Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma 2022

Birkötü banka, müşterilerinin doğrudan banka hesaplarından arkadaşlarına ve sülale üyelerine anında mangır göndermesine imkân tanıyan bankacılık uygulamalarına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Taşınabilir ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden muhteşem, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek münasip bünyelır.

Satın ittihaz maliyeti, belli başlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya kredi kartı veya banka kartıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle banka veya kredi kartı ile ödeme yapmaktan henüz güvenli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Taşınabilir ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza icap kalmadan kredi kartlarıyla elden elden aynı şekilde çkırmızıışır.

Taşınabilir ödeme bozdurma, Amerika Müttehit Devletleri ve Kanada’da henüz yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, mobil ödemeler güdük mesajla gönderiliyordu. Daha sonrasında teknoloji, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine müsaade verdi. Bu teknoloji nihayetinde bankacılık uygulamaları sinein mobil çulama mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kabilinden uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod hayaletleyen bir rahatıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme bünyelmasını sağlayıcı vüruttirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi kartı terminaline dokundurarak anında ödeme yapmasına da imkân tanır.

Gücük bir müddet sonrasında, Apple Behre’in süksesının peşi sıra kendi mobil ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung kabilinden şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Taşınabilir Ödemelerin Faydaları

Taşınabilir Ödeme Faydaları
Taşınabilir ödemelerin en belirgin faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve mangır çekmemek sadece hengâm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın sineindekileri göremez.

Parmak izi taraması veya PIN antrei şeklindeki dokunmatik hüviyet, mobil ödemeleri fiziki bir kredi kartından henüz güvenli hale getirir. Her prosedür sinein mobil görev aracılığıyla ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kart kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar ekseriyetle hüviyet denetçiü yapmazlar, bu nedenle mobil ödemeleri kabul eylemek onlar sinein de akilca bir harekettir, çünkü tokatçılık faaliyetleriyle o derece şu denli meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Ulama bir fayda – çoğu kişioğlu sinein önemsiz olsa da – başkalarıyla birlikteyken ne karta ehil evetğunuzu söyleyememeleridir. Az kredi puanına ve sakıt limitli ve erdemli APR’li kredi kartına ehil kullanıcılar, örneğin bir fikirmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve mobil ödemeler ulama bir zatî gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları bundan sonra sırf komünikasyon cihazları olarak işlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve egzersiz uygulamalarına derece, güneşin şeşndaki her şey sinein rahatıllı telefonlarımıza güvenmeye başladık. Perişan mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda jurnal alım satımler davranmak sinein mobil cihazlarımızı de kullanıyoruz .

Bayağıda, mobil ödeme göndermek ve yutmak sinein rahatıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden bazıları verilmiştir.

1. Taşınabilir Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masagiyecekü tabanlı e-ticaret alım satımine kabil şekilde, mobil tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir rahatıllı telefon veya tablet kullanarak kredi, banka kartı veya armağan kartı veya hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın ittihaz işlemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, mobil cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir kırmızıışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın ittihaz işlemini tamamlamak sinein ödeme detaylarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Infaz İçi Taşınabilir Ödemeler
Bu ödeme türü, mobil tarayıcı tabanlı ödemeye kabil; ancak, bir web sitesine gönderilmek alegori, o salon veya işletme varsa uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde belli başlı ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir paradigma yürütüm sinei mobil mağazadan ve işletmeden yararlanır. Saygınlık, banka veya ACH bilgilerinizi bir öğün kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Taşınabilir Ödeme Bozdurma işleminizi gerçekleştirebilir ve anında Taşınabilir Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Taşınabilir veya Kablosuz Saygınlık Kartpostalı Okuyucuları

İşletmeler, sırf sabit kredi kartı terminallerine güvenmek alegori, rahatıllı telefonları veya tabletleri, mobil cihazla eşleeğlenceli veya mobil cihaza uyan ulama kredi kartı okuyucularına plasman yaparak, aksiyon halindeyken kredi kartı kabulü sinein satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu mobil okuyucular, işletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu kabilinden) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve anında ödeme kabul etmesine imkân tanır.

Taşınabilir ödemeleri kabul eylemek sinein özge bir opsiyon de kablosuz kredi kartı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş bandoı ve ekranlı geleneksel bir kredi kartı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına doğrudan ilgilanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde kredi kartlarını kabul eylemek sinein Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Taşınabilir ödemeleri kabul eylemek sinein kredi kartı okuyucusu muktezi değildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında seksiyon beğenmek sinein bir rahatıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi kartı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu mobil ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış derç etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabilinden kuruluş dışı etkinlikler de dahil bulunmak üzere her yerde işlemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziki mağazaların mobil ödemelerin rahatlığını kullanmasını esenlar.

4. Temassız Taşınabilir Ödemeler veya Taşınabilir Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışmutaş yapanların ve işletmelerin herhangi bir kredi kartını veya banka kartını fiziki olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan işlemlere müsaade vermesini olanaklı kılmıştır. Bir satın ittihaz işlemini tamamlamak sinein, kişinin mobil aletinı, alakalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran alan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a kabil, ancak muta aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz şu denli güvenlik üstünlükı sunar. Bu teknoloji, Apple Behre®, Samsung Behre ve Google Behre™ kabilinden mobil cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Taşınabilir cüzdanlar, salon sinei ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın kabul edilmiş olduğu her yerde bir mobil cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi mobil ödeme seçeneği size makul?
İster bir e-ticaret mağazası, ister asıl mekanda canlılık gösteren bir işletme işletiyor olun, mobil ödemeler müşterilere problemsiz bir satın ittihaz deneyimi sunmaya yardımcı olan makul seçenekler sunar.

Taşınabilir ödeme, rahatıllı telefon veya tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, yenilikçi yürütüm teknolojisiyle mobil transferleri pop hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere mangır gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler de gönderebilirsiniz . Kesinlikle bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Taşınabilir Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane mangır göndermek sinein ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Alelumum, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Sadık mekanda canlılık gösteren işletmeler bu şekilde mobil cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Taşınabilir banka havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan özge bir banka adına doğrudan mangır göndermenize imkân tanır. Sırf alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması sinein ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Taşınabilir Ödemeler kabilinden likit uygulamaları ve PayPal kabilinden ödeme işlemcilerini sineerir. Finans transferi sinein her dü cihetın da uygulamaya ehil olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka kartıyla ödeme davranmak sinein rahatıllı telefonunuzu veya rahatıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Taşınabilir transferler suret yüze ödemeler sinein bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.