Türkiye Mobil Ödeme Bozum Hazır Limit Bozdurma

Biryoğun vezneci, müşterilerinin vasıtasız vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve ev üyelerine anında finans göndermesine olanak teşhisyan bankacılık uygulamalarına yaklaşan zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden balaban, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek haklı binalır.

Satın ittihaz maliyeti, belli başlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut kredi anaçı yahut vezneci anaçıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut kredi anaçı ile ödeme yapmaktan henüz emin bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza icap kalmadan kredi kartlarıyla hemen hemen aynı şekilde çtuzakışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, ABD Müttehit Devletleri ve Kanada’da henüz münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler endamsız mesajla gönderiliyordu. Henüz sonrasında uygulayım bilimi, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine ruhsat verdi. Bu uygulayım bilimi ahir bankacılık uygulamaları için hareketli çek mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kabil uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod manzaraleyen bir temizıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme binalmasını sağlayan geliştirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi anaçı terminaline dokundurarak anında ödeme yapmasına da olanak teşhisr.

Endamsız bir süre sonrasında, Apple Sehim’in süksesının arkası sıra kendi hareketli ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung kabil şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en saydam faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve finans çekmemek yalnızca çağ kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın içindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN methali şeklindeki dokunmatik hüviyet, hareketli ödemeleri fiziksel bir kredi anaçından henüz emin hale getirir. Her iş için hareketli iş tarafından ferdî asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir anaç kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar çoğu kez hüviyet muayeneü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri kabul eylemek onlar için bile usluca bir harekettir, çünkü tokatçılık faaliyetleriyle o kadar bir araba meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Ulama bir fayda – çoğu âdem evladı için küçük olsa da – serkalarıyla birlikteyken ne karta mevla evetğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt kredi benekına ve bağan limitli ve güçlü APR’li kredi anaçına mevla kullanıcılar, örneğin bir konseptmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler ek bir kişisel gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları daha çok sadece haberleşme cihazları olarak davranışlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz uygulamalarına kadar, şemsin şeşndaki her şey için temizıllı telefonlarımıza güvenmeye serladık. Perakende mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda günlük alım satımler salgılamak için hareketli cihazlarımızı bile kullanıyoruz .

Zirda, hareketli ödeme havale etmek ve ahzetmek için temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazıları verilmiştir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masagiyecekü tabanlı e-ticaret alım satımine misil şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon yahut tablet kullanarak kredi, vezneci anaçı yahut hediye anaçı yahut hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın ittihaz davranışlemleri yapmasına olanak teşhisr. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir tuzakışdoneş sepetine ekleyebilir ve bir satın ittihaz davranışlemini tamamlamak için ödeme ayrıntılarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye misil; fakat, bir web sitesine satılmak alegori, o salon yahut işletme var ise uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler süresince belli başlı ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak teşhisyan bir dizi yürütüm içi hareketli mağazadan ve davranışletmeden yararlanır. Itibar, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir posta kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, betik yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma davranışleminizi gerçekleştirebilir ve anında Taşınabilir Bozum ile hazır para elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir yahut Kablosuz Itibar Sütsüzı Okuyucuları

İşletmeler, sadece sabit kredi anaçı terminallerine güvenmek alegori, temizıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleşen yahut hareketli cihaza uyan ek kredi anaçı okuyucularına yatırım yaparak, davranış halindeyken kredi anaçı kabulü için satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, davranışletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu kabil) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve anında ödeme kabul etmesine olanak teşhisr.

Taşınabilir ödemeleri kabul eylemek için ayrıksı bir seçenek bile kablosuz kredi anaçı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş trupı ve ekranlı geleneksel bir kredi anaçı terminaline çok benziyor ve çtuzakışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız rabıtalanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde kredi kartlarını kabul eylemek için Wi-Fi’yi çtuzakıştırır.

Taşınabilir ödemeleri kabul eylemek için kredi anaçı okuyucusu lüzumlu bileğildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında seans ayırmak için bir temizıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi anaçı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış cem etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabil kuruluş dışı etkinlikler bile dahil sürdürmek üzere her yerde davranışlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler yahut Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, tuzakışdoneş yapanların ve davranışletmelerin rastgele bir kredi anaçını yahut vezneci anaçını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan davranışlemlere ruhsat vermesini kabil kılmıştır. Bir satın ittihaz davranışlemini tamamlamak için, kişinin hareketli aletinı, ilişkin ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın kayran iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a misil, fakat done aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz bir araba asayiş avantajı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Sehim®, Samsung Sehim ve Google Sehim™ kabil hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon içi ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın kabul edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size uygun?
İster bir e-ticaret mağazası, icap tam mekanda hareket gösteren bir işletme davranışletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın ittihaz deneyimi sunmaya yardımcı olan uygun seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, temizıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, teceddütçi yürütüm teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza yahut profesyonellere finans gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler bile gönderebilirsiniz . Elbette bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak finans havale etmek için ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseri, tuzakıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Hak mekanda hareket gösteren davranışletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir vezneci havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan ayrıksı bir vezneci hesabına vasıtasız finans göndermenize olanak teşhisr. Ancak alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çtuzakışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kabil hazır para uygulamaları ve PayPal kabil ödeme davranışlemcilerini içerir. Tıkır transferi için her dü tarafın da uygulamaya mevla olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci anaçıyla ödeme salgılamak için temizıllı telefonunuzu yahut temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler yüzey yüze ödemeler için bu şekilde çtuzakışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir