Vodafone Mobil Ödeme Bozum Hazır Limit Bozdurma

Birşunca banka, müşterilerinin elden banka hesaplarından arkadaşlarına ve aile üyelerine çabucak nakit göndermesine imkân tanılamayan bankacılık uygulamalarına andıran zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Mobil ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden önemli, çok uluslu perakendecilere ödeme ikrar ederek haklı kuruluşlır.

Satın ahiz maliyeti, muayyen mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir yahut saygınlık anaçı yahut banka anaçıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri ısı yayımı sırasında şifrelenir, bu nedenle banka yahut saygınlık anaçı ile ödeme yapmaktan daha emin bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Mobil ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza icap kalmadan saygınlık kartlarıyla takkadak takkadak aynı şekilde çalışır.

Mobil ödeme bozdurma, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da daha münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısa mesajla gönderiliyordu. Daha sonra teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının cep telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine mezuniyet verdi. Bu teknoloji böylece bankacılık uygulamaları için hareketli çkatılmış mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kabil uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı şeşnda özel bir barkod sahneleyen bir temizıllı telefon ekranından geçerek ödeme kuruluşlmasını sağlayan geliştirildi . Hassaten, kullanıcının telefonunu temassız bir saygınlık anaçı terminaline dokundurarak çabucak ödeme yapmasına da imkân tanılamar.

Gücük bir süre sonra, Apple Kayar’in süksesının peşi sıra kendi hareketli ödeme uygulamalarını gösteren Google ve Samsung kabil şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Mobil Ödemelerin Faydaları

Mobil Ödeme Faydaları
Mobil ödemelerin en kabartılı faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve nakit çekmemek sadece çağ kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın içindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN methali şeklindeki dokunmatik tanıtma kartı, hareketli ödemeleri fiziksel bir saygınlık anaçından daha emin hale getirir. Her prosedür için hareketli görev tarafından ferdî emniyet kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir anaç kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar umumiyetle tanıtma kartı aramaü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri ikrar kılmak onlar için de fikirlica bir harekettir, çünkü üçkâğıtçılık faaliyetleriyle o denli fazla mücadelemak zorunda kalmayacaklardır.

Katılmış bir kâr – çoğu âdem evladı için bayağı olsa da – esaskalarıyla birlikteyken ne karta ehil olduğunuzu söyleyememeleridir. Ceninisakıt saygınlık benekına ve düşüt limitli ve şiddetli APR’li saygınlık anaçına ehil kullanıcılar, örneğin bir ufukmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler katılmış bir kişisel mahremiyet düzeyi sunar.

Cep telefonları daha çok yalnız iletişim cihazları olarak kârlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve alıştırma uygulamalarına denli, günin şeşndaki her şey için temizıllı telefonlarımıza güvenmeye esasladık. Perakende mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda günlük verişler olmak için hareketli cihazlarımızı üstelik kullanıyoruz .

Aşağıda, hareketli ödeme irsal etmek ve kısaltmak için temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden bazıları verilmiştir.

1. Mobil Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masayüzeyü tabanlı e-tecim verişine kabil şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon yahut tablet kullanarak saygınlık, banka anaçı yahut fiyat anaçı yahut hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın ahiz kârlemleri yapmasına imkân tanılamar. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini görüşme edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir alışbilgiş sepetine ekleyebilir ve bir satın ahiz kârlemini tamamlamak için ödeme tafsilatlarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Uygulama İçi Mobil Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye kabil; ancak, bir web sitesine gitmek yerine, o mağaza yahut pres var ise uygulamayı hevesliabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler ortamında muayyen ürün ve hizmetleri satın almalarına imkân tanılamayan bir sekans pratik içi hareketli mağazadan ve kârletmeden yararlanır. Itibar, banka yahut ACH bilgilerinizi bir öğün kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, mecelle yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Mobil Ödeme Bozdurma kârleminizi gerçekleştirebilir ve çabucak Mobil Bozum ile hazır para elde edebilirsiniz.

3. Mobil yahut Kablosuz Itibar Kartı Okuyucuları

İşletmeler, yalnız çakılı saygınlık anaçı terminallerine güvenmek yerine, temizıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşleeğlenceli yahut hareketli cihaza uyan katılmış saygınlık anaçı okuyucularına yatırım yaparak, davranış halindeyken saygınlık anaçı ikrarü için satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, kârletmelerin saygınlık kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu kabil) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve çabucak ödeme ikrar etmesine imkân tanılamar.

Mobil ödemeleri ikrar kılmak için gayrı bir yöntem de kablosuz saygınlık anaçı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş postaı ve ekranlı ananevi bir saygınlık anaçı terminaline çok benziyor ve çalışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden bandajlanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde saygınlık kartlarını ikrar kılmak için Wi-Fi’yi çalıştırır.

Mobil ödemeleri ikrar kılmak için saygınlık anaçı okuyucusu mukteza değildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında celse yazmak için bir temizıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde saygınlık anaçı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış toplama etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kabil tesis dışı etkinlikler de dahil çıkmak üzere her yerde kârlemleri gerçekleştirmesini katkısızlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını katkısızlar.

4. Temassız Mobil Ödemeler yahut Mobil Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, alışbilgiş yapanların ve kârletmelerin rastgele bir saygınlık anaçını yahut banka anaçını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan kârlemlere mezuniyet vermesini olanaklı kılmıştır. Bir satın ahiz kârlemini tamamlamak için, kişinin hareketli aletinı, alakalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emin bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Benzeyen düzlük iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a kabil, ancak bilgi aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha fazla emniyet avantajı sunar. Bu teknoloji, Apple Kayar®, Samsung Kayar ve Google Kayar™ kabil hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Mobil cüzdanlar, mağaza içi ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın ikrar edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Ne hareketli ödeme seçeneği size amelî?
İster bir e-tecim mağazası, lüzum hakiki mekanda çalışma gösteren bir pres kârletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın ahiz deneyimi sunmaya yardımcı olan amelî seçenekler sunar.

Mobil ödeme, temizıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Sayısal bankalar, teceddütçi pratik teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

çıktı birkaç kaydırma ile arkadaşlarınıza yahut profesyonellere nakit gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler üstelik gönderebilirsiniz . Elbette bir çağda evetşıyoruz.

Farklı Mobil Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane nakit irsal etmek için ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Genellikle, alıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Asıl mekanda çalışma gösteren kârletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Mobil banka havaleleri

Sayısal uygulamalar, bankanızın uygulamasını kullanarak banka hesabınızdan gayrı bir banka adına elden nakit göndermenize imkân tanılamar. Yalnız alacaklının banka bilgilerini gerektirir. Bunun çalışması için ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Mobil Ödemeler kabil hazır para uygulamaları ve PayPal kabil ödeme kârlemcilerini içerir. Mangiz transferi için her iki canipın da uygulamaya ehil olması yahut web sürümünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Sayısal banka anaçıyla ödeme olmak için temizıllı telefonunuzu yahut temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Mobil transferler surat yüze ödemeler için bu şekilde çalışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir