Vodafone Mobil Ödeme Bozum Nasıl Yapılır Nedir

Birçok vezneci, müşterilerinin elden vezneci hesaplarından rüfekaına ve ev üyelerine anında nakit göndermesine olanak tanıyan bankacılık icraatına yakın zamanda teknolojiyi benimsemiştir. Hareketli ödemeler, mağazalarda, telefonunuzdaki bir uygulamadaki barkodu tarayarak, marketlerden oylumlu, çok uluslu perakendecilere ödeme onaylama ederek şık örgülır.

Satın alma maliyeti, sınırlı mağazayla ilişkili hesaba önceden yüklenmiş bir değerden düşülebilir veya para kartpostalı veya vezneci kartpostalıyla ödenebilir . Ödeme detayları iletim sırasında şifrelenir, bu nedenle vezneci veya para kartpostalı ile ödeme yapmaktan elan emniyetli bir ödeme yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Hareketli ödemeler, cüzdanınıza veya çantanıza uzanmanıza lüzum kalmadan para kartlarıyla hoppadak hoppadak aynı şekilde çhileışır.

Hareketli ödeme bozdurma, ABD Müttehit Devletleri ve Kanada’da elan münteşir hale gelmeden önce Asya ve Avrupa’da popüler hale geldi. Önceleri, hareketli ödemeler kesik mesajla gönderiliyordu. Daha sonra teknoloji, çeklerin fotoğraflarının çökertme telefonu kamerasıyla çekilmesine ve ödeme alıcısına gönderilmesine cevaz verdi. Bu teknoloji nihayetinde bankacılık icraatı midein hareketli çkatılmış mevduat yeteneklerine dönüştü.

2014’ten beri PayPal kadar uygulamalar1ve Apple Pay2bir mağazanın barkod tarayıcısı altında özel bir barkod manzaraleyen bir temizıllı telefon ekranından geçerek ödeme örgülmasını sağlayan geliştirildi . Ayrıca, kullanıcının telefonunu temassız bir para kartpostalı terminaline dokundurarak anında ödeme yapmasına da olanak tanır.

Kısaltarak bir süre sonra, Apple Hak’in başarısının ardından kendi hareketli ödeme icraatını yayınlayan Google ve Samsung kadar şirketler Apple’ın rakipleri haline geldi.

Hareketli Ödemelerin Faydaları

Hareketli Ödeme Faydaları
Hareketli ödemelerin en belirgin faydası, fiziksel bir cüzdanın ortadan kaldırılmasıdır. Nakite ulaşmamak ve nakit çekmemek sadece zaman kazanmıştırrmakla kalmaz, aynı zamanda elan güvenlidir ve sima cüzdanınızın veya çantanızın mideindekileri göremez.

Inç izi taraması veya PIN girişi şeklindeki dokunmatik etiket, hareketli ödemeleri fiziksel bir para kartpostalından elan emniyetli hale getirir. Her muamelat midein hareketli ihtimam aracılığıyla bireysel güvenlik kodları oluşturulduğundan, bu ödeme yöntemi fiziksel bir kartpostal kullanmaktan çok elan güvenlidir. Tüccarlar çoğunlukla etiket muayeneü yapmazlar, bu nedenle hareketli ödemeleri onaylama kılmak onlar midein de beyinlica bir harekettir, çünkü ayyarlık faaliyetleriyle o derece çokça mücadelemak zorunda kalmayacaklardır.

Zeyil bir yarar – çoğu isim midein ıvır zıvır olsa da – saksıkalarıyla birlikteyken ne karta sahip olduğunuzu söyleyememeleridir. Düşük para puanına ve ceninisakıt limitli ve etkili APR’li para kartpostalına sahip kullanıcılar, örneğin bir görüşmecinin veya randevunun bunları bilmesini istemeyebilir ve hareketli ödemeler katılmış bir şahsi gizlilik düzeyi sunar.

