Türkiye Mobil Ödeme Bozum Hazır Limit

Biraşırı banka, müşterilerinin elden banka hesaplarından ihvanına ve ev üyelerine simultane finans göndermesine imkân teşhisyan bankacılık icraatına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden balaban, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek reva kuruluşlır.

Satın ahiz maliyeti, belli başlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut para kartpostalı yahut banka kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut para kartpostalı ile ödeme yapmaktan elan güvenli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan para kartlarıyla elden elden aynı şekilde çallıkışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, ABD Birleşik Devletleri ve Kanada’da elan geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısa mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme azrailsına gönderilmesine mezuniyet verdi. Bu teknoloji nihayetinde bankacılık icraatı ciğerin hareketli çek mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kabilinden uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod fonleyen bir sıkıntısızıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme kuruluşlmasını sağlayan geliştirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir para kartpostalı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da imkân teşhisr.

Güdük bir müddet sonrasında, Apple Hisse’in başarısının peşi sıra kendi hareketli ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung kabilinden şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en belirgin faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve finans çekmemek yalnızca devran kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın ciğerindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN girişi şeklindeki dokunmatik hüviyet, hareketli ödemeleri fiziki bir para kartpostalından elan güvenli hale getirir. Her muamelat ciğerin hareketli görev tarafından ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kartpostal kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar genellikle hüviyet denetçiü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri kabul eylemek onlar ciğerin de aptalca bir harekettir, çünkü ketenpere faaliyetleriyle o derece aşkın mücadelemak zorunda kalmayacaklardır.

Ilave bir yarar – çoğu beşer ciğerin önemsiz olsa da – mirkalarıyla birlikteyken ne karta sahip başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Az para benekına ve ceninisakıt limitli ve güçlü APR’li para kartpostalına sahip kullanıcılar, örneğin bir reymecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler ek bir kişisel gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları daha çok tek haberleşme cihazları olarak kârlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma icraatına derece, şemsin altındaki her şey ciğerin sıkıntısızıllı telefonlarımıza güvenmeye mirladık. Perakende mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda günce alışverişler etkili olmak ciğerin hareketli cihazlarımızı birlikte kullanıyoruz .

Dunda, hareketli ödeme ulaşmak ve yolmak ciğerin sıkıntısızıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden birtakımları verilmiştir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masagiysiü tabanlı e-kâr alışverişine analog şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanarak para, banka kartpostalı yahut fiyat kartpostalı yahut ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın ahiz kârlemleri yapmasına imkân teşhisr. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir allıkışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın ahiz kârlemini tamamlamak ciğerin ödeme teferruatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Yürütüm İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye analog; ancak, bir web sitesine ölmek alegori, o salon yahut işletme var ise uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler zarfında belli başlı ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân teşhisyan bir seri infaz ciğeri hareketli mağazadan ve kârletmeden yararlanır. Para, banka yahut ACH bilgilerinizi bir kez kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, betik yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma kârleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Taşınabilir Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir yahut Kablosuz Para Kartpostalı Okuyucuları

İşletmeler, tek durağan para kartpostalı terminallerine güvenmek alegori, sıkıntısızıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleneşelendiren yahut hareketli cihaza uyan ek para kartpostalı okuyucularına mevduat yaparak, aksiyon halindeyken para kartpostalı kabulü ciğerin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, kârletmelerin para kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kabilinden) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve simultane ödeme kabul etmesine imkân teşhisr.

Taşınabilir ödemeleri kabul eylemek ciğerin ayrıksı bir alternatif de kablosuz para kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş grupı ve ekranlı geleneksel bir para kartpostalı terminaline çok benziyor ve çallıkışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden bağlamlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde para kartlarını kabul eylemek ciğerin Wi-Fi’yi çallıkıştırır.

Taşınabilir ödemeleri kabul eylemek ciğerin para kartpostalı okuyucusu vacip değildir. İşletmeler, tahminî bir terminal uygulamasında seksiyon fayrap etmek ciğerin bir sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde para kartpostalı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabilinden tesis dışı etkinlikler de dahil yapmak üzere her yerde kârlemleri gerçekleştirmesini sağlamlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlamlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler yahut Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, allıkışmutaş yapanların ve kârletmelerin rastgele bir para kartpostalını yahut banka kartpostalını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan kârlemlere mezuniyet vermesini mümkün kılmıştır. Bir satın ahiz kârlemini tamamlamak ciğerin, kişinin hareketli cihazını, müteallik ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yaklaşan alan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a analog, ancak muta aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan aşkın güvenlik üstünlükı sunar. Bu teknoloji, Apple Hisse®, Samsung Hisse ve Google Hisse™ kabilinden hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon ciğeri ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın kabul edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size normal?
İster bir e-kâr mağazası, lüzum hakikat mekanda hareket gösteren bir işletme kârletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın ahiz deneyimi sunmaya yardımcı olan normal seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi infaz teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Daha çok birkaç kaydırma ile ihvanınıza yahut profesyonellere finans gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler birlikte gönderebilirsiniz . Elbette bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak finans ulaşmak ciğerin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Genellikle, allıkıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Doğruluk mekanda hareket gösteren kârletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir banka havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan ayrıksı bir banka adına elden finans göndermenize imkân teşhisr. Yalnızca alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çallıkışması ciğerin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kabilinden likit icraatı ve PayPal kabilinden ödeme kârlemcilerini ciğererir. Para transferi ciğerin her iki tarafın da uygulamaya sahip olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal banka kartpostalıyla ödeme etkili olmak ciğerin sıkıntısızıllı telefonunuzu yahut sıkıntısızıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler yüzey yüze ödemeler ciğerin bu şekilde çallıkışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir