Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit Bozdurma

Biraşkın vezneci, müşterilerinin doğrudan vezneci hesaplarından rüfekaına ve aile üyelerine anında nakit göndermesine imkân tanıyan bankacılık uygulamalarına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden makro, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek şık dokumalır.

Satın alıntı maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir veya itibar ekeı veya vezneci ekeıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya itibar ekeı ile ödeme yapmaktan henüz emin bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza icap kalmadan itibar kartlarıyla çabucak çabucak aynı şekilde çhileışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da henüz geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, mobil ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Henüz sonrasında teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine ruhsat verdi. Bu teknoloji sonunda bankacılık uygulamaları için mobil çilişik mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kabilinden uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod sahneleyen bir temizıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme dokumalmasını sağlayan geliştirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir itibar ekeı terminaline dokundurarak anında ödeme yapmasına da imkân tanır.

Kesik bir süre sonrasında, Apple Sehim’in muvaffakiyetsının arkası sıra kendi mobil ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung kabilinden şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en sarih faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve nakit çekmemek yalnızca ahit kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda henüz güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın veya çantanızın içindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN antrei şeklindeki dokunmatik etiket, mobil ödemeleri fiziksel bir itibar ekeından henüz emin hale getirir. Her prosedür için mobil görev tarafından bireysel güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir eke kullanmaktan çok henüz güvenlidir. Tüccarlar umumiyetle etiket aramaü yapmazlar, bu nedenle mobil ödemeleri ikrar kılmak onlar için bile beyinlica bir harekettir, çünkü dolandırıcılık faaliyetleriyle o derece zait uğraşmak zorunda kalmayacaklardır.

Munzam bir fayda – çoğu kişioğlu için önemsiz olsa da – sarrafiyekalarıyla birlikteyken hangi karta ehil evetğunuzu söyleyememeleridir. Düşük itibar puanına ve düşük limitli ve ali APR’li itibar ekeına ehil kullanıcılar, örneğin bir konseptmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve mobil ödemeler ilişik bir ferdî gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları imdi ancak iletişim cihazları olarak hizmetlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz uygulamalarına derece, güneşin şeşndaki her şey için temizıllı telefonlarımıza güvenmeye sarrafiyeladık. Perakende mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda muhtıra alışverişler etkili olmak için mobil cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Süflida, mobil ödeme göndermek ve bürümek için temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden bazenları mevdutir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayanü tabanlı e-tecim alışverişine misal şekilde, mobil tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon veya tablet kullanarak itibar, vezneci ekeı veya fiyat ekeı veya hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın alıntı hizmetlemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, mobil cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir hileışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın alıntı hizmetlemini tamamlamak için ödeme ayrıntılarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Kılgı İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, mobil tarayıcı tabanlı ödemeye misal; ancak, bir web sitesine düşmek alegori, o mağaza veya işletme var ise uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler süresince makul ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir paradigma pratik içi mobil mağazadan ve hizmetletmeden yararlanır. Kredi, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir el kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma hizmetleminizi gerçekleştirebilir ve anında Mobil Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Mobil veya Kablosuz Kredi Ekeı Okuyucuları

İşletmeler, ancak sabit itibar ekeı terminallerine güvenmek alegori, temizıllı telefonları veya tabletleri, mobil cihazla eşleabat veya mobil cihaza uyan ilişik itibar ekeı okuyucularına yatırım yaparak, faaliyet halindeyken itibar ekeı ikrarü için satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu mobil okuyucular, hizmetletmelerin itibar kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu kabilinden) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve anında ödeme ikrar etmesine imkân tanır.

Mobil ödemeleri ikrar kılmak için sair bir tutum bile kablosuz itibar ekeı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş zümreı ve ekranlı anadan görme bir itibar ekeı terminaline çok benziyor ve çhileışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına doğrudan bandajlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde itibar kartlarını ikrar kılmak için Wi-Fi’yi çhileıştırır.

Mobil ödemeleri ikrar kılmak için itibar ekeı okuyucusu lazım bileğildir. İşletmeler, tahminî bir terminal uygulamasında seans fayrap etmek için bir temizıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde itibar ekeı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu mobil ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış cem etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabilinden tesis dışı etkinlikler bile dahil başlamak üzere her yerde hizmetlemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların mobil ödemelerin rahatlığını kullanmasını esenlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler veya Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, hileışmutaş yapanların ve hizmetletmelerin rastgele bir itibar ekeını veya vezneci ekeını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan hizmetlemlere ruhsat vermesini mümkün kılmıştır. Bir satın alıntı hizmetlemini tamamlamak için, kişinin mobil aletinı, ilişkin ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Yakın saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a misal, ancak muta aktarımları henüz yakınlık gerektirir ve henüz zait güvenlik yararı sunar. Bu teknoloji, Apple Sehim®, Samsung Sehim ve Google Sehim™ kabilinden mobil cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, mağaza içi ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın ikrar edildiği her yerde bir mobil cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne mobil ödeme seçeneği size yönlü?
İster bir e-tecim mağazası, icap doğru mekanda çalışma gösteren bir işletme hizmetletiyor olun, mobil ödemeler müşterilere problemsiz bir satın alıntı deneyimi sunmaya yardımcı olan yönlü seçenekler sunar.

Mobil ödeme, temizıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, bekâretçi pratik teknolojisiyle mobil transferleri popüler hale getirdi.

Artık birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere nakit gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane nakit göndermek için ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseri, hileıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Sahici mekanda çalışma gösteren hizmetletmeler bu şekilde mobil cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil vezneci havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan sair bir vezneci üstüne doğrudan nakit göndermenize imkân tanır. Yalnız alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çhileışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız nanay.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kabilinden likit uygulamaları ve PayPal kabilinden ödeme hizmetlemcilerini içerir. Dünyalık transferi için her iki cepheın da uygulamaya ehil olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci ekeıyla ödeme etkili olmak için temizıllı telefonunuzu veya temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler sima yüze ödemeler için bu şekilde çhileışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir