Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma Nasıl Yapılır Nedir

Birşunca banka, müşterilerinin aracısız banka hesaplarından ihvanına ve ocak üyelerine anında kazanç göndermesine imkân tanıyan bankacılık icraatına doğru zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden eke, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek iyi binalır.

Satın derç maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut saygınlık kartpostalı yahut banka kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut saygınlık kartpostalı ile ödeme yapmaktan elan güvenli bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan saygınlık kartlarıyla çabucak çabucak aynı şekilde çdüzenışır.

Mobil ödeme bozdurma, ABD Mürekkep Devletleri ve Kanada’da elan münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısaca mesajla gönderiliyordu. Daha sonra teknoloji, çeklerin fotoğrafğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme alıcısına gönderilmesine cevaz verdi. Bu teknoloji ahir bankacılık icraatı derunin hareketli çlahika mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kabil uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod tayfleyen bir sıkıntısızıllı telefon ekranından geçerek ödeme binalmasını sağlayıcı geliştirildi . Antrparantez, kullanıcının telefonunu temassız bir saygınlık kartpostalı terminaline dokundurarak anında ödeme yapmasına da imkân tanır.

Güdük bir müddet sonra, Apple Sehim’in başarısının ardından kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung kabil şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en saydam faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve kazanç çekmemek yalnızca vakit kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve sima cüzdanınızın yahut çantanızın derunindekileri göremez.

Parmak izi taraması yahut PIN girizgâhi şeklindeki dokunmatik çehre, hareketli ödemeleri fiziksel bir saygınlık kartpostalından elan güvenli hale getirir. Her prosedür derunin hareketli bakım aracılığıyla bireysel güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartpostal kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar genellikle çehre kontrolörü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri kabul etmek onlar derunin bile beyinlica bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o kadar lüks meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Devam bir yarar – çoğu sima derunin önemsiz olsa da – temelkalarıyla birlikteyken hangi karta sahip olduğunuzu söyleyememeleridir. Sakıt saygınlık puanına ve az limitli ve güçlü APR’li saygınlık kartpostalına sahip kullanıcılar, örneğin bir temamecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler lahika bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları daha çok yalnız iletişim cihazları olarak meselelev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz icraatına kadar, güneşin şeşndaki her şey derunin sıkıntısızıllı telefonlarımıza güvenmeye temelladık. Perişan mağazalarında , e-kâr sitelerinde ve uygulamalarda yevmi ilişkiler salgılamak derunin hareketli cihazlarımızı bile kullanıyoruz .

Aşağıda, hareketli ödeme irsal etmek ve bağışlamak derunin sıkıntısızıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazenları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaüstü tabanlı e-kâr ilişkiine benzeri şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanarak saygınlık, banka kartpostalı yahut armağan kartpostalı yahut ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın derç meselelemleri yapmasına imkân tanır. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir düzenışveriş sepetine ekleyebilir ve bir satın derç meselelemini tamamlamak derunin ödeme detaylarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Pratik İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye benzeri; ancak, bir web sitesine yürümek alegori, o mağaza yahut işletme var ise uygulamayı açabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde makul ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanıyan bir paradigma yürütüm deruni hareketli mağazadan ve meseleletmeden yararlanır. Güven, banka yahut ACH bilgilerinizi bir posta kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma meseleleminizi gerçekleştirebilir ve anında Mobil Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Güven Sütsüzı Okuyucuları

İşletmeler, yalnız çakılı saygınlık kartpostalı terminallerine güvenmek alegori, sıkıntısızıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleneşeli yahut hareketli cihaza uyan lahika saygınlık kartpostalı okuyucularına yatırım yaparak, devinme halindeyken saygınlık kartpostalı kabulü derunin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, meseleletmelerin saygınlık kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu kabil) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve anında ödeme kabul etmesine imkân tanır.

Mobil ödemeleri kabul etmek derunin gayrı bir seçenek bile kablosuz saygınlık kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş ekipmanı ve ekranlı anadan görme bir saygınlık kartpostalı terminaline çok benziyor ve çdüzenışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız bağlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde saygınlık kartlarını kabul etmek derunin Wi-Fi’yi çdüzenıştırır.

Mobil ödemeleri kabul etmek derunin saygınlık kartpostalı okuyucusu mukteza bileğildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında seksiyon yazmak derunin bir sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde saygınlık kartpostalı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış derç etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabil tesis dışı etkinlikler bile dahil bulunmak üzere her yerde meselelemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını esenlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, düzenışveriş yapanların ve meseleletmelerin rastgele bir saygınlık kartpostalını yahut banka kartpostalını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan meselelemlere cevaz vermesini muhtemel kılmıştır. Bir satın derç meselelemini tamamlamak derunin, kişinin hareketli cihazını, ait ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve güvenli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran meydan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a benzeri, ancak veri aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan lüks güvenlik kazanımı sunar. Bu teknoloji, Apple Sehim®, Samsung Sehim ve Google Sehim™ kabil hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, mağaza deruni ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın kabul edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size akla yatkın?
İster bir e-kâr mağazası, icap başlıca mekanda hareket gösteren bir işletme meseleletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın derç deneyimi sunmaya yardımcı olan akla yatkın seçenekler sunar.

Mobil ödeme, sıkıntısızıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi yürütüm teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

Imdi birkaç kaydırma ile ihvanınıza yahut profesyonellere kazanç gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler bile gönderebilirsiniz . Elbette bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Anında kazanç irsal etmek derunin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Umumiyetle, düzenıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Reel mekanda hareket gösteren meseleletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil banka havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan gayrı bir banka adına aracısız kazanç göndermenize imkân tanır. Salt alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çdüzenışması derunin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişik olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kabil nakit icraatı ve PayPal kabil ödeme meselelemcilerini derunerir. Nakit transferi derunin her dü canipın da uygulamaya sahip olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka kartpostalıyla ödeme salgılamak derunin sıkıntısızıllı telefonunuzu yahut sıkıntısızıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler utanma yüze ödemeler derunin bu şekilde çdüzenışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir