Vodafone Mobil Ödeme Bozum 2022

Birkötü vezneci, müşterilerinin vasıtasız vezneci hesaplarından arkadaşlarına ve ocak üyelerine çabucak nakit göndermesine olanak teşhisyan bankacılık icraatına yaklaşan zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden mehabetli, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek yerinde gestaltlır.

Satın alıntı maliyeti, sınırlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir veya para sütsüzı veya vezneci sütsüzıyla ödenebilir . Ödeme detayları ısı yayımı esnasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya para sütsüzı ile ödeme yapmaktan daha emniyetli bir ödeme yöntemi başüstüneğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan para kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çkızılışır.

Hareketli ödeme bozdurma, ABD Mürekkep Devletleri ve Kanada’da daha geniş hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da pop hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler gücük mesajla gönderiliyordu. Elan sonra uygulayım bilimi, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine ruhsat verdi. Bu uygulayım bilimi böylece bankacılık icraatı kucakin hareketli çlahika mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod sahneleyen bir akıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme gestaltlmasını sağlayan vüruttirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir para sütsüzı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak teşhisr.

Kısaltarak bir süre sonra, Apple Kayar’in başarısının ardından kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en bariz faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve nakit çekmemek yalnızca dem kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimse cüzdanınızın veya çantanızın kucakindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN antrei şeklindeki dokunmatik kimlik kartı, hareketli ödemeleri fiziki bir para sütsüzından daha emniyetli hale getirir. Her işlem kucakin hareketli hizmet aracılığıyla bireysel asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir sütsüz kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar ekseri kimlik kartı yoklamaü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama kılmak onlar kucakin bile fikirlica bir harekettir, çünkü dolandırıcılık faaliyetleriyle o denli ziyade meşguliyetmak zorunda kalmayacaklardır.

Ek bir yarar – çoğu sima kucakin ufak tefek olsa da – mebdekalarıyla birlikteyken ne karta mevla başüstüneğunuzu söyleyememeleridir. Ceninisakıt para noktaına ve düşük limitli ve erdemli APR’li para sütsüzına mevla kullanıcılar, örneğin bir mütalaamecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler lahika bir ferdî gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları daha çok yalnızca komünikasyon cihazları olarak emeklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz icraatına denli, güneşin altındaki her şey kucakin akıllı telefonlarımıza güvenmeye mebdeladık. Perişan mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda yevmi verişler gitmek kucakin hareketli cihazlarımızı dahi kullanıyoruz .

Adida, hareketli ödeme atmak ve yolmak kucakin akıllı telefonlarımızı kullandığımız en geniş yöntemlerden bazenları mevdutir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayüzeyü tabanlı e-ticaret verişine müşabih şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir akıllı telefon veya tablet kullanarak para, vezneci sütsüzı veya armağan sütsüzı veya hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın alıntı emeklemleri yapmasına olanak teşhisr. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir kızılışdataş sepetine ekleyebilir ve bir satın alıntı emeklemini tamamlamak kucakin ödeme ayrıntılarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Tatbikat İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye müşabih; ancak, bir web sitesine saymak namına, o salon veya işletme var ise uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde sınırlı ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak teşhisyan bir dizi infaz kucaki hareketli mağazadan ve emekletmeden yararlanır. Itibar, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir öğün kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma emekleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Hareketli Bozum ile akçe elde edebilirsiniz.

3. Hareketli veya Kablosuz Itibar Kartı Okuyucuları

İşletmeler, yalnızca sabit para sütsüzı terminallerine güvenmek namına, akıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşleabat veya hareketli cihaza uyan lahika para sütsüzı okuyucularına plasman yaparak, devinim halindeyken para sütsüzı onaylamaü kucakin satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, emekletmelerin para kartlarını (tezgah üstü terminallerde başüstüneğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve çabucak ödeme onaylama etmesine olanak teşhisr.

Hareketli ödemeleri onaylama kılmak kucakin ayrıksı bir şık bile kablosuz para sütsüzı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş cihazı ve ekranlı kökleşik bir para sütsüzı terminaline çok benziyor ve çkızılışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına vasıtasız rabıtlanmayı gerektirmez, bunun namına çeşitli yerlerde para kartlarını onaylama kılmak kucakin Wi-Fi’yi çkızılıştırır.

Hareketli ödemeleri onaylama kılmak kucakin para sütsüzı okuyucusu lazım bileğildir. İşletmeler, sanal bir terminal uygulamasında seans fayrap etmek kucakin bir akıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde para sütsüzı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi kuruluş dışı etkinlikler bile dahil yürütmek üzere her yerde emeklemleri gerçekleştirmesini sağlamlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziki mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını sağlamlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler veya Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kızılışdataş yapanların ve emekletmelerin herhangi bir para sütsüzını veya vezneci sütsüzını fiziki olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan emeklemlere ruhsat vermesini olanaklı kılmıştır. Bir satın alıntı emeklemini tamamlamak kucakin, kişinin hareketli aletinı, müntesip ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a müşabih, ancak data aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha ziyade asayiş avantajı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ gibi hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, salon kucaki ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın onaylama edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size onat?
İster bir e-ticaret mağazası, lüzum reel mekanda faaliyet gösteren bir işletme emekletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın alıntı deneyimi sunmaya yardımcı olan onat seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, akıllı telefon veya tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Sayısal bankalar, bekâretçi infaz teknolojisiyle hareketli transferleri pop hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza veya profesyonellere nakit gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler dahi gönderebilirsiniz . Nite bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane nakit atmak kucakin ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriyetle, kızılıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Hakiki mekanda faaliyet gösteren emekletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Sayısal icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan ayrıksı bir vezneci adına vasıtasız nakit göndermenize olanak teşhisr. Yalnız alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çkızılışması kucakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgilendiren olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler gibi akçe icraatı ve PayPal gibi ödeme emeklemcilerini kucakerir. Vakıf transferi kucakin her dü yakaın da uygulamaya mevla olması veya web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal vezneci sütsüzıyla ödeme gitmek kucakin akıllı telefonunuzu veya akıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler yan yüze ödemeler kucakin bu şekilde çkızılışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.