Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma 7/24 TL Bozum

Birgeniş vezneci, müşterilerinin elden vezneci hesaplarından rüfekaına ve aile üyelerine çabucak vakıf göndermesine olanak tanıyan bankacılık icraatına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden makro, çok uluslu perakendecilere ödeme akseptans ederek yeterli örgülır.

Satın alıntı maliyeti, belirli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya güven ekeı veya vezneci ekeıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim esnasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya güven ekeı ile ödeme yapmaktan daha güvenli bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza gerek kalmadan güven kartlarıyla çabucak çabucak aynı şekilde çdüzenışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Müttehit Devletleri ve Kanada’da daha yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Elan sonrasında uygulayım bilimi, çeklerin ışıkğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine destur verdi. Bu uygulayım bilimi nihayetinde bankacılık icraatı için hareketli çilişik mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kabil uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod görüntüleyen bir temizıllı telefon ekranından geçerek ödeme örgülmasını sağlayıcı vüruttirildi . Antrparantez, kullanıcının telefonunu temassız bir güven ekeı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak tanır.

Kısaltarak bir süre sonrasında, Apple Behre’in başarısının peşi sıra kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung kabil şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en besbelli faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve vakıf çekmemek yalnızca dakika kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın içindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN methali şeklindeki dokunmatik kimlik belgesi, hareketli ödemeleri fiziksel bir güven ekeından daha güvenli hale getirir. Her prosedür için hareketli bakım tarafından ferdî güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir eke kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar çoklukla kimlik belgesi aramaü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri akseptans buyurmak onlar için de beyinlica bir harekettir, çünkü ayyarlık faaliyetleriyle o derece aşkın cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilişik bir yarar – çoğu kişi için küçümencik olsa da – mirkalarıyla birlikteyken ne karta sahip olduğunuzu söyleyememeleridir. Bağan güven benekına ve düşük limitli ve yüksek APR’li güven ekeına sahip kullanıcılar, örneğin bir içtihatmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler ilişik bir zatî gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları imdi salt iletişim cihazları olarak kârlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz icraatına derece, güneşin şeşndaki her şey için temizıllı telefonlarımıza güvenmeye mirladık. Perişan mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda günce işler kılmak için hareketli cihazlarımızı da kullanıyoruz .

Zirda, hareketli ödeme sevk etmek ve bağışlamak için temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden bazıları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masagiyecekü tabanlı e-tecim işine müşabih şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon veya tablet kullanarak güven, vezneci ekeı veya armağan ekeı veya ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın alıntı kârlemleri yapmasına olanak tanır. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir düzenışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın alıntı kârlemini tamamlamak için ödeme ilimlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbik İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye müşabih; ancak, bir web sitesine varmak namına, o salon veya işletme varsa uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde belirli ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanıyan bir dizi tatbikat içi hareketli mağazadan ve kârletmeden yararlanır. Güven, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir el kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma kârleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Mobil Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Mobil veya Kablosuz Güven Anaçı Okuyucuları

İşletmeler, salt mıhlı güven ekeı terminallerine güvenmek namına, temizıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşleneşeli veya hareketli cihaza uyan ilişik güven ekeı okuyucularına envestisman yaparak, akım halindeyken güven ekeı akseptansü için satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, kârletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu kabil) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve çabucak ödeme akseptans etmesine olanak tanır.

Mobil ödemeleri akseptans buyurmak için başka bir tutum de kablosuz güven ekeı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş makuleı ve ekranlı geleneksel bir güven ekeı terminaline çok benziyor ve çdüzenışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden bandajlanmayı gerektirmez, bunun namına çeşitli yerlerde güven kartlarını akseptans buyurmak için Wi-Fi’yi çdüzenıştırır.

Mobil ödemeleri akseptans buyurmak için güven ekeı okuyucusu mukteza değildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında seans fethetmek için bir temizıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde güven ekeı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış derç etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabil kuruluş dışı etkinlikler de dahil başlamak üzere her yerde kârlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler veya Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, düzenışdataş yapanların ve kârletmelerin rastgele bir güven ekeını veya vezneci ekeını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan kârlemlere destur vermesini mümkün kılmıştır. Bir satın alıntı kârlemini tamamlamak için, kişinin hareketli aletinı, müteallik ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yaklaşan saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a müşabih, ancak data aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha aşkın güvenlik üstünlükı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Behre®, Samsung Behre ve Google Behre™ kabil hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, salon içi ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın akseptans edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size munis?
İster bir e-tecim mağazası, ister tam mekanda çalışkanlık gösteren bir işletme kârletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın alıntı deneyimi sunmaya yardımcı olan munis seçenekler sunar.

Mobil ödeme, temizıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, teceddütçi tatbikat teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Imdi birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere vakıf gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler da gönderebilirsiniz . Nite bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Anında vakıf sevk etmek için ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Alelumum, düzenıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Hakikat mekanda çalışkanlık gösteren kârletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan başka bir vezneci hesabına elden vakıf göndermenize olanak tanır. Sırf alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çdüzenışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgilendiren olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kabil nakit icraatı ve PayPal kabil ödeme kârlemcilerini içerir. Mangiz transferi için her dü cihetın da uygulamaya sahip olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci ekeıyla ödeme kılmak için temizıllı telefonunuzu veya temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler cebin yüze ödemeler için bu şekilde çdüzenışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir