç deneyimi sunmaya yardımcı olan yarar seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, akıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, yenilikçi kılgı teknolojisiyle taşınabilir transferleri pop hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere kredi gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Ne bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak kredi ulaşmak midein ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. çoğu kez, alıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Asıl mekanda hareket gösteren işçilikletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan özge bir vezneci adına aracısız kredi göndermenize olanak tanır. Salt alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çalışması midein ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kabil nakit icraatı ve PayPal kabil ödeme işçiliklemcilerini mideerir. Mangiz transferi midein her iki tarafın da uygulamaya sahip olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci ekeıyla ödeme davranmak midein akıllı telefonunuzu veya akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler didar yüze ödemeler midein bu şekilde çalışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir