Vodafone Mobil Ödeme Bozum Hazır Limit

Birgani vezneci, müşterilerinin doğrudan vezneci hesaplarından ihvanına ve sülale üyelerine simultane finans göndermesine olanak tanıyan bankacılık icraatına benzeyen zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden muhteşem, çok uluslu perakendecilere ödeme kabul ederek münasip binalır.

Satın ahiz maliyeti, muayyen mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir bileğerden düşülebilir yahut kredi ekeı yahut vezneci ekeıyla ödenebilir . Ödeme bilgileri iletim esnasında şifrelenir, bu nedenle vezneci yahut kredi ekeı ile ödeme yapmaktan daha emniyetli bir ödeme yöntemi evetğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza yahut çantanıza uzanmanıza lazım kalmadan kredi kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çdüzenışır.

Hareketli ödeme bozdurma, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da daha yaygın hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kısa mesajla gönderiliyordu. Elan sonra teknoloji, çeklerin ışıkğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme müşterisına gönderilmesine icazet verdi. Bu teknoloji ahir bankacılık icraatı kucakin hareketli çeklenmiş mevduat yeteneklerine devirtü.

2014’ten beri PayPal üzere uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod hayaletleyen bir dürüstıllı telefon ekranından geçerek ödeme binalmasını sağlayıcı vüruttirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir kredi ekeı terminaline dokundurarak simultane ödeme yapmasına da olanak tanır.

Endamsız bir süre sonra, Apple Marj’in başarısının arkası sıra kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung üzere şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en saydam faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve finans çekmemek sadece mevsim kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda daha güvenlidir ve kimesne cüzdanınızın yahut çantanızın kucakindekileri göremez.

Inç izi taraması yahut PIN başlangıçi şeklindeki dokunmatik hüviyet, hareketli ödemeleri fiziksel bir kredi ekeından daha emniyetli hale getirir. Her muamele kucakin hareketli görev aracılığıyla bireysel asayiş kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir eke kullanmaktan çok daha güvenlidir. Tüccarlar alelumum hüviyet denetlemeü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri kabul geçirmek onlar kucakin bile fikirlica bir harekettir, çünkü ayyarlık faaliyetleriyle o derece lüks meslekmak zorunda kalmayacaklardır.

Ilave bir kâr – çoğu sima kucakin küçümencik olsa da – başkalarıyla birlikteyken ne karta ehil evetğunuzu söyleyememeleridir. Düşük kredi benekına ve düşük limitli ve mürtefi APR’li kredi ekeına ehil kullanıcılar, örneğin bir fikirmecinin yahut randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler eklenmiş bir şahsi gizlilik düzeyi sunar.

Cep telefonları imdi sırf komünikasyon cihazları olarak emeklev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS araçlarına ve egzersiz icraatına derece, günin altındaki her şey kucakin dürüstıllı telefonlarımıza güvenmeye başladık. Perişan mağazalarında , e-ticaret sitelerinde ve uygulamalarda günlük pazarler icra etmek kucakin hareketli cihazlarımızı bile kullanıyoruz .

Süflida, hareketli ödeme havale etmek ve görmek kucakin dürüstıllı telefonlarımızı kullandığımız en yaygın yöntemlerden kimiları verilmiştir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masafevkü tabanlı e-ticaret pazarine kabil şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir dürüstıllı telefon yahut tablet kullanarak kredi, vezneci ekeı yahut fiyat ekeı yahut hatta bankacılık bilgileri (ACH) ile kartsız (CNP) satın ahiz emeklemleri yapmasına olanak tanır. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri yahut hizmetleri bir düzenışdoneş sepetine ekleyebilir ve bir satın ahiz emeklemini tamamlamak kucakin ödeme ayrıntılarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Uygulama İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye kabil; ancak, bir web sitesine geçmek yerine, o mağaza yahut işletme var ise uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde muayyen ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanıyan bir dizi infaz kucaki hareketli mağazadan ve emekletmeden yararlanır. Kredi, vezneci yahut ACH bilgilerinizi bir su kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, eser yahut şarkı indirebilir, kahve satın alabilir yahut fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma emekleminizi gerçekleştirebilir ve simultane Hareketli Bozum ile likit elde edebilirsiniz.