çökertme telefonları çıktı ancak komünikasyon cihazları olarak sorunlev görmemektedir. Çalar saatlerden GPS vesaitına ve alıştırma icraatına derece, şemsin altındaki her şey midein temizıllı telefonlarımıza güvenmeye saksıladık. Dağınık mağazalarında , e-tecim sitelerinde ve uygulamalarda günlük alışverişler edinmek midein hareketli cihazlarımızı da kullanıyoruz .

Bayağıda, hareketli ödeme yolcu etmek ve sarmak midein temizıllı telefonlarımızı kullandığımız en münteşir yöntemlerden birtakımları verilmiştir.

1. Hareketli Tarayıcı Tabanlı Ödemeler
Masaöteü tabanlı e-tecim alışverişine müşabih şekilde, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeler, kullanıcıların bir temizıllı telefon veya tablet kullanarak para, vezneci kartpostalı veya dürü kartpostalı veya hatta bankacılık detayları (ACH) ile kartsız (CNP) satın alma sorunlemleri yapmasına olanak tanır. Müşteriler, hareketli cihazlarıyla bir web sitesini ziyaret edebilir, ürünleri veya hizmetleri bir hileışveriş sepetine ekleyebilir ve bir satın alma sorunlemini tamamlamak midein ödeme inceliklarını web sitesinin ödeme formuna girebilir.

2. Infaz İçi Hareketli Ödemeler
Bu ödeme türü, hareketli tarayıcı tabanlı ödemeye müşabih; fakat, bir web sitesine tüketilmek alegori, o salon veya işletme varsa uygulamayı harisabilirsiniz. Kullanıcılar, kapalı ekosistemler içinde sınırlı ürün ve hizmetleri satın almalarına olanak tanıyan bir kol infaz midei hareketli mağazadan ve sorunletmeden yararlanır. Güven, vezneci veya ACH bilgilerinizi bir kere kaydettikten sonra birkaç tıklamayla ürün satın alabilir, kitap veya şarkı indirebilir, kahve satın alabilir veya fatura ödeyebilirsiniz.

Bu tür ödeme çeşidi ile Hareketli Ödeme Bozdurma sorunleminizi gerçekleştirebilir ve anında Hareketli Bozum ile nakit elde edebilirsiniz.

3. Hareketli veya Kablosuz Güven Kartvizitı Okuyucuları

İşletmeler, ancak çakılı para kartpostalı terminallerine güvenmek alegori, temizıllı telefonları veya tabletleri, hareketli cihazla eşlesevinçli veya hareketli cihaza uyan katılmış para kartpostalı okuyucularına plasman yaparak, akım halindeyken para kartpostalı onaylamaü midein satış noktası sistemlerine dönüştürebilir. Bu hareketli okuyucular, sorunletmelerin para kartlarını (tezgah üstü terminallerde olduğu kadar) kaydırmasına, daldırmasına veya dokunmasına ve anında ödeme onaylama etmesine olanak tanır.

Hareketli ödemeleri onaylama kılmak midein başka bir opsiyon de kablosuz para kartpostalı terminalidir. Bu, manyetik şeritli veya çip okuyuculu, tuş kümeı ve ekranlı ananevi bir para kartpostalı terminaline çok benziyor ve çhileışıyor. Kablosuz terminaller bir telefon hattına elden bandajlanmayı gerektirmez, bunun alegori çeşitli yerlerde para kartlarını onaylama kılmak midein Wi-Fi’yi çhileıştırır.

Hareketli ödemeleri onaylama kılmak midein para kartpostalı okuyucusu lüzumlu değildir. İşletmeler, mevhum bir terminal uygulamasında seksiyon açmak midein bir temizıllı telefon veya tablet kullanabilir ve bu şekilde para kartpostalı veya ACH bilgilerini manuel olarak girebilir.

Bu hareketli ödeme çözümlerinden herhangi biri, perakendecilerin bağış cem etkinlikleri, ticari fuarlar ve konferanslar kadar kuruluş dışı etkinlikler de dahil çıkmak üzere her yerde sorunlemleri gerçekleştirmesini esenlar. Bu teknoloji aynı zamanda fiziksel mağazaların hareketli ödemelerin rahatlığını kullanmasını esenlar.

4. Temassız Hareketli Ödemeler veya Hareketli Cüzdanlar
Bluetooth® ve benzeri teknolojiler, hileışveriş yapanların ve sorunletmelerin herhangi bir para kartpostalını veya vezneci kartpostalını fiziksel olarak kaydırmak veya daldırmak zorunda kalmadan sorunlemlere cevaz vermesini olabilir kılmıştır. Bir satın alma sorunlemini tamamlamak midein, kişinin hareketli aletinı, dayalı ödeme bilgilerini kablosuz olarak (ve emniyetli bir şekilde) yakalayan temassız bir okuyucuda sallaması yeterlidir.

Doğru saha iletişimi (NFC), temassız ödemelerin arkasındaki teknolojilerden biridir. Bluetooth’a müşabih, fakat veri aktarımları elan yakınlık gerektirir ve elan çokça güvenlik yararı sunar. Bu teknoloji, Apple Hak®, Samsung Hak ve Google Hak™ kadar hareketli cüzdanların arkasındaki ödemelere güç veren şeydir .

Hareketli cüzdanlar, salon midei ödemelerle sınırlı değildir. Müşteriler, yeğleme edilen uygulamanın onaylama edildiği her yerde bir hareketli cüzdan kullanarak çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Hangi hareketli ödeme seçeneği size amelî?
İster bir e-tecim mağazası, gerek gerçek mekanda etkinlik gösteren bir işletme sorunletiyor olun, hareketli ödemeler müşterilere sorunsuz bir satın alma deneyimi sunmaya yardımcı olan amelî seçenekler sunar.

Hareketli ödeme, temizıllı telefon veya tablet kullanılarak yapılan bir transferdir. Dijital bankalar, teceddütçi infaz teknolojisiyle hareketli transferleri popüler hale getirdi.

Bundan sonra birkaç kaydırma ile rüfekaınıza veya profesyonellere nakit gönderebilirsiniz. Telefonunuzu kullanarak uluslararası ödemeler da gönderebilirsiniz . Elbette bir çağda yaşıyoruz.

Farklı Hareketli Ödeme Türleri
Barkod transferleri

Takkadak nakit yolcu etmek midein ekranda veya şahsen bir barkodu tararsınız. Ekseriya, hileıcı ve ödeyenin kayıtlı olması gereken bir tür aracı ödeme hizmeti gerektirir. Asıl mekanda etkinlik gösteren sorunletmeler bu şekilde hareketli cüzdan teknolojisinden yararlanabilir.

Hareketli vezneci havaleleri

Dijital icraat, bankanızın uygulamasını kullanarak vezneci hesabınızdan başka bir vezneci üstüne elden nakit göndermenize olanak tanır. Sadece alacaklının vezneci bilgilerini gerektirir. Bunun çhileışması midein ödeyen ve alacaklının aynı bankaya ait olması gerekmez. Tüccar hesaplarına da ihtiyacınız yasak.

Uygulamadan uygulamaya transferler

Bu, Operatörlerin Hareketli Ödemeler kadar nakit icraatı ve PayPal kadar ödeme sorunlemcilerini mideerir. Para transferi midein her iki yöreın da uygulamaya sahip olması veya web güruhmünü kullanması gerekir.

Temassız ödeme

Dijital vezneci kartpostalıyla ödeme edinmek midein temizıllı telefonunuzu veya temizıllı saatinizi PoS terminali üzerinden kaydırabilirsiniz. Hareketli transferler taraf yüze ödemeler midein bu şekilde çhileışabilir.

Oy ver post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.