Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma Hazır Limit

Birkötü banka, müşterilerinin vasıtasız banka hesaplarından rüfekaına ve familya üyelerine çabucak vakıf göndermesine olanak tanılamayan bankacılık icraatına yaklaşan zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden önemli, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek münasip binalır.

Satın derç maliyeti, belli mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir veya kredi kartvizitı veya banka kartvizitıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim esnasında şifrelenir, bu nedenle banka veya kredi kartvizitı ile ödeme yapmaktan daha emin bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza ister kalmadan kredi kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çaldatmaışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Mürekkep Devletleri ve Kanada’da daha yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler kısaltarak mesajla gönderiliyordu. Daha sonrasında uygulayım bilimi, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme kamerasına gönderilmesine destur verdi. Bu uygulayım bilimi sonunda bankacılık icraatı ciğerin taşınabilir çeklenmiş mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal kabilinden uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod manzaraleyen bir temizıllı telefon ekranından geçerek ödeme binalmasını sağlayıcı vüruttirildi . üste, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi kartvizitı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Kısaltarak bir müddet sonrasında, Apple Kayar’in süksesının ardından kendi taşınabilir ödeme icraatını gösteren Google ve Samsung kabilinden şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en bariz faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve vakıf çekmemek yalnızca zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın ciğerindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik kimlik kartı, taşınabilir ödemeleri fiziksel bir kredi kartvizitından daha emin hale getirir. Her prosedür ciğerin taşınabilir hizmet aracılığıyla bireysel asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartvizit kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar alelumum kimlik kartı denetlemeü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri ikrar eylemek onlar ciğerin bile akıllıca bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o derece şu denli meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Katılmış bir fayda – çoğu isim ciğerin değersiz olsa da – serkalarıyla birlikteyken ne karta ehil olduğunuzu söyleyememeleridir. Düşüt kredi benekına ve düşük limitli ve yüce APR’li kredi kartvizitına ehil kullanıcılar, örneğin bir mütalaamecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler eklenmiş bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları bundan sonra salt bildirişim cihazları olarak aksiyonlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma icraatına derece, güneşin şeşndaki her şey ciğerin temizıllı telefonlarımıza güvenmeye serladık. Perişan mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda yevmi alışverişler evlendirmek ciğerin taşınabilir cihazlarımızı da kullanıyoruz .

Süflida, taşınabilir ödeme ulaşmak ve gidermek ciğerin temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden bazıları mevdutir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masamafevkü tabanlı e-ticaret alışverişine misal şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon veya tablet kullanarak kredi, banka kartvizitı veya fiyat kartvizitı veya ayrıca bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın derç aksiyonlemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir aldatmaışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın derç aksiyonlemini tamamlamak ciğerin ödeme teferruatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Aplikasyon İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye misal; ancak, bir web sitesine yaraşmak yerine, o mağaza veya işletme var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde belli ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir dizi film tatbikat ciğeri taşınabilir mağazadan ve aksiyonletmeden yararlanır. Itibar, banka veya ACH bilgilerinizi bir kez kaydettikten sonrasında birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, yapıt veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma aksiyonleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Mobil Bozum ile para elde edebilirsiniz.

3. Mobil veya Kablosuz Itibar Kartvizitı Okuyucuları

İşletmeler, salt çakılı kredi kartvizitı terminallerine güvenmek yerine, temizıllı telefonları veya tabletleri, taşınabilir cihazla eşleşatır veya taşınabilir cihaza uyan eklenmiş kredi kartvizitı okuyucularına envestisman yaparak, devinim halindeyken kredi kartvizitı ikrarü ciğerin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, aksiyonletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu kabilinden) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve çabucak ödeme ikrar etmesine olanak tanılamar.

Mobil ödemeleri ikrar eylemek ciğerin ayrıksı bir alternatif bile kablosuz kredi kartvizitı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş ekipmanı ve ekranlı tradisyonel bir kredi kartvizitı terminaline çok benziyor ve çaldatmaışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız destelanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde kredi kartlarını ikrar eylemek ciğerin Wi-Fi’yi çaldatmaıştırır.

Mobil ödemeleri ikrar eylemek ciğerin kredi kartvizitı okuyucusu zaruri bileğildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında seans fethetmek ciğerin bir temizıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi kartvizitı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış tahsil etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabilinden kuruluş dışı etkinlikler bile dahil yürütmek üzere her yerde aksiyonlemleri gerçekleştirmesini sağlamlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziksel mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanımını sağlamlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler veya Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, aldatmaışmutaş yapanların ve aksiyonletmelerin herhangi bir kredi kartvizitını veya banka kartvizitını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan aksiyonlemlere destur vermesini olanaklı kılmıştır. Bir satın derç aksiyonlemini tamamlamak ciğerin, kişinin taşınabilir aletinı, müntesip ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru yer iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a misal, ancak muta aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha şu denli asayiş kazanımı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ kabilinden taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, mağaza ciğeri ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın ikrar edildiği her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi taşınabilir ödeme seçeneği size onat?
İster bir e-ticaret mağazası, gerek tam mekanda canlılık gösteren bir işletme aksiyonletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın derç deneyimi sunmaya yardımcı olan onat seçenekler sunar.

Mobil ödeme, temizıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, bekâretçi tatbikat teknolojisiyle taşınabilir transferleri pop hale getirdi.

Daha çok birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere vakıf gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler da gönderebilirsiniz . Nite bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

çabucak vakıf ulaşmak ciğerin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Alelumum, aldatmaıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Asıl mekanda canlılık gösteren aksiyonletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil banka havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan ayrıksı bir banka üstüne vasıtasız vakıf göndermenize olanak tanılamar. Salt alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çaldatmaışması ciğerin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kabilinden para icraatı ve PayPal kabilinden ödeme aksiyonlemcilerini ciğererir. Varlık transferi ciğerin her iki yakaın da uygulamaya ehil olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka kartvizitıyla ödeme evlendirmek ciğerin temizıllı telefonunuzu veya temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler taraf yüze ödemeler ciğerin bu şekilde çaldatmaışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.