3. Hareketli yahut Kablosuz Kredi Kartı Okuyucuları

İşletmeler, sırf sabit kredi ekeı terminallerine güvenmek yerine, dürüstıllı telefonları yahut tabletleri, hareketli cihazla eşlehandan yahut hareketli cihaza uyan eklenmiş kredi ekeı okuyucularına plasman yaparak, davranış halindeyken kredi ekeı kabulü kucakin satış noktası sistemlerine devirtürebilir. Bu hareketli okuyucular, emekletmelerin kredi kartlarını (tezgah üstü terminallerde evetğu üzere) kaydırmasına, daldırmasına yahut dokunmasına ve simultane ödeme kabul etmesine olanak tanır.

Hareketli ödemeleri kabul geçirmek kucakin başka bir yöntem bile kablosuz kredi ekeı terminalidir. Bu, manyetik şeritli yahut çip okuyuculu, tuş setı ve ekranlı kökleşik bir kredi ekeı terminaline çok benziyor ve çdüzenışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına doğrudan ilişkilanmayı gerektirmez, bunun yerine çeşitli yerlerde kredi kartlarını kabul geçirmek kucakin Wi-Fi’yi çdüzenıştırır.

Hareketli ödemeleri kabul geçirmek kucakin kredi ekeı okuyucusu zaruri bileğildir. İşletmeler, farazi bir terminal uygulamasında oturum yarmak kucakin bir dürüstıllı telefon yahut tablet kullanabilir ve bu şekilde kredi ekeı yahut ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden rastgele biri, perakendecilerin bağış derç etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar üzere kuruluş dışı etkinlikler bile dahil tamamlanmak üzere her yerde emeklemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanımını esenlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler yahut Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, düzenışdoneş yapanların ve emekletmelerin rastgele bir kredi ekeını yahut vezneci ekeını fiziksel olarak kaydırmak yahut daldırmak zorunda kalmadan emeklemlere icazet vermesini olabilir kılmıştır. Bir satın ahiz emeklemini tamamlamak kucakin, kişinin hareketli cihazını, müteallik ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Andıran meydan iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a kabil, ancak done aktarımları daha yakınlık gerektirir ve daha lüks asayiş avantajı sunar. Bu teknoloji, Apple Marj®, Samsung Marj ve Google Marj™ üzere hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, mağaza kucaki ödemelerle sınırlı bileğildir. Müşteriler, tercih edilen uygulamanın kabul edilmiş olduğu her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size muvafık?
İster bir e-ticaret mağazası, gerek sahih mekanda hareket gösteren bir işletme emekletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere problemsiz bir satın ahiz deneyimi sunmaya yardımcı olan muvafık seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, dürüstıllı telefon yahut tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi infaz teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile ihvanınıza yahut profesyonellere finans gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler bile gönderebilirsiniz . Nasıl bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Simultane finans havale etmek kucakin ekranda yahut şahsen bir barkodu tararsınız. Genellikle, düzenıcı ve ödeyenin kayıtlı olması müstelzim bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Başlıca mekanda hareket gösteren emekletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan başka bir vezneci hesabına doğrudan finans göndermenize olanak tanır. Yalnızca alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çdüzenışması kucakin ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ilişkin olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yok.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler üzere likit icraatı ve PayPal üzere ödeme emeklemcilerini kucakerir. Mangiz transferi kucakin her iki canipın da uygulamaya ehil olması yahut web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci ekeıyla ödeme icra etmek kucakin dürüstıllı telefonunuzu yahut dürüstıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler sima yüze ödemeler kucakin bu şekilde çdüzenışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir