Türkiye Mobil Ödeme Bozum Nasıl Yapılır Nedir

Birhayli banka, müşterilerinin aracısız banka hesaplarından ihvanına ve familya üyelerine takkadak mangiz göndermesine imkân tanıyan bankacılık uygulamalarına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden mehabetli, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek reva dokumalır.

Satın iktibas maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut güven kartvizitı yahut banka kartvizitıyla ödenebilir . Ödeme detayları ısı yayımı esnasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut güven kartvizitı ile ödeme yapmaktan elan emniyetli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza icap kalmadan güven kartlarıyla elden elden aynı şekilde çtuzakışır.

Hareketli ödeme bozdurma, ABD Bir Devletleri ve Kanada’da elan münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısa mesajla gönderiliyordu. Elan sonra uygulayım bilimi, çeklerin fotoğrafğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine müsaade verdi. Bu uygulayım bilimi böylece bankacılık uygulamaları için hareketli çkatılmış mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod hayalleyen bir dürüstıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme dokumalmasını sağlayıcı geliştirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir güven kartvizitı terminaline dokundurarak takkadak ödeme yapmasına da imkân tanır.

Kısaltarak bir müddet sonra, Apple üleş’in başarısının ardından kendi hareketli ödeme uygulamalarını gösteren Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en kabartılı faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve mangiz çekmemek sadece zaman kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın içindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik çehre, hareketli ödemeleri fiziksel bir güven kartvizitından elan emniyetli hale getirir. Her işlem için hareketli ihtimam tarafından bireysel asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartvizit kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar çoklukla çehre muayeneü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama geçirmek onlar için bile çokbilmişca bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o denli bir küme uğraşmak zorunda kalmayacaklardır.

Devam bir kâr – çoğu kişi için küçük olsa da – saksıkalarıyla birlikteyken hangi karta iye başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt güven benekına ve az limitli ve erdemli APR’li güven kartvizitına iye kullanıcılar, örneğin bir içtihatmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler katılmış bir ferdî mahremiyet düzeyi sunar.

çökertme telefonları bundan sonra yalnız bildirişim cihazları olarak aksiyonlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma uygulamalarına denli, güneşin altındaki her şey için dürüstıllı telefonlarımıza güvenmeye saksıladık. Perişan mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda yevmi verişler yapmak için hareketli cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Zirda, hareketli ödeme yollamak ve kısaltmak için dürüstıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazenları verilmiştir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaöteü tabanlı e-ticaret verişine dublör şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir dürüstıllı telefon yahut tablet kullanarak güven, banka kartvizitı yahut fiyat kartvizitı yahut hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın iktibas aksiyonlemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir tuzakışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın iktibas aksiyonlemini tamamlamak için ödeme ayrıntılarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye dublör; fakat, bir web sitesine işlemek yerine, o salon yahut pres varsa uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler ortamında makul ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir sıra tatbik içi hareketli mağazadan ve aksiyonletmeden yararlanır. Saygınlık, banka yahut ACH bilgilerinizi bir posta kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma aksiyonleminizi gerçekleştirebilir ve takkadak Hareketli Bozum ile hazır para elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Saygınlık Kartpostalı Okuyucuları

İşletmeler, yalnız durağan güven kartvizitı terminallerine güvenmek yerine, dürüstıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleşen yahut hareketli cihaza uyan katılmış güven kartvizitı okuyucularına plasman yaparak, hareket halindeyken güven kartvizitı onaylamaü için satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, aksiyonletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve takkadak ödeme onaylama etmesine imkân tanır.

Hareketli ödemeleri onaylama geçirmek için değişik bir tutum bile kablosuz güven kartvizitı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş grupı ve ekranlı geleneksel bir güven kartvizitı terminaline çok benziyor ve çtuzakışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız sargılanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde güven kartlarını onaylama geçirmek için Wi-Fi’yi çtuzakıştırır.

Hareketli ödemeleri onaylama geçirmek için güven kartvizitı okuyucusu mukteza bileğildir. İşletmeler, tahminî bir terminal uygulamasında seans fethetmek için bir dürüstıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde güven kartvizitı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış icma etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar tesis dışı etkinlikler bile dahil olgunlaşmak üzere her yerde aksiyonlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını katkısızlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, tuzakışdataş yapanların ve aksiyonletmelerin herhangi bir güven kartvizitını yahut banka kartvizitını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan aksiyonlemlere müsaade vermesini olanaklı kılmıştır. Bir satın iktibas aksiyonlemini tamamlamak için, kişinin hareketli cihazını, ilişkin ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Benzeyen meydan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a dublör, fakat data aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan bir küme asayiş avantajı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple üleş®, Samsung üleş ve Google üleş™ kadar hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, salon içi ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın onaylama edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size makul?
İster bir e-ticaret mağazası, ister başlıca mekanda faaliyet gösteren bir pres aksiyonletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın iktibas deneyimi sunmaya yardımcı olan makul seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, dürüstıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi tatbik teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile ihvanınıza yahut profesyonellere mangiz gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Ne bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak mangiz yollamak için ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. çoklukla, tuzakıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Sahih mekanda faaliyet gösteren aksiyonletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli banka havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan değişik bir banka hesabına aracısız mangiz göndermenize imkân tanır. Yalnızca alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çtuzakışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler kadar hazır para uygulamaları ve PayPal kadar ödeme aksiyonlemcilerini içerir. Kazanç transferi için her dü cenahın da uygulamaya iye olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal banka kartvizitıyla ödeme yapmak için dürüstıllı telefonunuzu yahut dürüstıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler yan yüze ödemeler için bu şekilde çtuzakışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.