Vodafone Mobil Ödeme Bozum 7/24 TL Bozum

Birgani banka, müşterilerinin aracısız banka hesaplarından arkadaşlarına ve familya üyelerine çabucak mangiz göndermesine olanak tanılamayan bankacılık uygulamalarına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden majör, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek isabetli mimarilır.

Satın ahiz maliyeti, makul mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut güven kartı yahut banka kartıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı esnasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut güven kartı ile ödeme yapmaktan daha emniyetli bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza ister kalmadan güven kartlarıyla sadece sadece aynı şekilde çkırmızıışır.

Hareketli ödeme bozdurma, ABD Müttehit Devletleri ve Kanada’da daha yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, taşınabilir ödemeler endamsız mesajla gönderiliyordu. Henüz sonra uygulayım bilimi, çeklerin fotoğrafğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine cevaz verdi. Bu uygulayım bilimi böylece bankacılık uygulamaları bağırsakin taşınabilir çlahika mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal gibi uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod hayaletleyen bir temizıllı telefon görüntülükından geçerek ödeme mimarilmasını sağlayan geliştirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir güven kartı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da olanak tanılamar.

Güdük bir müddet sonra, Apple Behre’in başarısının ardından kendi taşınabilir ödeme uygulamalarını yayınlayan Google ve Samsung gibi şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en açık faydası, fiziki bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve mangiz çekmemek yalnızca dönem kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve sima cüzdanınızın yahut çantanızın bağırsakindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN duhuli şeklindeki dokunmatik hüviyet, taşınabilir ödemeleri fiziki bir güven kartından daha emniyetli hale getirir. Her muamele bağırsakin taşınabilir bakım tarafından bireysel asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziki bir kart kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar ekseri hüviyet denetçiü yapmazlar, bu nedenle taşınabilir ödemeleri ikrar kılmak onlar bağırsakin de beyinlica bir harekettir, çünkü ayyarlık faaliyetleriyle o derece bir tomar cenkmak zorunda kalmayacaklardır.

Eklenmiş bir kâr – çoğu sima bağırsakin ıvır zıvır olsa da – sarrafiyekalarıyla birlikteyken hangi karta iye olduğunuzu söyleyememeleridir. Sakıt güven puanına ve az limitli ve şiddetli APR’li güven kartına iye kullanıcılar, örneğin bir inançmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve taşınabilir ödemeler lahika bir ferdî gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları imdi yalnızca komünikasyon cihazları olarak çalışmalev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma uygulamalarına derece, güneşin şeşndaki her şey bağırsakin temizıllı telefonlarımıza güvenmeye sarrafiyeladık. Dağınık mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda yevmi münasebetler yaratmak bağırsakin taşınabilir cihazlarımızı da kullanıyoruz .

Dunda, taşınabilir ödeme sunmak ve ahzetmek bağırsakin temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden birtakımları mevdutir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masamafevkü tabanlı e-ticaret münasebetine bir şekilde, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon yahut tablet kullanarak güven, banka kartı yahut fiyat kartı yahut ayrıca bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın ahiz çalışmalemleri yapmasına olanak tanılamar. Müşteriler, taşınabilir cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir kırmızıışmutaş sepetine ekleyebilir ve bir satın ahiz çalışmalemini tamamlamak bağırsakin ödeme teferruatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Pratik İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, taşınabilir tarayıcı tabanlı ödemeye bir; ancak, bir web sitesine uzanmak alegori, o salon yahut işletme var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler süresince makul ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanılamayan bir paradigma infaz bağırsaki taşınabilir mağazadan ve çalışmaletmeden yararlanır. Saygınlık, banka yahut ACH bilgilerinizi bir öğün kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, yapıt yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut satmaca ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma çalışmaleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Hareketli Bozum ile para elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Saygınlık Kartı Okuyucuları

İşletmeler, yalnızca durağan güven kartı terminallerine güvenmek alegori, temizıllı telefonları yahut tabletleri, taşınabilir cihazla eşleabat yahut taşınabilir cihaza uyan lahika güven kartı okuyucularına yatırım yaparak, deprem halindeyken güven kartı ikrarü bağırsakin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu taşınabilir okuyucular, çalışmaletmelerin güven kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu gibi) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve çabucak ödeme ikrar etmesine olanak tanılamar.

Hareketli ödemeleri ikrar kılmak bağırsakin diğer bir alternatif de kablosuz güven kartı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş postaı ve ekranlı anadan görme bir güven kartı terminaline çok benziyor ve çkırmızıışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına aracısız bağlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde güven kartlarını ikrar kılmak bağırsakin Wi-Fi’yi çkırmızııştırır.

Hareketli ödemeleri ikrar kılmak bağırsakin güven kartı okuyucusu lazım değildir. İşletmeler, hayalî bir terminal uygulamasında seksiyon boşaltmak bağırsakin bir temizıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde güven kartı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu taşınabilir ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar gibi tesis dışı etkinlikler de dahil olmak üzere her yerde çalışmalemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu uygulayım bilimi aynı zamanda fiziki mağazaların taşınabilir ödemelerin rahatlığını kullanmasını katkısızlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, kırmızıışmutaş yapanların ve çalışmaletmelerin rastgele bir güven kartını yahut banka kartını fiziki olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan çalışmalemlere cevaz vermesini olası kılmıştır. Bir satın ahiz çalışmalemini tamamlamak bağırsakin, kişinin taşınabilir aletinı, alakalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran düzlük iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a bir, ancak muta aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha bir tomar asayiş üstünlükı sunar. Bu uygulayım bilimi, Apple Behre®, Samsung Behre ve Google Behre™ gibi taşınabilir cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, salon bağırsaki ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın ikrar edilmiş olduğu her yerde bir taşınabilir cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne taşınabilir ödeme seçeneği size isabetli?
İster bir e-ticaret mağazası, gerek sahici mekanda çalışkanlık gösteren bir işletme çalışmaletiyor olun, taşınabilir ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın ahiz deneyimi sunmaya yardımcı olan isabetli seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, temizıllı telefon yahut tablet kullanılarak meydana getirilen bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi infaz teknolojisiyle taşınabilir transferleri popüler hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza yahut profesyonellere mangiz gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler da gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Anında mangiz sunmak bağırsakin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriyetle, kırmızııcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Asıl mekanda çalışkanlık gösteren çalışmaletmeler bu şekilde taşınabilir cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli banka havaleleri

Dijital uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan diğer bir banka hesabına aracısız mangiz göndermenize olanak tanılamar. Yalnızca alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çkırmızıışması bağırsakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilgili olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız namevcut.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler gibi para uygulamaları ve PayPal gibi ödeme çalışmalemcilerini bağırsakerir. Nakit transferi bağırsakin her dü kanatın da uygulamaya iye olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital banka kartıyla ödeme yaratmak bağırsakin temizıllı telefonunuzu yahut temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler suret yüze ödemeler bağırsakin bu şekilde çkırmızıışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.